Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

WPR Burger powrócił i ma się dobrze

Konstanty CHODKOWSKI
Prawdopodobnie najpopularniejsza burgerownia w Pruszkowie powróciła i kusi klientów wyjątkowymi promocjami.
WPR Burger
Ilustracja: WPR Burger

Restauracja WPR Burger powróciła! W pierwszym tygodniu stycznia nastąpiło ponowne otwarcie kultowego, pruszkowskiego lokalu gastronomicznego. Nowi właściciele robią co mogą, aby utrzymać się na rynku.

Przypomnijmy - na początku października 2022 roku miasto obiegła smutna wiadomość o zamknięciu być może najpopularniejszej burgerowni w Pruszkowie. Inflacja, rosnące rachunku za media, szalejące ceny żywności - między innymi te czynniki zmusiły ówczesną właścicielkę do podjęcia tak drastycznej decyzji.

- Tych kosztów nie da się przerzucić na klienta, bo wtedy burger musiałby kosztować ponad 50 złotych - mówiła wtedy Monika Samoraj w rozmowie z portalem zpruszkowa.pl - Wystawiłam lokal na sprzedaż, jeśli znajdzie się nabywca, może uda mu się uratować to miejsce.

Szczęśliwie, nabywcę udało się znaleźć w dość krótkim czasie - został nim Pan Grzegorz Kalitowski. Decyzję o kupnie lokalu podjął wspólnie z małżonką i - jak przyznaje - są to jego pierwsze kroki na rynku gastronomii. Nowy właściciel doskonale zdaje sobie sprawę z wagi tego miejsca dla lokalnej społeczności oraz z wartości budowanej przez lata marki WPR Burger. Dlatego też postanowił zachować nazwę i charakter restauracji. Zmiany doczekało się jedynie logo lokalu, zaś menu - rozbudowy o dodatkowe pozycje. 

Do ponownego otwarcia burgerowni doszło w pierwszy weekend stycznia. Sala przy ul. Sienkiewicza 5 była wypełniona po brzegi, a napływający goście musieli ustawiać się w kolejce w oczekiwaniu na zwolnienie stolika. Od pierwszego dnia restauracja kusi klientów licznymi promocjami i zniżkami - informacje na temat aktualnej oferty można znaleźć na stronie WPR Burger na Facebooku. Nie ma też tygodnia, w którym nie dowiadywalibyśmy się o rozbudowie bądź zmianach wprowadzanych do stałej oferty lokalu. Tak na przykład, w połowie stycznia restauracja poszerzyła zasięg zamówień realizowanych z dowozem (patrz post poniżej). W tym tygodniu zaś poinformowano o zwiększeniu porcji serwowanych steków łososia z 150 do 300 g (przy zachowaniu tej samej ceny za danie).

Na Państwa prośby WPR Burger & More zwiększył zasięg dostaw i publikujemy nowa mapę która pokazuje gdzie dowozimy nasze...

Opublikowany przez WPR Burger & More Środa, 11 stycznia 2023

Obecnie na rynku panują niezwykle trudne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. Szczególnie narażeni są restauratorzy i właściciele lokali gastronomicznych. Niemal każdego dnia docierają do nas informacje o zamknięciu kolejnych lokali w największych miastach Polski. Przedsiębiorstwa, nawet te najlepiej prosperujące, zwyczajnie nie wytrzymują wzrostu cen powodowanego inflacją. Dlatego też decyzja Pana Grzegorza o zakupie pruszkowskiej restauracji musi wzbudzać szczególny podziw.  

Razem z redakcją zpruszkowa.pl życzymy mu powodzenia i obiecujemy - będziemy wpadać regularnie!

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: