Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Tłumy na pruszkowskim koncercie OIO

Sławomir BUKOWSKI
Koncert trzech raperów oglądało kilka tysięcy młodych widzów, którzy zjechali z całej okolicy.
OIO w Pruszkowie

OIO to grupa stworzona przez trzech popularnych raperów, znanych jako Otsochodzi, Young Igi i OKI. W Polsce mają status megagwiazd. Każdy z osobna osiągnął artystyczny sukces pozyskując miliony słuchaczy. Ich wspólny projekt to wybuchowa mieszanka stylów, a wspólnym mianownikiem jest przełamanie muzycznych barier. Występ OIO w Pruszkowie na niedzielnym koncercie z cyklu „Pożegnanie lata” okazał się wielkim sukcesem. Młodzi fani na przyjazd do naszego miasta umawiali się od kilku tygodni, w niedzielę plac koło studni oligoceńskiej przy Lipowej dosłownie pękał w szwach. Oficjalnych danych o frekwencji nie ma, ale fani zgodnie mówią, że zjawiło się kilka tysięcy osób.

Kto wpadł na pomysł ściągnięcia do Pruszkowa supergrupy, która dorosłym miłośnikom muzyki jest w zasadzie nieznana? – Ostateczną decyzję podjął prezydent Paweł Makuch, ale poprzedziła ją burza mózgów w urzędzie. Występy Majki Jeżowskiej i Macieja Maleńczuka mieliśmy zakontraktowane z dużym wyprzedzeniem, ale prezydent doszedł do wniosku, że skoro ograniczenia pandemiczne pozwalają na organizację plenerowego koncertu, powinniśmy też zaprosić gwiazdę młodego pokolenia – mówi portalowi zpruszkowa.pl kierownik Biura Promocji i Marketingu Małgorzata Makuch-Twarowska. O pomoc w wypromowaniu muzycznego wydarzenia poproszono Młodzieżową Radę Miasta – informacje pojawiły się w social mediach, o koncercie mówili popularni influencerzy. Wieść rozeszła się lotem błyskawicy.

Młodzi gwiazdorzy mają też gwiazdorskie stawki. Za występ w Pruszkowie zainkasowali blisko 72 tys. zł.

Komentarz autora:

W niedzielę przekonałem się, w jak bardzo alternatywnej muzycznej rzeczywistości funkcjonuję. Moja 15-letnia córka o OIO mówiła od wielu dni, od tygodnia umawiała się ze znajomymi. Z koncertu wróciła przeszczęśliwa i zasypała mnie komentarzami, jak świetny był. Zrobiłem wielkie oczy. – Nie znasz OIO? Byli gośćmi u Kuby Wojewódzkiego, no przecież oglądasz Wojewódzkiego – powiedziała. Owszem, oglądam, ale mogło tak być, że jak zobaczyłem OIO, to przełączyłem kanał, bo stwierdziłem, że ich nie znam. – Dużo osób ich słucha? – pytam. – Dużo??? Wszyscy ich słuchają! – wykrzyknęła córka. Pytam koleżanki i kolegów z redakcji zpruszkowa.pl, czy znają OIO. – W moim radiu ich piosenek nie ma – odpisuje Jakub Dorosz. – Bo takich rzeczy radio nie gra – uświadamia nas Jasiek Ochnio. – Największy hit OIO to „Rzucam worki w tłum, kto łapie, ten jara”.

Wołam córkę. – Podobno największym hitem OIO jest… – zaczynam, ale ona wchodzi mi w słowo: – Worki w tłum – odpowiada bez namysłu. Odpalam YouTube’a, znajduję nagranie. Patrzę na licznik: 21 mln wyświetleń. DWADZIEŚCIA JEDEN MILIONÓW!!! Odsłuchuję, ale boję się jakkolwiek skomentować. Myślę sobie tylko, że Led Zeppelin to to nie jest. Mówię córce, że napiszę o koncercie. – Ty w ogóle wiesz, jak się pisze OIO? – pyta mnie. – Dużymi literami – odpowiadam. – Prawidłowo – kwituje córka. – Chyba tylko ściągnięcie Maty albo Taco mogłoby frekwencyjnie przebić występ OIO – pisze mi Jasiek Ochnio. No to Biuro Promocji już wie, kogo powinno kontraktować na przyszły rok w Pruszkowie.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Społeczeństwo

"Płuca po pandemii" - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu zagra w Pruszkowie!

Anna MALICKA

Już dziś rozpoczyna się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” – brzmi hasło tegorocznej akcji. W najcieplejszy dzień w roku będziemy wspólnie pomagać tym, którzy ucierpieli w czasie pandemii. Sprawdziliśmy dla Was, jakie atrakcje przygotowały dla mieszkańców sztaby w Pruszkowie i okolicach!

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!