W weekend 18-19 lutego, w związku z pracami budowlanymi w obrębie stacji Warszawa Zachodnia, czekają nas utrudnienia w kursowaniu pociągów WKD. Nieprzejezdny będzie jeden z torów między stacjami Warszawa Aleje Jerozolimskie i Warszawa Śródmieście WKD. Przewoźnik wprowadził na ten czas nową organizację ruchu.

Po torze nr 1 (kierunek Grodzisk Mazowiecki) pociągi będą jeździć dwukierunkowo w relacji Grodzisk Mazowiecki Jordanowice - Warszawa Śródmieście WKD. Po torze nr 2 (kierunek Warszawa) pociągi kursować będą również dwukierunkowo, lecz w skróconej relacji Podkowa Leśna Główna - Warszawa Aleje Jerozolimskie. Dalej podróżni będą mogli przesiąść się do transportu zbiorowego organizowanego przez warszawski ZTM.

Oznacza to, że z każdego peronu WKD będą odjeżdżać pociągi do i z Warszawy, dlatego tak istotne jest wcześniejsze sprawdzenie rozkładu jazdy i informacji pasażerskich na stacjach. Do powyższych zmian zostaną dostosowane rozkłady jazdy linii zastępczej komunikacji autobusowej ZA1 i ZA12.

📯 Przygotujcie się na nową organizacje ruchu 🚉🚉 w sobotę i niedzielę 1️⃣8️⃣-1️⃣9️⃣.02.2023 na linii kolejowej WKD🚉 A to...

Opublikowany przez Warszawska Kolej Dojazdowa Poniedziałek, 13 lutego 2023

Honorowanie biletów WKD obowiązywać będzie w wybranych środkach uruchamianych przez ZTM w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego.

Autobusy:

  • linie 127, 517, N35, N85 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dw. Centralny)
  • linia 717 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dw. Zachodni)
  • linia 158 (na odcinku CH Reduta – Dw. Centralny)
  • linia 178 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Rondo Zesłańców Syberyjskich)
  • linia 187 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Wawelska)
  • linia 191 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Pl. Narutowicza)

Pociągi SKM:

  • linia S2 (na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście)
  • linia S1 (na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście)

Tramwaje:

  • linia 1 (na odcinku Bitwy Warszawskiej 1920 – Pl. Zawiszy)
  • linie 7, 9 (na odcinku Bitwy Warszawskiej 1920 – Dw. Centralny)

O szczegółach dotyczących utrudnień, organizacji ruchu, rozkładach jazdy oraz regulaminie honorowania biletów WKD u innych przewoźników możecie przeczytać pod tym linkiem.

WKD wraca na dawną trasę

To nie koniec zmian. Od poniedziałku 20 lutego, w związku z zakończeniem budowy drugiego toru, wukadka wraca do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska. Nie oznacza to jednak końca utrudnień, bo w tym samym czasie rozpoczną się pracę na starym torze. Przez pewien czas WKD będzie więc działać dokładnie tak, jak przed remontem.

W związku z tą zmianą, wprowadzony zostanie nowy, specjalny rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej. Linia zastępcza ZA1 (Grodzisk Mazowiecki Radońska - Grodzisk Mazowiecki Jordanowice) zostaje zlikwidowana, natomiast autobus ZA12 (Milanówek Grudów - Podkowa Leśna Główna) zmieni swoją trasę. W związku z powrotem pociągów do stacji Podkowa Leśna Zachodnia, ZA12 będzie omijać ten przystanek i pojedzie prosto do stacji Podkowa Leśna Główna.

Za tydzień (20 lutego) zostanie przywrócony ruch pociągów do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska 📅📢🛤️🚆📷 ➡️🗒️📅 Zgodnie z...

Opublikowany przez Ruch Pasażerów WKD Poniedziałek, 13 lutego 2023

Jak na razie ruch pociągów do Milanówka pozostaje dalej zawieszony. O szczegółach zmian, nowych rozkładach jazdy oraz regulaminie honorowania biletów WKD u innych przewoźników w związku z budową drugiego toru do Grodziska możecie przeczytać tutaj.