Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Zapisz się na bezpłatne warsztaty z programowania w Pruszkowie

Konstanty CHODKOWSKI
Gdyby trzynaście lat temu (bo właśnie wtedy miałem 18 lat), ktoś powiedział mi, że w moim rodzimym mieście będzie można nauczyć się programować za darmo - nie zwlekałbym ani godziny. A dokładnie taka możliwość otwiera się dziś przed pruszkowską młodzieżą.
Koduj Z Gigantami
Ilustracja: Koduj Z Gigantami

Zawsze zastanawia mnie dlaczego o programistach mówi się jak o "zawodzie przyszłości", skoro przyszłość już tu jest - i to od wielu lat! Nie musimy czekać do jutra (ani pojutrza), aż rynek zorientuje się, że wytwarzanie oprogramowania jest mu potrzebne do rozwoju. Wszak już dziś szacuje się, że na rynku pracy permanentnie brakuje od dziesięciu do nawet pięćdziesięciu tysięcy programistów. Oznacza to, że mniej więcej tyle rekrutacji na stanowiska programistyczne w całej polsce kończy się niepowodzeniem. Firmy nie znajdują odpowiedniego kandydata, więc albo rezygnują z dalszych poszukiwań, albo rekrutują pracownika o niższych kwalifikacjach od tych początkowo wymaganych. 


KODUJ Z GIGANTAMI TO BEZPŁATNE WARSZTATY Z PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!


Zapotrzebowanie jest ogromne (i stale rośnie), bo cyfryzacja usług obejmuje coraz więcej sektorów gospodarki. O ile dekadę temu można było z powodzeniem prowadzić firmę w zupełnej abstrakcji od nowych technologii, tak dziś wydaje się to nie do pomyślenia. Nawet najmniejsze sklepy stacjonarne wspierają się cyfrowymi narzędziami marketingu i sprzedaży - co dopiero internetowi giganci. Za każdą aplikacją mobilną, każdym sklepem lub stroną internetową stoją informatycy, którzy - w najgorszym razie - musieli ją przynajmniej "postawić" i skonfigurować. Jeśli zaś przedsiębiorstwo zażyczy sobie umieszczenia na niej spersonalizowanych dodatków - prędzej czy później będzie musiało zwrócić się o pomoc do programisty. 

Jeszcze większy nacisk kładzie się na automatyzację procesów biznesowych w wielkich firmach obsługujących setki tysięcy, lub nawet miliony klientów rocznie. Marketing, sprzedaż (kredytów, aut, polis, sprzętu), logistyka, windykacja, księgowość - wszystko to składa się na serię powtarzalnych czynnści, w których pracę człowieka z powodzeniem daje się zastąpić pracą komputera, zaś oprogramowanie wykonujące tę pracę ktoś musi napisać. 

🔥🔥 Będzie się działo! 🔥🔥 Zapisy na kolejną edycję "Koduj z Gigantami" już trwają! 👉 Przekonajcie się, co tym razem...

Opublikowany przez Giganci Programowania Środa, 25 sierpnia 2021

Na rynku nie brakuje więc ofert pracy. Można przebierać w nich dobierając do swoich upodobań nie tylko wiodące technologie, ale i metodologię pracy, lokalizację biura czy benefity. Swoją przygodę z programowaniem zaczynałem w 2017 roku i z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że nie żałuję ani sekundy spędzonej nad kodem. Początkowo jedyną motywacją do nauki programowania było dla mnie osiągnięcie pewnego, stabilnego zatrudnienia i godnych zarobków. Z czasem okazało się, że rynek IT w Polsce ma do zaoferowania o wiele więcej - podróże służbowe, możliwości rozwoju w kierunku managerskim, odkrywanie nowych technologii, czy możliwość zajrzenia wielkim korporacjom "pod spódnicę" i współtworzenia tego, co naprawdę dzieje się "pod spodem" przycisku z napisem "wyślij przelew" w Twojej aplikacji bankowej. Wszystko to czyni codzienną pracę ciekawszą, bardziej dynamiczną i mniej powtarzalną niż w przypadku wielu innych zawodów.

Gdyby trzynaście lat temu (bo właśnie wtedy miałem 18 lat) ktoś powiedział mi, że w moim rodzimym mieście będzie można nauczyć się programować za darmo - nie zwlekałbym ani godziny. A dokładnie taka możliwość otwiera się dziś przed pruszkowską młodzieżą. 

W poniedziałek ruszyły zapisy do akcji „Koduj z Gigantami", czyli na bezpłatne warsztaty z programowania dla uczniów szkół podstawowych i średnich, organizowane w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej.

Dla uczniów z Pruszkowa i sąsiednich miejscowości Giganci Programowania przygotowali serię programów nauczania podzielonych na kategorie wiekowe:

Warsztaty odbędą się w dniach od 18 do 19. września, stacjonarnie w Pruszkowie oraz online. W kursach mogą wziąć udział osoby w wieku od 7 do 19 lat. Zapisy odbywają się pod tym adresem. Giganci Programowania udzielają odpowiedzi na ewentualne pytania lub wątpliwości drogą elektroniczną lub za pośrednictwem infolinii. 

Portal zpruszkowa.pl z nieskrywaną radością (co widać na poniższym zdjęciu) objął wydarzenie patronatem medialnym 😁

Giganci Programowania - Konstanty Chodkowski

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: