Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Sprawdź 9 pomysłów co robić w Pruszkowie w niepogodę!

Anna CHOMIAK
Podobno gdy pada deszcz, to dzieci się nudzą. Aby tego uniknąć przygotowaliśmy listę atrakcji dla dzieci i dorosłych, co można robić w Pruszkowie w niepogodę. Dla każdego znajdzie się tutaj coś fajnego.
Rain G3556a5d77 1280
Ilustracja: Rain G3556a5d77 1280

Deszczowa aura zniechęca do wychodzenia z domu, ale nasza Redakcja zna to sposób! Jesli lubisz spędzać weekendy aktywnie, sprawdź listę pomysłów na niepogodę w Pruszkowie. Zobacz co możesz zrobić solo lub z dziećmi, gdy pada deszcz. 

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zajmuje się badaniem i ochroną dziedzictwa pradziejowego. Zajmują się promowaniem wiedzy archeologicznej i historycznej. Obecnie można zwiedzać stałą wystawę "Przedświt".  Obecnie to jedyna w Polsce wystawą prezentującą  zagadnienie starożytnej metalurgii w szerokim ujęciu.

Wystawa stała czynna:

Ceny biletów: normalny 12 zł, ulgowy 6 zł, rodzinny 30 zł (1–2 osoby dorosłe oraz 2–5 dzieci)
W niedzielę wstęp do muzeum jest bezpłatny. 
Adres Plac Jana Pawła II 2, Pruszków

Muzeum Dulag 121

Muzeum Dulag 121 to nowoczesna, multimedialna ekspozycja poświęcona obozowi przejściowemu dla ludności cywilnej wygnanej z Warszawy podczas Powstania Warszawskiego. Ekspozycja Dulag 121 składa się z pięciu części, poświęconych Powstaniu Warszawskiemu, exodusowi Warszawy, funkcjonowaniu Dulagu 121, pomocy dla obozu i ostatniemu okresowi jego działalności. 

Godziny otwarcia:

Ceny biletów: ulgowy  4 zł, normalny 6 zł, rodzinny (ważny w niedzielę) 6 zł.
Wstęp do muzeum bezpłatny w każdy wtorek.
Adres ul. 3 Maja 8a Pruszków

Ścianka wspinaczkowa w Sali Zabaw Fikołki

W Fikołkach dzieci mogą skorzytsać z pięciopoziomowej konstrukcji zabawowej i ścianki wspinaczkowej. Na najmłodszych czeka kącika malucha. Na dorosłych czeka kawiarnia z  dostępem do WiFi i rozbudowaną ofertą gastronomiczną. 

Godziny otwarcia:

Ceny biletów: od 29 zł do 35 zł za godzinę, 49 zł - 59 zł bilet dzienny.
Adres: CH Nowa Stacja ul. Sienkiewicza 19 Pruszków

Multikino 

W Centrum Handlowym Nowa Stacja, działa Multikino z 7 salami kinowymi. Bilety można rezerwować również online. Parking jest bezpłatny i najlepiej wjechać na poziom 2. 

Kino czynne od godziny 9:30 do 22:00 przez cały tydzień.
Ceny biletów: od 19,90 zł do 37,90 zł za bilet VIP.
Adres: CH Nowa Stacja ul. Sienkiewicza 19 Pruszków

Planszówki w Sklepie Merfolk

Deszczowa aura to idealny czas na planszówki! Pruszkowski sklep z grami bez prądu, nie tylko oferuje zaopatrzenie się w najnowsze gry, ale zaprasza na szereg aktywnoścci: turnieje, warsztaty, rozgrywki.

Tygodniowy rozkład:

wtorki -  18:00 MtG Standard
środy - 17:30 Pokemon TCG
czwartki - 17:00 Warsztaty modelarskie, 18:00 MtG Pioneer 
piątki - 18:00 MtG FNM (Standard lub Draft)

Sklep jest czynny od poniedziałku do piatku w godzinach 12:00-21:00. W soboty od godziny 10:00 do 18:00.
Adres ul. Kościuszki 36 Pruszków

Warsztaty ceramiczne w Magia Gliny

Pracowania Magia Gliny organziuje warsztaty z ceramiki i lepienia w glinie dla dzieci i dorosłych. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 - 18:00, oraz w soboty od godziny 10:00 so 16:00. 

Koszt pełnego procesu twórczego to 300 zł dla osoby dorosłej. W cenie zwarte są wszystkie potrzebne materiały, narzędzia oraz wypał prac. Są to 2 spotkania.
Sobotnie warsztaty dla dzieci to karnet na 6 spotkań ważny przez 2 miesiące, koszt 300 zł

Adres ul. Bolesława Prusa 10 lok. 7 Pruszków

Zdrowe ciacho w Zielone Mielone

Pruszków może się pochwalić prawdziwą ekologiczną perełką! Mamy fantastyczny sklep ze zdrową i ekologiczną żywnością. Tutaj nie tylko zaopatrzysz się w dobrtej jakości produkty, ale napijesz się pysznej świeżo mielonej kawy. Zjesz zdrowe i smaczne ciasto bez cukru, oraz skorzystasz z warsztatów kulinarnych. To miejsce tworzą prawdziwi pasjonaci, dlatego warto je odwiedzic i przekonać się, na własnej skórze.

Godziny otwarcia:

Adres ul. B.Prusa 10 lokal 6 Pruszków

Warsztaty LEGO w Nowej Stacji

 Co dwa tygodnie w soboty odbywają się warsztaty LEGO w BRICKS by Raf Studio w Nowej Stacji w Pruszkowie. Koszt jednych warsztatów to 100 zł za osobę. Koszt pakietu czterech warsztatów to 350 zł za osobę. Warsztaty dwają 2 godziny i odbywają się w małych grupach. Dedykowane osobom powyżej 7 roku życia. Dostępne są 2 warianty godzinowe: 10:00-12:00 lub 14:00-16:00.

Adres: CH Nowa Stacja ul. Sienkiewicza 19 Pruszków Studio BRICKS by Raf
(poziom 0, obok salonu H&M)

Pływalnia KAPRY

Miejska Kryta Pływalnia KAPRY czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-22:00. W weekendy od godziny 7:00 do 22:00. Kapry oferują basen sportowy, saunę fińską oraz 2 zjeżdżalnie. Ceny biletów zaczynają się od 20 zł za bilet normalny i 15 zł za bilet ulgowy za godzinę. Obowiązują liczne zniżki m.in. z Kartą Pruszkowiaka, Kartą Dużej Rodziny itp. Pływalnia honoruje karty benefitowe.
Adres ul. Andrzeja 3 Pruszków

Czego brakuje na naszej liście? Masz pomysł na jakies atrakcje w Pruszkowie w czasie deszczu?

 

 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: