Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

W ten weekend zwierzaki przejmują miasto!

Anna CHOMIAK
W ten weekend Pruszków przejmują zwierzaki. 19-20 marca w naszym mieścię będą miały miejsce dwa wydarzenia poświęcone pupilom. Międzynarodowa Wystawa Kotów oraz Spotkanie po Sąsiedzku "Podaj Łapę" orgazniowane przez Pruszkowskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt.
Alpaca G50ade247f 640
Ilustracja: Alpaca G50ade247f 640

Jeśli jeszcze nie macie planów na weekend, dobrze się składa! W sobotę i niedzielę fani zwierząt będą mogli spędzić czas w gronie kotów, alpak, a nawet egzotycznych zwierzaków takich jak wąż pyton. Pruszków przez sobote i niedzielę opanują zwierzaki, szczegóły w dalszej części artykułu. 

Spotkanie po sąsiedzku "Podaj łapę" w Nowej Stacji

Centrum Handlowe Nowa Stacja w Pruszkowie, razem z Pruszkowskim Stowarzyszeniem na Rzecz Zwierząt organziuje kolejne "Spotkanie po sąsiedzku". Tym razem motto wydarzenia, nawołuje nas do "Podania łapy", czyli pomocnej dłoni dla lokalnych zwierzaków. Po sukcesie ostatniej zbiórki, na rzecz pupili uratowanych z Ukrainy,  organizatorzy postanowili poprosić lokalsów o wsparcie psów i kotów, które mają pod swoją opieką. 

275614111 5043843172350344 7426661308415453756 N

Og godziny 12:00 do 19:00 w Nowej Stacji przy Sienkiewicza 19 będą czekały na naszych mieszkańców rozmaite atrakcje. Jakie? Organizatorzy przygotowali: mini targi zoologiczne od miejscowych marek, spotkanie z Ekopatrolem Straży Miejskiej, porady ekspertów, oraz wsparcie dla potrzebujących zwierzaków. 

Agenda Spotkania po sąsiedzku "Podaj Łapę" scena główna:

12:15 - Adopcja psa krok po kroku Agata Gałka PSNRZ
13:00 - Dlaczego mój kot jest agresywny? Weterynarz Joanna Cichoń
13:45 - Kim jest psi behawiorysta? Weronika Woźnica Psy Uczanie
14:30 - Adopcja kota: jak się dobrać idealnie/jak się dokocić? Agnieszka Marks
15:00 - Ekopatrol - czym się zajmuje, jak dba i pomaga zwierzętom? Straż Miejska
15:30 - Czym zajmuję się groomer, psi fryzjer? Agnieszka Radomska z Happy shiny and brilliant dog
16:00 - Zwierzęta egzotyczne w naszych domach - Piotr Leszczykowski i Wąż Pyton
16:30 - Opieka nad szczeniętami i kociętami - Magda Jaźwińska z Tymczasem u Magdy
17:00 Czym jest dogoterapia? Katarzyna Sirak z Centrum Podać Łapę
17:30 Kot w nowym domu - pierwsze dni w domu kota okiem behawiorysty Agnieszka Marks
18:15 pomoc Ukrainie - wskazówki jak i gdzie udzielać pomocy PSNRZ
 
Poza wystąpieniami ekspertów, podczas wydarzenia będzie można kupić maty węchowe dla psów, gryzaki i inne akcesoria zoologiczne. Na stanowiskach dyżury będą pełnili behawioryści psów i kotów, będzie okazja zapytać groomerkę, jak dbać o fryzurę swoejgo psa, lub dowiedzieć się jak mądrze pomagać bezdobnym zwierzętom. 
 
Wisienką na torcie tego wydarzenia będzied spotkanie z Alpakami, które będą czekać na fanów, od godziny 14:30 przed wejsciem do galerii, od strony Mechaników. Sympatycy węży, powinni pojawić się w Nowej Stacji o 16:00. Będzie okazja zrobic sobie slefie ze zwierzakami, w zamain za symboliczną cegielkę do puszki PSNRZ. 
 
Wydarzenie jest bezpłatne, więcej szczegółów tutaj.
 

Międzynarodowa Wystawa Kotów Hala Znicz w Pruszkowie

W sobotę i niedzielę od godziny 10:00 do 16:00 odbędzię się Międzynarodowa Wystawa Kotów na Hali Sportowej Znicz w Pruszkowie. Podczas wystawy podziwiać będzie można koty wielu ras. Wstęp jest płatny: bilet normalny kosztuje 15 zł, a ulgowy 10 zł. Przy czym dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie. Ze względu na COVID-19 odwiedzających wystawę będą obowiązywać wytyczne GIS dotyczące liczby osób przebywających na hali oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Fb Reklama Marzec2022 002

Więcej informacji na stronie organizatora, tutaj.

Dajcie koniecznie znać, czy wybieracie się na któreś z wydarzeń?

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

Pruszkowska Karta Mieszkanca. Fot.: pruszkow.pl Rekreacja

Co dalej z Pruszkowską Kartą Mieszkańca?

Konstanty CHODKOWSKI

Karta Nadarzyniaka uprawnia mieszkańców gminy Nadarzyn do większej zniżki na pruszkowskiej pływalni "Kapry", niż posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Z Kartą Mieszkańca Michałowic otrzymamy zniżkę na karnet na pływalni przy ul. Gomulińskiego, a z Pruszkowską Kartą Mieszkańca zapłacimy pełną stawkę. Czy program karty mieszkańca czekają (w końcu) jakieś zmiany? Zapytaliśmy o to Prezydenta Pruszkowa, Piotra Bąka.