Pruszkowskiej "piątce" depcze po piętach Szkoła Podstawowa nr 3 w Iławie. Jeśli Pruszków nie zmobilizuje się do głosowania, szkole grozi spadek na dalsze miejsca na liście, co będzie oznaczało przegraną w konkursie.

Na czym polega konkurs?

Empik przeznaczył na nagrody łącznie 10 000 książek, które mają zasilić szkolne biblioteki. Po połowie tej puli trafi do placówek poniżej i powyżej 120 uczniów. W każdej z tych kategorii wyłonionych zostanie po pięć szkół, z której każda otrzyma 1000 nowych książek.

Szkoły zgłaszały się do udziału w konkursie poprzez nadesłanie prac plastycznych. Następnie rozpoczął się drugi etap, w którym każdy może oddać głos na wybraną pracę (a przez to – na szkołę).

Jak głosować?

Głosy można oddawać tylko za pomocą aplikacji mobilnej Empik. Na ekranie głównym aplikacji znajdziemy niebieski baner opatrzony tytułem “10000 książek dla bibliotek szkolnych”. Po kliknięciu na niego przejdziemy do ekranu konkursu. Wewnątrz wybieramy chmurkę z napisem “Szkoły powyżej 120 uczniów”. Następnie na liście szkół znajdujemy Szkołę Podstawową nr 5 w Pruszkowie. Możemy do tego celu użyć paska z lupką lub po prostu włączyć opcję “Pokaż szkoły z największą ilością głosów” i znaleźć Pruszków wśród szkół z najwyższym wynikiem. W momencie pisania tego artykułu, SP5 znajduje się na 4. miejscu.

UWAGA: Każdy użytkownik może oddać jeden głos dziennie! Zachęcamy zatem do poświęcenia minuty w ciągu dnia na oddanie głosu – w ten sposób nawet mała garstka osób może znacząco wpłynąć na wynik głosowania. Trzeba tylko pamiętać o systematycznym zaglądaniu do aplikacji Empik.

Szkoła w Pruszkowskim Internecie

Na szczególną uwagę zasługuje fakt niezwykłego zaangażowania Szkoły Podstawowej nr 5 w kampanię promującą głosowanie na Facebooku. Na rzecz akcji utworzono specjalne wydarzenie. Fanpage szkoły regularnie publikuje kolejne zachęty do wzięcia udziału w konkursie. Niektóre z nich przybierają formę całkiem zacnych memów! Trudno się dziwić administratorom strony – gra jest warta świeczki. Przy założeniu, że przeciętna cena książki w Empiku to ok. 35 złotych, po przemnożeniu tej kwoty przez 1000 wychodzi, że całkowita wartość nagrody wynosi 35 tys. PLN (lub nawet więcej!).

Nie zwlekajmy więc, ruszajmy do głosowania!