Złoto dla sportowca z Pruszkowa na mistrzostwach w Chinach!

(169)

Remigiusz Gołębiowski przywiezie z Chin przynajmniej jeden złoty medal

Sportowcowi i pruszkowiakowi, Remigiuszowi Gołębiowskiemu, udało się uzbierać środki na wyjazd do Chin, gdzie wziął udział w Mistrzostwach Świata w pływaniu lodowym organizowanych przez federację International Winter Swimming Association. Mistrzostwa te są elementem Festiwalu Pływania Zimowego i odbywają się w urokliwym, zabytkowym mieście Taierzhuang.

Taierzhuang - Festiwal Pływania Zimowego 2020
Taierzhuang – Festiwal Pływania Zimowego 2020. Fot.: chinadaily.com

Przypomnijmy – pływanie lodowe różni się od tradycyjnych zmagań pływackich głównie tym, że zawody odbywają się w lodowatej wodzie, zaś mistrzostwa organizowane są tradycyjnie pod gołym niebem w najchłodniejszych zakątkach świata. Remigiusz, mieszkaniec Pruszkowa, jest sportowcem wielokrotnie dekorowanym w ramach mistrzostw i rozgrywek pucharu świata w tej niecodziennej dyscyplinie. 

W grudniu zeszłego roku odbyła się publiczna zbiórka środków, które miały umożliwić start sportowca w zawodach w sezonie zimowym 2020. Podczas zbiórki nie udało się osiągnąć zamierzonego celu (zebrano 5000 z planowanych 18 000 złotych), jednak zgromadzone środki wystarczyły na pokrycie kosztów udziału Remigiusza w pierwszym z zaplanowanych wydarzeń.

Trzy razy srebro i raz złoto

Po pierwszej fali zmagań, Remigiuszowi wraz z całą reprezentacją Polski udało się wywalczyć trzy srebrne medale i jeden złoty. Ten ostatni przypadł Pruszkowianinowi, w wyścigu indywidualnym na 50m motylem. 

Kolejne wyścigi czekają polskich sportowców w mieście Jinan, gdzie zaraz po zakończeniu zawodów w Taierzhuang rozpoczynają się zmagania pucharowe. Po pierwszym dniu startów Polacy zajęli 5. miejsce. 

No cóż. Czas na posdumowanie pierwszych zawodów.4 x 50 zm Hania Bakuniak Ola Bednarek Michał Perl Remigiusz Golebiowski…

Opublikowany przez Remigiusza Golebiowskiego Czwartek, 9 stycznia 2020

Relację z tych wydarzeń można obserwować za pośrednictwem profilu Remigiusza Gołębiowskiego na Facebooku (osobiście polecam przejrzenie nagrań video z wyścigów – są naprawdę widowiskowe!).

Szanowni PAŃSTOWWrzucam to foto, aby pokazać jak udaje nam się reprezentować nasz kraj na drugim końcu świata, ale…

Opublikowany przez Remigiusza Golebiowskiego Czwartek, 9 stycznia 2020

Sportowcy powrócą do kraju w poniedziałek, 13 stycznia. 

Przed nami Szwecja i Słowenia

Zawody w Chinach to nie wszystko. W tym roku Remigiusza czeka jeszcze udział w mistrzostwach świata w Słowenii, a także udział w zawodach pucharu świata w Szwecji (te organizowane są przez konkurencyjną federację – International Ice Swimming Association). Najtrudniejszym zadaniem tego sezonu może okazać się jednak zebranie na ten cel odpowiednich środków. 

Jak wspomnieliśmy, podczas zbiórki publicznej osiągnięto jedynie 5000 z planowanych 18 000 złotych. Co więcej – oficjalnego wsparcia odmówiły Remigiuszowi również władze miasta Pruszkowa. Los chciał jednak, że w trakcie zbiórki sportowcowi udało się sprzedać swój samochód, dzięki czemu mógł pokryć część kosztów wyjazdów. Kwestią otwartą pozostaje sposób sfinansowania dalszych startów Remigiusza.

Na koniec – przekazujemy osobiste podziękowania pływaka dla wszystkich, którzy przyczynili się do jego startu w rozgrywkach w Chinach:

Szanowni PaństwoWszystkim, którzy dołożyli się do mojego wyjazdu na Puchar Świata w Chinach. SERDECZNIE DZIEKUJĘ.JESTEM BARDZO PORUSZONY I WDZIĘCZNY.Obiecuję zdawać relacje.

Opublikowany przez Remigiusza Golebiowskiego Niedziela, 5 stycznia 2020

“Jakiekolwiek opinie zawarte w artykule są osobistymi poglądami jego autora i nie odzwierciedlają opinii innych autorów bloga zpruszkowa.pl ani opinii wydawcy bloga zpruszkowa.pl. Polityka wydawcy wymaga kategorycznie od autorów, by nie używali określeń zniesławiających, nie naruszali ani nie zezwalali na naruszanie praw autorskich ani jakichkolwiek innych regulacji prawnych korzystając z bloga zpruszkowa.pl. Jakiekolwiek publikacje sprzeczne z polityką wydawcy stanowią przekroczenie zakresu uprawnień autora publikacji. Wydawca nie bierze odpowiedzialności za tego typu publikacje, a autor będzie osobiście ponosić odpowiedzialność za powstałe w wyniku jego publikacji szkody i zobowiązania.”

Konstanty Chodkowski

Warszawiak z urodzenia, pruszkowiak z wyboru. Były dziennikarz zajmujący się tematyką Europy Wschodniej. Dziś hobbystycznie pisuje o Pruszkowie. Z zawodu programista. Szczęśliwy narzeczony swojej narzeczonej. Właściciel psa.

PROFIL REDAKTORA