Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Wyjątkowe atrakcje z okazji Dnia Babci i Dziadka w ten weekend w Pruszkowie!

Anna CHOMIAK
W sobotę 21 stycznia i niedzielę 22 stycznia, świętujemy Dzień Babci i Dziadka. W Pruszkowie z tej okazji można sprawić "dziadkom" dużo radości zabierając ich na bezpłatne warsztaty z malarstwa japońskiego, ceramiki i kuchni eko!
Old People 616718 1280
Ilustracja: Old People 616718 1280

W ten weekend Pruszkowianie mają okazję spędzić wyjątkowy czas z babcią i dziadkiem. Pracownia Magia Gliny i Sklep z produktami ekologicznymi "Zielone Mielone" przygotowały moc bezpłatnych atrakcji! Sprawdźcie co będzie się działo w Pruszkowie w sobotę 21 stycznia i w niedzielę 22 stycznia.

325774461 6047356945284523 1725438256067001151 N

Dzień Babci i Dziadka w Pruszkowie

Pracownia artystyczna Magia Gliny oraz pracownia zdrowego żywienia Zielone Mielone, chcą porwać dzieci i seniorów do wspólnego celebrowania czasu. Babcie, dziadkowie i wnuczęta przez cały weekend mogą bezpłatnie korzystać z trzech propozycji warsztatów: malarstwa japońskiego, ceramiki i eko kuchni.

Warsztaty Malarstwa Japońskiego SUMI-e

Sumi-e oznacza „rysowanie czarnym tuszem na papierze” i wywodzi się z Chin. Malarstwo tuszowe jest sztuką sugestii i oddziaływania na emocje. Sztuka malarstwa japońskiego łączy ze sobą ekspresję i minimalizm formy. Czarno-białe malarstwo japońskie ma za zadanie pobudzić wyobraźnię widza i zachęcić artystę do kreatywności. Pracownia artystyczna Magia Gliny, zaprasza na pokaz tego malarstwa i warsztaty tworzenia laurek dla ukochanych dziadków. Spotkanie poprowadzi Iza Sakowska, wieloletnia pasjonatka sztuki japońskiej.

Japanese Writing 4050922 640

Warsztaty z decoupage i techniki malarstwa tradycyjnego – akwarela

Kolejną atrakcją z okazji Dnia Babci i Dziadka jest warsztat przygotowany przez uznaną malarkę Magdę Wagner. Uczestnicy będą mogli poznać jak powstaje obrazek malowany akwarelą, zrobić laurkę lub serca w kształcie pudełka metodą decoupage na prezent dla dziadka i babci.

Painting 911804 640

Warsztaty z garncarstwa

Jeśli kochacie ceramikę, wybierzcie się koniecznie na pokaz magicznej materii jaką jest glina oraz toczenia jej na kole. Ta forma ceramiki jest jedną z najstarszych i pokazuje fenomen współpracy rąk i koła garncarskiego. Uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak powstaje z małej kulki czarka do herbaty lub kubek.
Chętnych zapraszamy do aktywnego poznania tej techniki i spróbowania swoich sił w toczeniu na kole. Pruszkowianie będą mogli wytoczyć własnymi rękami ceramikę. Zajęcia poprowadzi Monika Wal, Life Coach, terapeuta oddechem i artysta ceramik.

Pottery 1139047 640

Warsztaty zdrowego żywienia z kuchnią EKO!

Ania Koziarska z "Zielone Mielone" jest przekonana, że dzieci chłoną zdrowe nawyki i potrafią tworzyć cuda w kuchni, a dorośli pragną czasem w kuchni poczuć się takimi dziećmi. W ten weekend jest możliwość zabrać babcię i dziadka w podróż kulinarną. 

Na gości będą czekać: 
• własnoręcznie wypiekany chleb orkiszowy na zakwasie ze smalcem z grochu 
• samodzielnie ukiszone probiotyczne kiszonki 
• aromatyczne owoce pod kruszonką ze świeżo zgniecionych w młynku płatków owsianych
• ziołowa, aromatyczna zimowa herbata.
Wszystko zostanie przyrządzone na bazie ekologicznych warzyw, owoców, pełnych ziaren zbóż i roślin strączkowych. Będzie okazja porozmawiać o tym jak przyrządzać posiłki, żeby służyły nam jak najlepsze paliwo. Dzieci i dziadkowie dowiedzą się jak czytać przepisy i jak zadbać o zdrowy styl życia. Spotkanie poprowadzi Anna Koziarska, dyplomowana pielęgniarka diabetologiczna, zajmująca się edukacją w cukrzycy, fascynatka zdrowego stylu życia.

Apple 1245600 640

Miejsce spotkania - Pracownie: Zielone Mielone i Magia Gliny przy ulicy Bolesława Prusa 10 w Pruszkowie. Wydarzenie trwa od soboty 21 stycznia do niedzieli 22 stycznia w godzinach 12:00-15:00.

Wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: