Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Wystawa “Pruszkowiak II” już otwarta!

Konstanty CHODKOWSKI
Fotografie odsłonięte! W miniony piątek w CH “NOWA STACJA” dokonało się uroczyste otwarcie drugiej edycji wernisażu “Pruszkowiak”. Portrety Pruszkowian zostały
73149820 473617320163629 5602969993672130560 O.jpg
Ilustracja: 73149820 473617320163629 5602969993672130560 O.jpg

Fotografie odsłonięte! W miniony piątek w CH “NOWA STACJA” dokonało się uroczyste otwarcie drugiej edycji wernisażu “Pruszkowiak”.

Portrety Pruszkowian zostały wystawione w głównym hallu galerii handlowej Nowa Stacja (przy wejściu głównym, od ul. Sienkiewicza). Według informacji od autora fotografii, Maćka Bochnowskiego, wernisaż będzie można podziwiać przynajmniej do końca 2019 roku.

Widzimy się na parterze na przeciwko H&M 🙂

Opublikowany przez Pruszkowiak Wtorek, 5 listopada 2019

Przypomnijmy – “Pruszkowiak” to gigantyczny zbiór portretów Pruszkowian. Zdjęcia wykonuje fotograf Maciek Bochnowski, zaś uczestnicy zabawy proszeni są o przedstawienie się miastu. Historie przez nich spisane są następnie dołączane do zdjęcia i publikowane na Facebooku oraz na stronie internetowej pruszkowiak.pl W ten sposób powstaje dzieło, które do dziś obejmuje już ponad 100 prac.

Krzysztof Rymuza: będziemy wspierać inicjatywy poprawiające wizerunek Pruszkowa

Uroczystości odsłonięcia fotografii towarzyszył starosta pruszkowski, Krzysztof Rymuza. Warto wspomnieć, iż występował tu również w roli patrona honorowego przedsięwzięcia. Podczas inaugurującego przemówienia zaznaczył kilkukrotnie, iż Powiat Pruszkowski wspiera i będzie wspierać wszelkie inicjatywy promujące Pruszków oraz te, które pozytywnie wpłyną na wizerunek miasta. Organizatorzy wystawy zaś obdarowali go drobnym upominkiem (zdjęcie poniżej).

Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza

Tym razem bez patronatu Prezydenta Pruszkowa

Być może trudno w to uwierzyć, ale w przeciwieństwie do pierwszej edycji wystawy – druga odbyła się bez patronatu honorowego Prezydenta Pruszkowa Pawła Makucha. Co za tym idzie, miasto nie wspierało “Pruszkowiaka” w promocji wydarzenia, a na oficjalnych plakatach nie znajdziemy kolorowego logo Pruszkowa. Na odsłonięcie wystawy nie przybył również żaden przedstawiciel magistratu (a przynajmniej my nikogo nie rozpoznaliśmy). Z jakiej przyczyny?

Czyje zdjęcia znajdziecie na wystawie?

Cóż, tego nie dowiecie się od nas. Jedyne, co możemy Wam zdradzić, to że wystawa naprawdę warta jest odwiedzin. Polecamy również przyglądanie się zdjęciom przy włączonym Facebooku i/lub stronie pruszkowiak.pl w telefonie. Dzięki temu będziecie mogli zapoznać się z pełną historią osoby, na którą właśnie patrzycie!

Pruszkowiak dla Pruszkowiaka

Podczas otwarcia wystawy Maciek Bochnowski opowiedział o akcji “Pruszkowiak dla Pruszkowiaka”, którą udało mu się zrealizować dzięki wsparciu bohaterów swoich wystaw. Jak się okazało, pasją młodego Kacpra Pacaka są samoloty – zawsze chciał latać. Wiedząc to, Maćkowi udało się skontaktować Kacpra z innym Pruszkowiakiem – Michałem Sulińskim, zawodowym pilotem. Z jego pomocą marzenie Kacpra przybliżyło się ku realizacji. Jak wiemy z relacji “Pruszkowiaka” na Facebooku, Michała Sulińskiego nie trzeba było namawiać na pomoc w przedsięwzięciu.

Chciałbym napisać kilka słów o akcji ➡️"Pruszkowiak dla Pruszkowiaka"⬅️, o której nieudolnie próbowałem opowiedzieć na…

Opublikowany przez Pruszkowiak Niedziela, 10 listopada 2019

Kolejna wystawa już w przyszłym roku

“Pruszkowiak” to nie wszystko! Maciek Bochnowski zapowiada kolejne głośne akcje, w tym również wystawy skupiające efekty pracy wielu pruszkowskich artystów. Jedną z zapowiadanych inicjatyw jest wystawa “Men’s Art”, czyli “sztuka po męsku”, o której wiemy dziś jedynie tyle, że przedstawiać będzie “Pruszków oczami mężczyzny”. Początkowo premiera wystawy zapowiadana była na 22 listopada, dziś wiemy jednak, że musiała zostać przesunięta do pierwszego kwartału przyszłego roku. “Nie chcę tego robić na szybko, chcę to zrobić dobrze. Nigdzie się nie spieszymy” – tłumaczył Bochnowski w rozmowie ze zpruszkowa.pl

Brzmi interesująco? Śledźcie zpruszkowa.pl, a zawsze będziecie na bieżąco!

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: