Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

W poniedziałek ruszają darmowe warsztaty dla dzieci w Nowej Stacji!

Anna CHOMIAK
Od 4 lipca, w Pruszkowie rusza cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci. Aktywne Wakacje w Nowej Stacji to zajęcia kreatywne dla maluszków i dzieci. W poniedziałki i środy na dachu centrum handlowego na dzieci będą czekać różne zabawy i rozwijające zadania. Malowanie toreb, robotyka, eksperymenty chemiczne, brokatowe tatuaze i wiele innych atrakcji.
Child G38458b279 1280
Ilustracja: Child G38458b279 1280

Jeśli spędzacie wakacje w mieście i nie macie pomysłu na czas z dziećmi zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych warsztatów dla dzieci. W poniedziałki i środy od godziny 11:00 do 14:00 dzieci będą mogły skorzystać z bogatej oferty zajęć dla maluchów i starszaków.

Aktywne Wakacje w Nowej Stacji

Aktywne Wakacje to pomysł na aktywizację dzieci i młodzieży, które spędzają lato w mieście. Poniedziałki dedykowane są dzieciom szkolnym, a środy maluszkom i przedszkolakom. Na dzieci będą czekały zajęcia plastyczne, robotyka, a również warsztaty telewizyjne z Tel-Kab i recyklingowe prowadzone przez MZO. 

Lipcowe warsztaty dla dzieci

W lipcu dzieci będa mogły stworzyć własne torby ekologiczne. Malowanie roślinnych wzorów, kolorowe portrety lub obrazy, to tylko niektóre opcje na ozdobienie toreb. W czasie eksperymentów z Kids Wonderwald młodzież szkolna dowie się dlaczego czerwona kapusta jest fioletowa, jak wykonać proste reakcje chemiczne i dlaczego suchy lód jest suchy.  MZO poprowadzi warsztaty recyklingowe, dzięki którym dzieci dowiedzą się jak wykorzystywać surowce posiadające w domu i jak dbać o ekologię. Tel-Kab zabierze dzieci w świat magii telewizji. Podczas warsztatów telewizyjnych będzie okazja zgłębić tajniki pracy w mediach i spróbować swoich sił w roli reportera. 

Poniżej prezentujemy harmonogram zajęć. 

Lipiec:

Poniedziałek (starszaki i młodzież)
4.07 Malowanie toreb ekologicznych
11.07 Eksperymenty z Kids Wonderwald
25.07 Tel-Kab poprowadzi warsztaty telewizyjne

Środa (maluszki)
6.07 Brokatowe tatuaże i bańki XXL
13.07 Wymiana książkowa/Malujemy Kamyki
27.07 MZO poprowadzi warsztat z Recyklingu

Pruszków, Nowa Stacja - Aktywne Wakacje

Sierpniowe warsztaty

Sierpniowe Aktywne Wakacje w Nowej Stacji to czas pełen kreatywnych wyzwań. Eksperymenty i robotyka z Kids Wonderwald dostarczą dzieciom mocy wrażeń. Kto wie, może po wakacjach chemia i fizyka staną się ulubionymi przedmiotami w szkole? Maluszki spędzą radosny czas puszczając wielkie bańki, oraz tworząc sensoryczne obrazy z naturlanych surowców. Wakacje zwieńczy książkowa wymiana i robienie własnych zakładek do książek. 

Poniżej prezentujemy harmonogram zajęć. 

Sierpień:
Poniedziałek (starszaki i młodzież)
1.08 Malowanie toreb ekologicznych
8.08 Eksperymenty z Kids Wonderwald
22.08 Robotyka z Kids Wonderwald

Środa (maluszki)
3.8 Brokatowe tatuaże i  bańki XXL
10.08 Obrazy sensoryczne z kartonu
31.08 Wymiana książkowa/ DIY zakładki do książki.

Oprócz tego na dzieci będą czekać klocki piankowe z matami, kolorowanki,
baloniki, plus gry planszowe i skakanki. Zajęcia będą odbywały się na dachu Nowej Stacji lub w Pokoju Wyciszeń na 1 piętrze (w zależności od pogody). 

Skorzystacie z zajęć w Nowej Stacji? Które warsztaty najbardziej Was zainteresowały?

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: