Fot.: Jasiek Ochnio

Wyprowadzka z Kraszewskiego?

(41)

Wiceprezydent Konrad Sipiera potwierdza: Urząd Miasta Pruszkowa może zostać ulokowany w gmachu Centrum Dziedzictwa Kulturowego!

Ta informacja krążyła po mieście od piątku 12 lipca. O tym, że urząd może wynieść się z budynku przy ulicy Kraszewskiego, słyszeli radni. Ale teraz portal Z Pruszkowa zdobył już oficjalne potwierdzenie: – Jest taki pomysł. Trwają analizy dotyczące kosztów, sprawdzamy, czy pomieszczenia w gmachu CDK pomieszczą wszystkie wydziały – mówi wiceprezydent Konrad Sipiera.

Portal zpruszkowa.pl zdobył oficjalne potwierdzenie: – Jest pomysł przeniesienia Urzędu Miasta do gmachu CDK.

Za przeprowadzką, jego zdaniem, przemawia wiele argumentów. Obecny budynek jest ciasny i niefunkcjonalny. W najbliższych latach wymagałby kosztownych inwestycji: modernizacji sieci informatycznej oraz wymiany windy, której żywot dobiega końca. – Pytanie, czy opłaca się inwestować miliony złotych, bo o takich kwotach mówimy, w stary obiekt, czy nie lepiej ulokować urząd w nowoczesnych pomieszczeniach – dodaje Sipiera.

Wiceprezydent opowiada, co kryją wnętrza gmachu CDK. Okazuje się, że oprócz sauny (nigdy nie uruchomionej) w środku jest… 9 pokojów hotelowych – każdy z własną łazienką. To o tyle ciekawe, że przecież obok stoi 3-gwiazdkowy hotel, który na nadmiar gości raczej nie narzeka. W gmachu jest też sala do… ricocheta! Ricochet to odmiana squasha, tyle że w tej grze zawodnik może zagrywać piłkę o sufit. – W całym 2018 roku przychód z wynajmu tej sali wyniósł 250 złotych – mówi wiceprezydent. – Myślę że wielu mieszkańców byłoby bardzo zaskoczonych, jak wiele niewykorzystanych pomieszczeń tam się znajduje. Jest nawet studio nagrań, w którym nikt nigdy nic nie nagrał! Dlatego chcemy sprawić, żeby mieszkańcy zaczęli z tego budynku korzystać.

Dziś (wtorek 16 lipca) odbywa się nadzwyczajne zgromadzenie wspólników Centrum Kultury i Sportu – spółki zarządzającej gmachem CDK. Prezydent Paweł Makuch ma powołać nową radę nadzorczą, ta z kolei powoła tymczasowego prezesa. Przypomnijmy, że dotychczasowa prezes Anna Dudziec przed miesiącem złożyła dymisję. Nowy prezes spółki zostanie wyłoniony w otwartym konkursie.

Nowe władze spółki mają przeprowadzić wraz z urzędnikami miasta analizy dotyczące możliwości przeprowadzki urzędu z ul. Kraszewskiego. Konrad Sipiera: – Jak tylko zapadnie ostateczna decyzja, czy i kiedy się przenosimy, na pewno poinformujemy o tym mieszkańców.

“Jakiekolwiek opinie zawarte w artykule są osobistymi poglądami jego autora i nie odzwierciedlają opinii innych autorów bloga zpruszkowa.pl ani opinii wydawcy bloga zpruszkowa.pl. Polityka wydawcy wymaga kategorycznie od autorów, by nie używali określeń zniesławiających, nie naruszali ani nie zezwalali na naruszanie praw autorskich ani jakichkolwiek innych regulacji prawnych korzystając z bloga zpruszkowa.pl. Jakiekolwiek publikacje sprzeczne z polityką wydawcy stanowią przekroczenie zakresu uprawnień autora publikacji. Wydawca nie bierze odpowiedzialności za tego typu publikacje, a autor będzie osobiście ponosić odpowiedzialność za powstałe w wyniku jego publikacji szkody i zobowiązania.”

Sławomir Bukowski

Rodowity pruszkowiak, dziennikarz prasowy, podróżnik. Pracował jako reporter miejski, redaktor, wydawca. Specjalizuje się w tematyce samorządowej. Interesuje się rozwiązaniami smart city, problematyką transportu i mobilności miejskiej. Prywatnie zwariowany podróżnik, jeździ tam gdzie dowiozą go tanie linie, uwielbia wędrówki z plecakiem od rana do nocy, lokalną kuchnię i wino.

PROFIL REDAKTORA