Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

W środę start przebudowy Alei Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Szykują się spore utrudnienia

Sławomir BUKOWSKI
Objazdami pojadą na Ostoi autobusy linii 2, ale Urząd Miasta Pruszkowa z sobie tylko znanych powodów nie poinformował o zmianach z wyprzedzeniem.
Komorowska

Na tę inwestycję kierowcy i mieszkańcy Ostoi i Komorowa czekali od lat, a o historii przygotowywań do niej można by książkę napisać. Ale wreszcie się doczekali – ziejąca dziurami Aleja Marii Dąbrowskiej zostanie gruntownie przebudowana. Na czas prac będzie odcinkami całkowicie zamykana dla ruchu. Roboty ruszają w środę 7 lutego.

W I etapie remontowany będzie odcinek od ulicy Berylowej do Podhalańskiej. W tym czasie autobusy linii 2 jadąc z Pruszkowa ulicą Ireny pojadą prosto do Alei Marii Dąbrowskiej (nie będą obsługiwać przystanków: Stanisława oraz Marii Dąbrowskiej/Waldemara), następnie dotychczasową trasą, czyli Marii Dąbrowskiej dotrą do alei Starych Lip.

W drugim etapie przebudowywany będzie odcinek alei od ulicy Podhalańskiej do Sieradzkiej. Wtedy linia 2 na Ostoi wróci na starą trasę i pojedzie ulicą Waldemara, ale autobusy nie będą skręcać w lewo w Aleję Marii Dąbrowskiej tylko pojadą prosto i ulicą Wiejską dotrą do ronda na skrzyżowaniu ulic Turystycznej, Głównej i alei Starych Lip.

Data zakończenia pierwszego etapu prac i rozpoczęcia drugiego nie jest jeszcze znana, wiadomo jedynie, że przebudowa całego odcinka Alei Marii Dąbrowskiej ma się zakończyć w wakacje.

O szczegółach objazdów dla linii 2, a także linii GPA 62 Piastów – Pruszków – Komorów – Janki – P&R Aleja Krakowska oraz o objazdach dla pozostałych użytkowników ruchu informuje Urząd Gminy Michałowice TUTAJ (mapki z objazdami można pobrać w formacie PDF). Co ciekawe, choć o objazdach wiadomo od dawna, o utrudnieniach dla pasażerów linii 2 jeszcze w poniedziałek 5 lutego Urząd Miasta Pruszkowa nie informował ani słowem, choć to Pruszków jest organizatorem linii. To kolejny dowód, że miasto zadziwiająco słabo radzi sobie z nadzorem nad transportem zbiorowym.

Aleja Marii Dąbrowskiej przejdzie kapitalny remont – w zakresie i nawierzchni, i chodników. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie z ulicami Waldemara i Kotońskiego – pojawi się na nim sygnalizacja świetlna. Co bardzo ważne, zachowane zostaną rosnące wzdłuż drogi drzewa, mimo że ich pnie niemal dotykają nawierzchni. Jedno z nich, które koliduje z inwestycją, zostanie przesadzone.

Całkowity koszt prac to 64 mln zł, a inwestorem jest powiat pruszkowski.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!