Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Wernisaż "Związek mocno przerysowany" - jutro w Nowej Stacji

Konstanty CHODKOWSKI
Wystawa „Związek mocno przerysowany” Katarzyny Trepkowskiej, znanej w sieci jako Kasandra Rysuje, to 20 ilustracji w formie komiksów satyrycznych, które przedstawiają różne etapy relacji damsko-męskiej. Autorka w żartobliwej formie zwraca uwagę na problemy i postawy współczesnych 30-latków, nie bojąc się takich tematów jak seks, pieniądze czy bezdzietność z wyboru.
NASZ PATRONAT
Kasandra Rysuje - wernisaż w Centrum Handlowym Nowa Stacja
Ilustracja: Kasandra Rysuje - wernisaż w Centrum Handlowym Nowa Stacja

Wystawa, która odbędzie się już jutro (23 października) o godzinie 19:00 w Galerii Handlowej NOWA STACJA to wybór rysunków, które zestawione razem, tworzą historię fikcyjnego związku. Jednocześnie każdy z nich może stanowić zamkniętą całość. Jak twierdzą organizatorzy wernisażu: "rysunki spotkały się z dużym entuzjazmem wśród Internautów, którzy niejednokrotnie odnajdywali w nich samych siebie".

Wernisaż będzie trwał dwie godziny (19:00-21:00). Prace będzie można oglądać do 20 listopada w lokalu na 1. piętrze naprzeciwko salonu Rebel Electro, codziennie w godzinach otwarcia centrum.

Autorką wystawy jest Katarzyna Trepkowska vel Kasandra, urodzona w Pruszkowie, obecnie mieszka pod Grodziskiem Mazowieckim (wieś Adamowizna). Rysowniczka, satyryczka, ilustratorka. Absolwentka Edukacji Medialnej i Plastycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka kampanii medialnych. Współpracowała m.in. z Zespołem Myślenia Ironicznego, Aperiodykiem Społecznym „Silne” oraz Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą. Laureatka jubileuszowej edycji Konkursu na Komiks Ekonomiczny, organizowanego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju. Od sześciu lat prowadzi na Facebooku stronę „Kasandra Rysuje - Humor mocno przerysowany”, która w przewrotny i zabawny sposób, komentuje zachowania społeczne, bawiąc a zarazem skłaniając do refleksji. Obserwuje ją ponad 40 000 fanów.

Podczas wernisażu odbędzie się również panel dyskusyjny na temat relacji damsko-męskich w ujęciu psychologicznym i społecznym. W dyskusji wezmą udział:

Katarzyna Trepkowska – autorka wystawy, która opowie o życiu we dwoje z perspektywy żony, twórczyni oraz osoby niepełnosprawnej

Anna Gierczak – psycholożka oraz aktywistka, która opowie o feminizmie w relacjach damsko-męskich

Aleksandra Raszyńska – edukatorka seksualna, założycielka Ruchu im. Ireny Krzywickiej na rzecz dostępu do edukacji, która przybliży ideę dostępu do edukacji seksualnej, antykoncepcji, akceptacji innych orientacji oraz tolerancji

Anna Chomiak – lokalna aktywistka, blogerka, autorka książki „Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia”, która podzieli się doświadczeniami z zakresu terapii par i budowania partnerskich relacji w związku
Wydarzenie zostało objęte Patronatem Urzędu Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na dedykowanej stronie na Facebooku.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: