Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Śniadania w parku zagrożone?

Konstanty CHODKOWSKI
Trudno wyobrazić sobie pruszkowski kalendarz eventowy bez Śniadań w Parku Kościuszki. Taki scenariusz może się wydarzyć jeśli organizatorzy nie znajdą odpowiedniego inwestora.
Sniadania W Parku.jpg
Ilustracja: Sniadania W Parku.jpg

„(…) kiedy na etapie rozmów w Biurze Promocji i Kultury Miasta spotkałam się z podważaniem nie tylko kosztów, idei, kulturalnego charakteru, sposobów realizacji, ale i dobrej woli organizatorów wycofałam wniosek” – ogłosiła na Facebooku Emilia Frydrych, inicjatorka i główna organizatorka eventu. Oznacza to, że w tym roku nie zobaczymy sąsiedzkich śniadań na kartach do głosowania Budżetu Obywatelskiego.

Emilia Frydrych: “Moim celem jest zwrócenie uwagi na brak partnerstwa w realizacji takich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego i potrzebę zmiany nastawienia Biura Promocji.”

Projekt przeszedł pomyślnie pierwszy etap procedury, czyli weryfikację formalną. Według oświadczenia Frydrych, na drugim etapie (weryfikacja szczegółowa) pomysł spotkał się z negatywną oceną miejskich urzędników. Jak twierdzi, zaproponowano jej również redukcję kosztów o połowę, z planowanych 120 tys. do 60 tys. złotych. Organizatorka nie przystała na te warunki i wycofała projekt. „Moim celem jest zwrócenie uwagi na brak partnerstwa w realizacji takich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego i potrzebę zmiany nastawienia BPiKM (Biura Promocji i Kultury Miasta – przyp. K.Ch) do wnioskodawców.” – czytamy w komentarzu autorki oświadczenia.

Śniadania w parku to inicjatywa rozwijana od 2015 roku. Każda kolejna edycja przyciąga coraz więcej mieszkańców Pruszkowa i okolic. Przez ostatnie pięć lat impreza stała się najpopularniejszym oddolnym wydarzeniem w mieście. Organizatorzy co roku rozwijają ofertę przygotowując zróżnicowane atrakcje dopasowane każdej grupy wiekowej. I choć Śniadania w Parku wrosły już na stałe w lokalny kalendarz eventowy, to organizacja 6. edycji może okazać się trudniejsza niż dotychczas. Zwłaszcza bez zaplecza finansowego w postaci pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego. Emilia nie składa jednak broni – „Jeśli w kulisach tego wydarzenia ktokolwiek jest postawiony w sytuacji dyscyplinowania to idziemy dalej i szukamy innego partnera.” – pisze.

Nam nie pozostaje nic innego jak zaprosić wszystkich naszych czytelników do udziału w ostatnim śniadaniu sąsiedzkim w tym sezonie, które odbędzie się 15 września w godzinach 11:00 – 15:00, jak zwykle w Parku Kościuszki w Pruszkowie. Link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie tutaj.

Trzymamy kciuki za powodzenieprojektu w przyszłym sezonie!

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: