Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Wyprowadzka z Kraszewskiego?

Sławomir BUKOWSKI
Wiceprezydent Konrad Sipiera potwierdza: Urząd Miasta Pruszkowa może zostać ulokowany w gmachu Centrum Dziedzictwa Kulturowego!

Wiceprezydent Konrad Sipierapotwierdza: Urząd Miasta Pruszkowa może zostać ulokowany w gmachu CentrumDziedzictwa Kulturowego!

Ta informacja krążyła po mieście od piątku 12 lipca. O tym, że urządmoże wynieść się z budynku przy ulicy Kraszewskiego, słyszeli radni. Ale terazportal Z Pruszkowa zdobył już oficjalne potwierdzenie: – Jest taki pomysł.Trwają analizy dotyczące kosztów, sprawdzamy, czy pomieszczenia w gmachu CDKpomieszczą wszystkie wydziały – mówi wiceprezydent Konrad Sipiera.

Portal zpruszkowa.pl zdobył oficjalne potwierdzenie: – Jest pomysł przeniesienia Urzędu Miasta do gmachu CDK.

Za przeprowadzką, jego zdaniem, przemawia wiele argumentów. Obecnybudynek jest ciasny i niefunkcjonalny. W najbliższych latach wymagałby kosztownychinwestycji: modernizacji sieci informatycznej oraz wymiany windy, której żywotdobiega końca. – Pytanie, czy opłaca się inwestować miliony złotych, bo otakich kwotach mówimy, w stary obiekt, czy nie lepiej ulokować urząd wnowoczesnych pomieszczeniach – dodaje Sipiera.

Wiceprezydent opowiada, co kryją wnętrza gmachu CDK. Okazuje się, żeoprócz sauny (nigdy nie uruchomionej) w środku jest… 9 pokojów hotelowych –każdy z własną łazienką. To o tyle ciekawe, że przecież obok stoi 3-gwiazdkowyhotel, który na nadmiar gości raczej nie narzeka. W gmachu jest też sala do…ricocheta! Ricochet to odmiana squasha, tyle że w tej grze zawodnik możezagrywać piłkę o sufit. – W całym 2018 roku przychód z wynajmu tej sali wyniósł250 złotych – mówi wiceprezydent. – Myślę że wielu mieszkańców byłoby bardzozaskoczonych, jak wiele niewykorzystanych pomieszczeń tam się znajduje. Jestnawet studio nagrań, w którym nikt nigdy nic nie nagrał! Dlatego chcemysprawić, żeby mieszkańcy zaczęli z tego budynku korzystać.

Dziś (wtorek 16 lipca) odbywa się nadzwyczajne zgromadzenie wspólnikówCentrum Kultury i Sportu – spółki zarządzającej gmachem CDK. Prezydent PawełMakuch ma powołać nową radę nadzorczą, ta z kolei powoła tymczasowego prezesa.Przypomnijmy, że dotychczasowa prezes Anna Dudziec przed miesiącem złożyładymisję. Nowy prezes spółki zostanie wyłoniony w otwartym konkursie.

Nowe władze spółki mają przeprowadzić wraz z urzędnikami miasta analizydotyczące możliwości przeprowadzki urzędu z ul. Kraszewskiego. Konrad Sipiera:– Jak tylko zapadnie ostateczna decyzja, czy i kiedy się przenosimy, na pewnopoinformujemy o tym mieszkańców.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!