Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

W piątek pikieta pod biurem poselskim Zdzisława Sipiery

Konstanty CHODKOWSKI
Działacze Lewicy Razem organizują pikietę równościową pod biurem poselskim Zdzisława Sipiery.
Pikieta Lewicy w Pruszkowie
Ilustracja: Pikieta Lewicy w Pruszkowie

Wydarzenie zaplanowano na najbliższy piątek (25 czerwca). Pruszkowscy działacze Lewicy chcą okazać swój sprzeciw wobec polityki rządu oraz dyskryminacji obywateli ze względu na orientację seksualną, pochodzenie czy zarobki.

"Mamy problem: Polacy nieustannie padają ofiarami prześladowania. Dzieje się to w ich własnym kraju. To nie wina obywateli, a cynicznego rządu, który dzieli Polaków na równych i równiejszych. My nie mamy wątpliwości: bez względu na orientację, pochodzenie, czy zarobki, wszyscy jesteśmy ludźmi, i jesteśmy dumni z tego, kim jesteśmy." - czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku założonego na tę okoliczność. 

Działacze Okręgu Podwarszawskiego Lewicy Razem dodają, że manifestacja jest dedykowana w szczególności społeczności LGBTQ+. "Robimy to, bo czujemy, że osoby LGBTQ+ z naszej społeczności tego potrzebują. Wystarczy spojrzeć na statystyki dotyczące myśli i prób samobójczych o osób nieheteroseksualnych. Należy im się wsparcie i chcemy im je okazać." - czytamy w komunikacie władz okręgu partii dla portalu zpruszkowa.pl.

W ostatnich miesiącach to już druga pikieta działaczy zorganizowana pod biurem poselskim Zdzisława Sipiery (PiS) i poświęcona tematyce równouprawnienia. Aktywiści, zapytani czy cykliczne wydarzenia przerodzą się w organizację lokalnej Parady Równości, odpowiadają: "(Pruszkowskiej - przyp. K.Ch.) Parady Równości w planach na razie nie ma - ale kto wie, w co się nasze inicjatywy rozwiną?"

Piątkowa manifestacja rozpocznie się o godzinie 18:00 przy ul. Niecałej. Organizatorzy zapowiadają, że na miejscu pojawi się Julia Zimmerman - członkini Rady Krajowej Lewicy Razem i kandydatka na posłankę na Sejm  okręgu podwarszawskiego w wyborach 2019. 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: