Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Z Mazobiletem po całym regionie!

Jasiek OCHNIO
Ruszył wspólny, wakacyjny bilet Kolei Mazowieckich, Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. W nielimitowaną weekendową podróż można wyruszyć już za 49 złotych!
Mazobilet
Ilustracja: Mazobilet

Chcąc wybrać się w weekendową podróż po stolicy lub regionie, nie trzeba będzie martwić się o bilety i taryfy różnych przewoźników. Wszystko co trzeba zrobić, to zaopatrzyć się w Mezobilet uruchomiony na czas wakacji (do 31 października) przez Koleje Mazowieckie. 

Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami, tramwajami, autobusami oraz metrem od godz. 19.00 w piątek do godz. 8.00 w poniedziałek (z wydłużeniem do godz. 8:00 w środę 16 sierpnia w przypadku weekendu 12-13 sierpnia 2023).

Z Mezobiletem można wsiadać do wszystkich pociągów Kolei Mazowieckich (z wyjątkiem pociągów Słoneczny oraz Słoneczny Bis), autobusów Kolei Mazowieckich kursujących między stacją kolejową a lotniskiem w Modlinie, pociągów Warszawskiej Kolei Dojazdowej, jak również środków Warszawskiego Transportu Publicznego (autobusów, tramwajów, metra) i pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej w pierwszej i drugiej strefie biletowej ZTM.

Jeden bilet wiele możliwości...🚆🚋🚌 Przedstawiamy nową ofertę Mazobilet 😊 Już od sierpnia, w weekendy pasażerowie będą...

Opublikowany przez Koleje Mazowieckie - KM Środa, 2 sierpnia 2023

Ze specjalnej oferty może skorzystać każdy. Imienny bilet można zakupić dla jednej osoby (za 49 złotych) lub dla grupy od dwóch do pięciu osób (za 99 złotych). W drugim przypadku konieczne jest podpisanie biletu przez jednego z podróżnych. Oferta nie łączy się z innymi, nie stosuje się od niej również żadnych ulg oraz upustów. 

Mezobilet można kupić w kasach biletowych KM, biletomatach (od 7 sierpnia), a także za pośrednictwem aplikacji mobilnej Kolei Mazowieckich oraz przez internet (System IKM) do 7 dni przed podróżą.

Z regulaminem Mazobiletu można zapoznać się pod tym linkiem.

Dokąd na weekend z Pruszkowa?

Bezpośrednio z Pruszkowa można dojechać m.in. do Żyrardowa - postindustrialnej perełki województwa mazowieckiego. W mniej niż 30 minut od odjazdu z Pruszkowa można znaleźć się pośrodku dawnego wielkiego zakładu przemysłowego, z którego narodziło się miasto Żyrardów, czyli Starej Przędzalni. Spacerując pomiędzy budynkami z czerwonej cegły można poczuć atmosferę Ziemi Obiecanej, z tą różnicą, że nie trzeba wybierać się aż do Łodzi. Będąc na miejscu można również zwiedzić Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda oraz Muzeum Mazowsza Zachodniego.

Stara Przędzalnia w ŻyrardowieStara Przędzalnia w Żyrardowie, fot.: historiaposzukaj.pl

Pociągiem (tym razem z przesiadką) dotrzeć również można nad Zalew Zegrzyński. Poza oczywistymi rozrywkami, jak wypoczynek na jednej z plaż czy żeglowanie, można tu skorzystać z wielu szlaków pieszych oraz rowerowych.

Oczywistym wyborem na wycieczkę jest także Otwock - miasto, z którym dzielimy linię S1 warszawskiej SKM. Otwock jako miasto sanatoryjne przyciągało na letnie spacery śmietankę towarzyską przedwojennej Warszawy. Będąc na miejscu warto odwiedzić również cmentarz żydowski (przed wojną większość mieszkańców Otwocka stanowili Żydzi) oraz Muzeum Ziemi Otwockiej.  Zachęcamy również, a może przede wszystkim, do podążania szlakiem otwockich świdermajerów, czyli drewnianych willi przełomu XIX i XX wieku.

Warto przypomnieć, że do każdego z tych miejsc dojedziemy posługując się mazobiletem!

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: