Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Uwaga: Od 1 czerwca bilety metropolitalne ZTM można kodować również w biletomatach

Sławomir BUKOWSKI
Do tej pory zakup takiego biletu możliwy był jedynie w stacjonarnych Punktach Obsługi Pasażera.
Bilet Metropolitalny
Ilustracja: Bilet Metropolitalny

Od środy 1 czerwca bilety metropolitalne ZTM będzie można doładowywać we wszystkich automatach biletowych – stacjonarnych i mobilnych. To w sumie ponad 3,2 tys. urządzeń – poinformował w piątek ZTM w komunikacie prasowym. Dziś w Warszawie i niektórych miejscowościach aglomeracji działa 819 stacjonarnych automatów biletowych. Dodatkowo wszystkie autobusy i tramwaje oraz pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej są wyposażone w biletomaty mobilne - to 2439 urządzenia.

Bilet Metropolitalny to oferta skierowana do osób mieszkających w gminach, które podpisały z Zarządem Transportu Miejskiego odpowiednie porozumienie. Wśród nich jest Pruszków. Na jego podstawie mieszkańcy rozliczający podatki w miejscu zamieszkania płacą mniej za bilety długookresowe ZTM, a różnica pokrywana jest z budżetu gminy. Przykładowo, bilet 30-dniowy ważny w 1. i 2. strefie biletowej kosztuje 120 zł, a nie 180 zł. W przypadku biletu 90-dniowego mieszkańcy Pruszkowa płacą 330 zł, czyli o 130 zł mniej niż osoby, które nie mają uprawnień do biletu metropolitalnego.

Zmiana dla mieszkańców Pruszkowa korzystających z biletów metropolitalnych jest bardzo pozytywna. Do tej pory kodowanie takich biletów na kartach metropolitalnych możliwe było jedynie w stacjonarnych Punktach Obsługi Pasażera, najbliższe są na Dworcu Zachodnim, Dworcu Centralnym oraz na stacji metra Centrum.

Na koniec ważna uwaga. ZTM poinformował o możliwości kodowania biletów metropolitalnych we wszystkich automatach ZTM. W Pruszkowie na dworcu kolejowym działa automat sprzedający bilety ZTM, ale należący do Kolei Mazowieckich. Nie mamy jeszcze potwierdzenia, że także to urządzenie zaoferuje nową usługę – wysłaliśmy do Kolei Mazowieckich pytanie i czekamy na odpowiedź.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: