Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

"Zabij to i wyjedź z tego miasta" - Pruszkowski Klub Filmowy zaprasza na seans

Konstanty CHODKOWSKI
Najnowsza projekcja w cyklu "Nakręceni na film" odbędzie się już w najbliższą sobotę (18 września) w Miejskim Ośrodku Kultury. Pruszkowski Klub Filmowy zaprasza na produkcję Mariusza Wilczyńskiego.
Zabij to 1
Ilustracja: Zabij to 1

Już w najbliższą sobotę, 18 września, Pruszkowski Klub Filmowy zaprasza na pokaz filmu z cyklu "Nakręceni na film". Podczas seansu zostanie wyemitowana animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. 

"To dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni" - zapowiadają organizatorzy spotkania.

Film był wielokrotnie nagradzany - zdobył nagrodę Złote Lwy dla najlepszego filmu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2020 roku. Został też wyróżniony na festiwalach filmów animowanych Annecy i Ottawie.

"Celem seansu jest zachęcenie naszych klubowiczów do refleksji po pokazie oraz nawiązać dyskusje, w której dzielimy się przemyśleniami na temat filmu." - zachęca Edgar Czop z Pruszkowskiego Klubu Filmowego. 

Seans odbędzie się 18 września (w sobotę) o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury im. Aleksandra Kamińskiego "Kamyka" w Pruszkowie, przy ul. Bohaterów Warszawy 4 (gmach Centrum Dziedzictwa Kulturowego) w sali audytoryjnej (na parterze). Projekcja będzie trwać 88 minut. Po jej zakończeniu organizatorzy poprowadzą dyskusję z widzami.

Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Szczegóły na stronie wydarzenia na Facebooku.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: