Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

VI edycja Śniadań w Parku, wraca w ten weekend!

Anna CHOMIAK
"Śniadania w parku" to cykl spotkań w piknikowej atmosferze ze stołem, który jest centralnym miejscem spotkań i integracji. 6 edycja finansowane jest z budżetu Miasta Pruszkowa w ramach Budżet 2022. Czego tym razem możemy się spodziewać?
Daisies G0c2bdecef 640
Ilustracja: Daisies G0c2bdecef 640

Pruszkowianie czekali ponad 2 lata, na powrót 6 edycji "Śniadań w parku" - cyklicznych pikników, mających na celu integrację i aktywizację lokalsów z okolicznymi przedsiębiorcami. W najbliższe soboty od 21 maja do 18 czerwca w Parku Kościuszki odbedą się warsztaty i spotkania ze specjalistami propagującymi zdrowy tryb życia dla dzieci i dorosłych. Organizatorzy przewidują konkursy, upominki, bezpłatny poczęstunek. Można zabrać ze sobą kocyk, koszyk piknikowy i aktywnie spędzić sobotę w miłych okolicznościach przyrody, przeplecionych atrakcjami. 

279100759 4536172409817144 456715702126038655 N

Cykl spotkań "Śniadania w parku"

6 edycja "Śniadań" realizowana jest w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego we współpracy z Karoliną Ciesielską, która zgłosiła pomysł do BO. We wcześniejszych latach realizatorem pikników było Stowarzyszenie Forum Pruszków, które jest pomysłodawcą Śniadań w Parku. Każde spotkanie będzie dotyczyło danego temacie m.in. mam, dzieci i stylu życia. W najbliższą sobotę piknik dedykowany jest mamom, ze względu na zbliżajacy się Dzień Mamy.  W czerwcu "Śniadania w parku" poświęcone głównie będą dzieciom i zdrowiu i aktywności fizycznej. Wydarzenie potrwa od godziny 10:00 do 15:00, w parku tuż przy placu zabaw oraz tężni.

Stół sercem wydarzenia?

Tradycja śniadaniowych spotkań koncentowała się zawsze wokół stołu, na którym można było poczęstować się loklanymi smakołykami. W tym roku ze względu na popandemiczną sytuację i bezpieczeństwo sanitarne, przekąski będą dostarczone przez catering. Wokół stołu na stoiskach zaprezentują się fundacje, stowarzyszenia, lokalni społecznicy, grupy wsparcia oraz instytucje działające na rzecz mieszkańców. Dodatkową atracją  „Śniadania w Parku” będzie eko targ i mobilna kawiarenka. 

Sobota 21 maja Dzień dla Mam

Już jutro podczas "Śniadaniach w parku" odbędą się warsztaty kosmetyczne dla Mam połączone z poradami makijażowymi. Dzieci w wieku przedszkolnym będą mogły wziać udział w warsztach decoupage, na których wykonają serce z masy solnej lub porcelanowej. Ideą jest przygotowanie własnoręcznego podarunku z okazji zbliżajacego się święta mam. Dzieci powyżej szóstego roku życia będa mogły wykonać flower box  i naszyjnik z tektury falistej. Spotkanie umilą planszówki, gry terenowe i mobilna kawiarenka. 

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Zachęcamy do udziału w całym cyklu "Śniadania w parku" i oczywiscie podzielenia się z nami wrażeniami z wydarzenia. 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: