Fot.: Śniadania w Parku Kościuszki w Pruszkowie

Śniadania w parku zagrożone?

(58)

Trudno wyobrazić sobie pruszkowski kalendarz eventowy bez Śniadań w Parku Kościuszki. Taki scenariusz może się wydarzyć jeśli organizatorzy nie znajdą odpowiedniego inwestora.

„(…) kiedy na etapie rozmów w Biurze Promocji i Kultury Miasta spotkałam się z podważaniem nie tylko kosztów, idei, kulturalnego charakteru, sposobów realizacji, ale i dobrej woli organizatorów wycofałam wniosek” – ogłosiła na Facebooku Emilia Frydrych, inicjatorka i główna organizatorka eventu. Oznacza to, że w tym roku nie zobaczymy sąsiedzkich śniadań na kartach do głosowania Budżetu Obywatelskiego.

Emilia Frydrych: “Moim celem jest zwrócenie uwagi na brak partnerstwa w realizacji takich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego i potrzebę zmiany nastawienia Biura Promocji.”

Projekt przeszedł pomyślnie pierwszy etap procedury, czyli weryfikację formalną. Według oświadczenia Frydrych, na drugim etapie (weryfikacja szczegółowa) pomysł spotkał się z negatywną oceną miejskich urzędników. Jak twierdzi, zaproponowano jej również redukcję kosztów o połowę, z planowanych 120 tys. do 60 tys. złotych. Organizatorka nie przystała na te warunki i wycofała projekt. „Moim celem jest zwrócenie uwagi na brak partnerstwa w realizacji takich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego i potrzebę zmiany nastawienia BPiKM (Biura Promocji i Kultury Miasta – przyp. K.Ch) do wnioskodawców.” – czytamy w komentarzu autorki oświadczenia.

Co dokładnie zarzucano projektowi? Jak przebiegła rozmowa z urzędnikami? Jakie padały argumenty – tego nie wiemy. Emilia Frydrych odmówiła komentarza dla zpruszkowa.pl

Śniadania w parku to inicjatywa rozwijana od 2015 roku. Każda kolejna edycja przyciąga coraz więcej mieszkańców Pruszkowa i okolic. Przez ostatnie pięć lat impreza stała się najpopularniejszym oddolnym wydarzeniem w mieście. Organizatorzy co roku rozwijają ofertę przygotowując zróżnicowane atrakcje dopasowane każdej grupy wiekowej. I choć Śniadania w Parku wrosły już na stałe w lokalny kalendarz eventowy, to organizacja 6. edycji może okazać się trudniejsza niż dotychczas. Zwłaszcza bez zaplecza finansowego w postaci pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego. Emilia nie składa jednak broni – „Jeśli w kulisach tego wydarzenia ktokolwiek jest postawiony w sytuacji dyscyplinowania to idziemy dalej i szukamy innego partnera.” – pisze.

Nam nie pozostaje nic innego jak zaprosić wszystkich naszych czytelników do udziału w ostatnim śniadaniu sąsiedzkim w tym sezonie, które odbędzie się 15 września w godzinach 11:00 – 15:00, jak zwykle w Parku Kościuszki w Pruszkowie. Link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie tutaj.

Trzymamy kciuki za powodzenie projektu w przyszłym sezonie!

“Jakiekolwiek opinie zawarte w artykule są osobistymi poglądami jego autora i nie odzwierciedlają opinii innych autorów bloga zpruszkowa.pl ani opinii wydawcy bloga zpruszkowa.pl. Polityka wydawcy wymaga kategorycznie od autorów, by nie używali określeń zniesławiających, nie naruszali ani nie zezwalali na naruszanie praw autorskich ani jakichkolwiek innych regulacji prawnych korzystając z bloga zpruszkowa.pl. Jakiekolwiek publikacje sprzeczne z polityką wydawcy stanowią przekroczenie zakresu uprawnień autora publikacji. Wydawca nie bierze odpowiedzialności za tego typu publikacje, a autor będzie osobiście ponosić odpowiedzialność za powstałe w wyniku jego publikacji szkody i zobowiązania.”

Konstanty Chodkowski

Warszawiak z urodzenia, pruszkowiak z wyboru. Były dziennikarz zajmujący się tematyką Europy Wschodniej. Dziś hobbystycznie pisuje o Pruszkowie. Z zawodu programista. Szczęśliwy narzeczony swojej narzeczonej. Właściciel psa.

PROFIL REDAKTORA