Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Wernisaż "Związek mocno przerysowany" - jutro w Nowej Stacji

Konstanty CHODKOWSKI
Wystawa „Związek mocno przerysowany” Katarzyny Trepkowskiej, znanej w sieci jako Kasandra Rysuje, to 20 ilustracji w formie komiksów satyrycznych, które przedstawiają różne etapy relacji damsko-męskiej. Autorka w żartobliwej formie zwraca uwagę na problemy i postawy współczesnych 30-latków, nie bojąc się takich tematów jak seks, pieniądze czy bezdzietność z wyboru.
NASZ PATRONAT Kasandra Rysuje - wernisaż w Centrum Handlowym Nowa Stacja

Wystawa, która odbędzie się już jutro (23 października) o godzinie 19:00 w Galerii Handlowej NOWA STACJA to wybór rysunków, które zestawione razem, tworzą historię fikcyjnego związku. Jednocześnie każdy z nich może stanowić zamkniętą całość. Jak twierdzą organizatorzy wernisażu: "rysunki spotkały się z dużym entuzjazmem wśród Internautów, którzy niejednokrotnie odnajdywali w nich samych siebie".

Wernisaż będzie trwał dwie godziny (19:00-21:00). Prace będzie można oglądać do 20 listopada w lokalu na 1. piętrze naprzeciwko salonu Rebel Electro, codziennie w godzinach otwarcia centrum.

Autorką wystawy jest Katarzyna Trepkowska vel Kasandra, urodzona w Pruszkowie, obecnie mieszka pod Grodziskiem Mazowieckim (wieś Adamowizna). Rysowniczka, satyryczka, ilustratorka. Absolwentka Edukacji Medialnej i Plastycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka kampanii medialnych. Współpracowała m.in. z Zespołem Myślenia Ironicznego, Aperiodykiem Społecznym „Silne” oraz Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą. Laureatka jubileuszowej edycji Konkursu na Komiks Ekonomiczny, organizowanego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju. Od sześciu lat prowadzi na Facebooku stronę „Kasandra Rysuje - Humor mocno przerysowany”, która w przewrotny i zabawny sposób, komentuje zachowania społeczne, bawiąc a zarazem skłaniając do refleksji. Obserwuje ją ponad 40 000 fanów.

Podczas wernisażu odbędzie się również panel dyskusyjny na temat relacji damsko-męskich w ujęciu psychologicznym i społecznym. W dyskusji wezmą udział:

Katarzyna Trepkowska – autorka wystawy, która opowie o życiu we dwoje z perspektywy żony, twórczyni oraz osoby niepełnosprawnej

Anna Gierczak – psycholożka oraz aktywistka, która opowie o feminizmie w relacjach damsko-męskich

Aleksandra Raszyńska – edukatorka seksualna, założycielka Ruchu im. Ireny Krzywickiej na rzecz dostępu do edukacji, która przybliży ideę dostępu do edukacji seksualnej, antykoncepcji, akceptacji innych orientacji oraz tolerancji

Anna Chomiak – lokalna aktywistka, blogerka, autorka książki „Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia”, która podzieli się doświadczeniami z zakresu terapii par i budowania partnerskich relacji w związku
Wydarzenie zostało objęte Patronatem Urzędu Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na dedykowanej stronie na Facebooku.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!