Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Złoto dla sportowca z Pruszkowa na mistrzostwach w Chinach!

Konstanty CHODKOWSKI
Remigiusz Gołębiowski przywiezie z Chin przynajmniej jeden złoty medal
Remigiusz 01.jpg
Ilustracja: Remigiusz 01.jpg

Remigiusz Gołębiowski przywiezie z Chin przynajmniej jeden złoty medal

Sportowcowi i pruszkowiakowi, Remigiuszowi Gołębiowskiemu, udało się uzbierać środki na wyjazd do Chin, gdzie wziął udział w Mistrzostwach Świata w pływaniu lodowym organizowanych przez federację International Winter Swimming Association. Mistrzostwa te są elementem Festiwalu Pływania Zimowego i odbywają się w urokliwym, zabytkowym mieście Taierzhuang.

Taierzhuang - Festiwal Pływania Zimowego 2020
Taierzhuang – Festiwal Pływania Zimowego 2020. Fot.: chinadaily.com

Przypomnijmy – pływanie lodowe różni się od tradycyjnych zmagań pływackich głównie tym, że zawody odbywają się w lodowatej wodzie, zaś mistrzostwa organizowane są tradycyjnie pod gołym niebem w najchłodniejszych zakątkach świata. Remigiusz, mieszkaniec Pruszkowa, jest sportowcem wielokrotnie dekorowanym w ramach mistrzostw i rozgrywek pucharu świata w tej niecodziennej dyscyplinie.

W grudniu zeszłego roku odbyła się publiczna zbiórka środków, które miały umożliwić start sportowca w zawodach w sezonie zimowym 2020. Podczas zbiórki nie udało się osiągnąć zamierzonego celu (zebrano 5000 z planowanych 18 000 złotych), jednak zgromadzone środki wystarczyły na pokrycie kosztów udziału Remigiusza w pierwszym z zaplanowanych wydarzeń.

Trzy razy srebro i raz złoto

Po pierwszej fali zmagań, Remigiuszowi wraz z całą reprezentacją Polski udało się wywalczyć trzy srebrne medale i jeden złoty. Ten ostatni przypadł Pruszkowianinowi, w wyścigu indywidualnym na 50m motylem.

Kolejne wyścigi czekają polskich sportowców w mieście Jinan, gdzie zaraz po zakończeniu zawodów w Taierzhuang rozpoczynają się zmagania pucharowe. Po pierwszym dniu startów Polacy zajęli 5. miejsce.

No cóż. Czas na posdumowanie pierwszych zawodów.4 x 50 zm Hania Bakuniak Ola Bednarek Michał Perl Remigiusz Golebiowski…

Opublikowany przez Remigiusza Golebiowskiego Czwartek, 9 stycznia 2020

Relację z tych wydarzeń można obserwować za pośrednictwem profilu Remigiusza Gołębiowskiego na Facebooku (osobiście polecam przejrzenie nagrań video z wyścigów – są naprawdę widowiskowe!).

Szanowni PAŃSTOWWrzucam to foto, aby pokazać jak udaje nam się reprezentować nasz kraj na drugim końcu świata, ale…

Opublikowany przez Remigiusza Golebiowskiego Czwartek, 9 stycznia 2020

Sportowcy powrócą do kraju w poniedziałek, 13 stycznia.

Przed nami Szwecja i Słowenia

Zawody w Chinach to nie wszystko. W tym roku Remigiusza czeka jeszcze udział w mistrzostwach świata w Słowenii, a także udział w zawodach pucharu świata w Szwecji (te organizowane są przez konkurencyjną federację – International Ice Swimming Association). Najtrudniejszym zadaniem tego sezonu może okazać się jednak zebranie na ten cel odpowiednich środków.

Jak wspomnieliśmy, podczas zbiórki publicznej osiągnięto jedynie 5000 z planowanych 18 000 złotych. Co więcej – oficjalnego wsparcia odmówiły Remigiuszowi również władze miasta Pruszkowa. Los chciał jednak, że w trakcie zbiórki sportowcowi udało się sprzedać swój samochód, dzięki czemu mógł pokryć część kosztów wyjazdów. Kwestią otwartą pozostaje sposób sfinansowania dalszych startów Remigiusza.

Na koniec – przekazujemy osobiste podziękowania pływaka dla wszystkich, którzy przyczynili się do jego startu w rozgrywkach w Chinach:

Szanowni PaństwoWszystkim, którzy dołożyli się do mojego wyjazdu na Puchar Świata w Chinach. SERDECZNIE DZIEKUJĘ.JESTEM BARDZO PORUSZONY I WDZIĘCZNY.Obiecuję zdawać relacje.

Opublikowany przez Remigiusza Golebiowskiego Niedziela, 5 stycznia 2020

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: