Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Ta aplikacja pomoże przedsiębiorcom przetrwać koronawirusa

Konstanty CHODKOWSKI
Sprzedaj usługę teraz, wykonaj gdy epidemia przeminie! Taki model pracy lokalnych przedsiębiorców proponuje aplikacja lokalnebony.pl Nie planowaliśmy tego. Nikt tego
1240x660.png
Ilustracja: 1240x660.png

Sprzedaj usługę teraz, wykonaj gdy epidemia przeminie! Taki model pracy lokalnych przedsiębiorców proponuje aplikacja lokalnebony.pl

Nie planowaliśmy tego. Nikt tego nie planował. Jednak masa lokalnych przedsiębiorców w całej Polsce została zmuszona do ograniczenia lub całkowitego wstrzymania działalności.

Sklepikarze, fryzjerzy, restauratorzy, floryści – to tylko kilka z branż, które najbardziej odczują ekonomiczne skutki pandemii. Jeśli obecny stan przedłuży się o kolejne tygodnie i miesiące, wielu z nich będzie zmuszona do trwałego zamknięcia biznesów.

Właśnie z myślą o tych firmach powstała aplikacja lokalnebony.pl. Jej producenci oferują przedsiębiorcom prosty system emisji bonów umożliwiający sprzedaż usług z możliwością wykonania ich, gdy epidemia ustąpi.

Jak to działa?

Właściciel firmy rejestruje się na portalu lokalnebony.pl i rozpoczyna sprzedaż. Bony dystrybuowane są za pośrednictwem Internetu. Klienci kupujący bony zyskują prawo do skorzystania z określonej usługi oferowanej przez przedsiębiorcę w przyszłości, a gotówka za wykonanie usług wpływa na konto firmy natychmiast. Tym samym aplikacja zapewnia przedsiębiorcy środki na przetrwanie epidemii.

Aby zwiększyć atrakcyjność bonów, producenci aplikacji zachęcają firmy do emisji bonów zniżkowych, tj. kosztujących nieco mniej, niż faktyczna wartość sprzedawanej usługi. Być może nie jest to doskonały model na zarabianie “w czasach pokoju”, jednak może się sprawdzić w utrzymaniu małych biznesów przy życiu w czasach “koronawirusa”. Koniec końców, najważniejszą wartością dodaną oferowaną przez aplikację jest natychmiastowy zastrzyk gotówki.

Wspieraj lokalny biznes… i polską służbę zdrowia!

Producent aplikacji informuje, że nie czerpie żadnych zysków z tytułu obrotu bonami. Całkowita prowizja od transakcji na bonach wynosi zaledwie 2%. Z tej kwoty połowa przeznaczona jest utrzymanie serwerów oraz infrastruktury informatycznej aplikacji, zaś druga połowa – na rzecz największej polskiej zbiórki na rzecz walki z koronawirusem, organizowanej przez serwis siepomaga.pl.

Szczegółowe informacje

Na portalu lokalnebony.pl, każdy zainteresowany znajdzie szczegółowe informacje na temat rejestracji i zasad prowadzenia konta przedsiębiorcy. Twórcy aplikacji przygotowali również krótki poradnik dotyczące metod promowania swoich bonów i ich obsługi w przyszłości.

Strona zawiera też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W razie pytań o pomoc przedstawiono kanały kontaktu z obsługą aplikacji.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

Pruszkowska Karta Mieszkanca. Fot.: pruszkow.pl Rekreacja

Co dalej z Pruszkowską Kartą Mieszkańca?

Konstanty CHODKOWSKI

Karta Nadarzyniaka uprawnia mieszkańców gminy Nadarzyn do większej zniżki na pruszkowskiej pływalni "Kapry", niż posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Z Kartą Mieszkańca Michałowic otrzymamy zniżkę na karnet na pływalni przy ul. Gomulińskiego, a z Pruszkowską Kartą Mieszkańca zapłacimy pełną stawkę. Czy program karty mieszkańca czekają (w końcu) jakieś zmiany? Zapytaliśmy o to Prezydenta Pruszkowa, Piotra Bąka.