Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Tanie podróże wakacyjne - specjalne oferty KM i WKD

Jakub DOROSZ-KRUCZYŃSKI
Wakacyjne podróże nie muszą być dalekie. Amatorzy zwiedzania najbliższej okolicy mogą skorzystać z biletów kolejowych w atrakcyjnych cenach.
WKD i KM

Koleje Mazowieckie uruchomiły specjalny bilet turysty. Można go nabyć już od 26.06, a podróżować na jego podstawie w okresie od 01.07 do 31.08. Bilet turysty trzeba skasować w terminie 10 dni od daty zakupu w kasie lub biletomacie. Na jego podstawie podróżny zyskuje (praktycznie nieograniczoną) swobodę podróżowania po województwie mazowieckim. Jedyne limity jakie istnieją to 3 dniowa ważność biletu oraz końcowe stacje pociągów KM (Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Szulborze Wielkie, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Drzewica), które ograniczają obszar po którym można się poruszać. Liczba przejazdów do wykorzystania w okresie ważności biletu jest nieograniczona. Jego cena wynosi 67 zł. i ma charakter zryczałtowany – przy zakupie Biletu Turysy nie obowiązują żadne ulgi.

Z kolei pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej mogą w okresie wakacji skorzystać z biletu rodzinnego. „Z przejazdów tych może korzystać osoba dorosła odbywająca przejazd z dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia. Osoba ta może wówczas wykupić dla siebie i dla dziecka jednorazowe bilety według taryfy ulgowej 50%, albo bilet jednorazowy wg taryfy ulgowej 50% dla siebie i bilet jednorazowy dla dziecka zgodnie z przysługującą mu ulgą ustawową lub handlową” – wyjaśnia WKD na swojej stronie www. Co istotne korzystając z tej taryfy należy pamiętać o okazaniu dokumentu potwierdzającego wiek dziecka. Jedna osoba dorosła może podróżować na bilecie rodzinnym tylko z jednym dzieckiem. Pozostałe dzieci musza mieć zakupione bilety zgodnie z przysługującymi im ulgami.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!