Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

ZTL "Pruszkowiacy" nagrali teledysk z Czesławem Mozilem!

Anna CHOMIAK
Zespół Tańca Ludowego Pruszkowiacy wraz z Czesławem Mozilem nakręcili teledysk! Pruszkowscy artyści zostali docenieni przez znanego muzyka i akordeonistę Czesława Mozila, który zaprosił ich do wspólnego nagrania dwóch piosenek i wideoklipów.
ZTL "Pruszkowiacy" i Czesław Mozil
Ilustracja: ZTL "Pruszkowiacy" i Czesław Mozil

Zespół Tańca Ludowego "Pruszkowiacy" został zaproszony do współpracy z Czesławem Mozilem - polsko-duńskim artystą, który ma na swoim koncie 8 Fryderyków i wiele prestiżowych nagród muzycznych i filmowych. Mozil wpadł na pomysł, by do współpracy przy nagraniach nie zapraszać wyłącznie profesjonalnych muzyków, ale też angażować do współpracy dzieci i mniej znanych wykonawców.

W 2018 roku powstał projekt Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości, czego owocem była płyta zatytułowana "Kiedyś to były święta". Jak sama nazwa wskazuje, były to świąteczne aranżacje muzyczne, w których wystąpiły dzieci z całej Polski. Współpraca okazała się wielkim sukcesem, a płyta została wyróżniona Fryderykiem. 

ZTL "Pruszkowiacy" na płycie "Inwazja Nerdów"

Mozil kontynuuje projekt, jednak druga edycja "Grajków Przyszłości" nie będzie już płytą świąteczną. Wydawnictwo będzie nosić nazwę "Inwazja Nerdów" i będzie opowiadać o "bzikach" - mniej lub bardziej typowych hobby, które mamy i którymi zajmujemy się na co dzień. Płyta będzie miała premierę 2 grudnia. Już dziś można ją zamówić w przedsprzedaży na platformie preorder.pl, pod tym linkiem.

316127424 5939818306042083 4317733502759293547 N

Jak przebiega współpraca Pruszkowiaków z Mozilem?

Artysta zwrócił się do władz Pruszkowa z pytaniem, czy jest możliwość nawiązania współpracy. Prezydent Paweł Makuch polecił mu "Pruszkowiaków" i dzięki temu nasz lokalny zespół ludowy został współtwórcą dwóch nowych piosenek "Grajków Przyszłości". W październiku  "Pruszkowiacy" nagrali audio z 16-osobową kapelą dziecięcą i ponad 70-osobowym chórem. W miniony weekend nakręcili 2 teledyski. Pierwszy zarejestrowano w Urzędzie Stanu Cywilnego (określanym jako jeden z trzech z najpiękniejszych USC w Polsce). A drugi teledysk był nagrywany w siedzibie pruszkowskiego zespołu w budynku Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie . 

Piotr Grządkowski - dyrektor ZTL "Pruszkowiacy": Już od pierwszej próby z Czesławem, gdy dzieciaki mogły przybijać piątki z «bałwankiem Olafem», to była dla nich była fantastyczna przygoda.

Pierwszym wspólnie nagranym utworem do płyty "Inwazja Nerdów" jest “66”, opowiada o sprzątaniu i manii czystości. W utworze wybrzmiewa siła porządku, dyscypliny i chęci, by wszystko było wypracowane. Drugi utwór nosi tytuł "Kaligrafia" i opowiada o mocy liter, bo słowa składane ze słowami, zdaniami, literka po literce, mogą zmienić serca i świat. Czesław Mozil wspomina, że od dziecka był nerdem – osobliwym chłopakiem z akordeonem, z którego inni się śmiali, a on miał swój własny, piękny świat. To przesłanie mocno wybrzmiewa na najnowszej płycie. 

Teledysk ZTL

Jak Dyrektor ZTL Pruszkowiaków ocenia współpracę z Czesławem Mozilem?

Zapytaliśmy dyrektora ZTL "Pruszkowiacy", Piotra Grządkowskiego, czy jest dumny z wyróżnienia i współpracy ze znanym artystą: "Ja to ja, ale najważniejsze są dzieciaki! One czują się wyróżnione, to dla nich niesamowita sprawa." - odpowiada. "Już od pierwszej próby z Czesławem, gdy mogły przybijać piątki z «bałwankiem Olafem», to była dla nich była fantastyczna przygoda. Od razu była taka chemia, że możemy razem współpracować" - dodaje.

Dzieci z zespołu ZTL

Jak tłumaczy, "ten projekt udowadnia każdemu dziecku, że może byćartystą i może współpracować z artystami tak znanymi jak Czesław Mozil. To dla mnie najważniejsze, że właśnie zespół, te nasze dzieciaki, zostały wyróżnione, że mogą pracować z kimś takim. A przy okazji poznają od kuchni, jak wygląda nagrywanie teledysku. Nie każdy bierze udział w takich przedsięwzięciach, a nasze dzieciaki właśnie dostały okazję". 

Zespół Tańca Ludowego

Trzeba przyznać, że współpraca Pruszkowiaków z Mozilem to wyróżnienie dla Pruszkowa. Piotr Grządkowski dodaje: "Najważniejsze, że muzyka nie ma granic, nie ma wieku, tak naprawdę wobec muzyki
i piosenki jesteśmy wszyscy zawsze młodzi. Dorosły artysta współpracuje z młodymi artystami i powstaje z tego coś naprawdę pięknego. Jestem szczęśliwy, że Pruszków, nasze wspaniałe miasto, ma taki wspaniały zespół. Cudowne jest to, że inni zobaczą pruszkowskie przestrzenie w teledyskach, zobaczą jak my pracujemy. I dowiedzą się, że Pruszków ma wspaniałych ludzi, którzy chcą współpracować i inni ludzie przyjeżdżają do naszego miasta, żeby zrobić z nami coś wartościowego". 

Redakcja zpruszkowa.pl zachęca do śledzenia dalszych informacji o płycie "Inwazja Nerdów". Gratulujemy Pruszkowiakom wyróżnienia i czekamy na premierę wideoklipów, o której poinformujemy Was na naszej stronie na Facebooku (data premiery teledysków, w przeciwieństwie do daty premiery płyty, jeszcze nie jest znana).

 

Pracowita niedziela 😀 Wraz z Czesław Mozil w Miasto Pruszków nagrywamy teledyski do naszych wspólnych piosenek 😍 Efekty już wkrótce 🎥🎞️😎

Opublikowany przez ZTL Pruszkowiacy Niedziela, 20 listopada 2022

 

 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: