Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Wypożyczasz w Pruszkowie, oddajesz w Warszawie

Sławomir BUKOWSKI
Pruszkowskie rowery miejskie można już zwracać na stacjach Veturilo, a rowery Veturilo – w naszym mieście.
Pruszkowski Rower Miejski
Ilustracja: Pruszkowski Rower Miejski

Systemy Pruszkowskiego Roweru Miejskiego oraz stołecznego Veturilo znów są kompatybilne. Informacja przeszła trochę niezauważona, o przywróceniu popularnej funkcjonalności poinformował operator obu systemów Nextbike Polska, ale Urząd Miasta Pruszkowa ten fakt przemilczał.

Co kompatybilność oznacza w praktyce? Pruszkowskim rowerem miejskim można pojechać do Warszawy i zwrócić go na dowolnej stacji oznaczonej marką Veturilo, i odwrotnie – warszawskim rowerem przyjedziemy do Pruszkowa i oddamy na którejkolwiek z naszych stacji. To bardzo wygodne rozwiązanie nie tylko dla miłośników rowerowych wycieczek, ale i dla entuzjastów dojazdów do pracy na dwóch kółkach. Wypożyczenie roweru kosztuje 1 zł za pierwsze 60 minut, zmieniając rower po drodze raz bądź dwukrotnie z Pruszkowa do centrum stolicy dojedziemy płacąc maksymalnie 3 złote (dla porównania, bilet na SKM kosztuje 7 zł). Stacja Veturilo położona najbliżej Pruszkowa znajduje się na osiedlu Niedźwiadek przy stacji kolejowej, kolejna jest przy Factory. Z naszego miasta do stolicy jedzie się – z wyłączeniem krótkich fragmentów – w zasadzie w całości wygodnymi ścieżkami rowerowymi.

Pod Warszawą rowery miejskie funkcjonują w kilku miastach, ale pruszkowskie są kompatybilne jedynie z warszawskimi – nie zwrócimy ich na stacjach w Grodzisku Mazowieckiem, Piasecznie czy Konstancinie-Jeziornie. Korzystając jednak z faktu, że na przykład konstanciński system również jest kompatybilny z Veturilo, z Pruszkowa do Konstancina bez problemu można wybrać się na weekendową przejażdżkę przez południowe dzielnice Warszawy zmieniając po drodze rowery na mijanych stacjach. Niestety, w tym roku roweru gminnego nie uruchomiły Michałowice, nie funkcjonują więc popularne w poprzednich latach także wśród pruszkowiaków stacje rowerowe w Komorowie czy Nowej Wsi Warszawskiej.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: