Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Rodzice chcą nowej ścieżki wzdłuż rzeki Żbikówki. Powstała petycja internetowa.

Redakcja ZPRUSZKOWA.PL
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 prosi o wsparcie inicjatywy wzywającej do przyspieszenia budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż rzeki Żbikówki. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo dzieci na drodze do i ze szkoły.
Voting.jpg
Ilustracja: Voting.jpg

O tym, jak stresująca jest samodzielna droga dziecka z domu do szkoły, wie każdy rodzic. Stres jest tym większy, im niebezpieczniejsza jest sama podróż. Najgroźniejsze są ulice o wzmożonym ruchu, a takich na Żbikowie zdecydowanie nie brakuje. Rozwiązaniem dla Szkoły Podstawowej nr 5 ma być planowana od jakiegoś czasu trasa pieszo-rowerowa wzdłuż rzeki Żbikówki.

Choć sama pozycja widnieje w budżecie miasta, na horyzoncie nadal nie widać szansy na jej szybkie zrealizowanie. Dlatego Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 postanowiła stworzyć internetową petycję zaadresowaną do Prezydenta Pruszkowa Pawła Makucha. Można ją podpisać zaglądając pod ten link.

– Mieszkańcy Żbikowa! Od lat w planach jest inwestycja, która znacząco usprawni i zabezpieczy poruszanie się (głównie dzieci do kompleksu szkolno/przedszkolno/żłobkowego, ale też pomoże łatwiej przedostać się z jednej części Żbikowa na drugą wszystkim mieszkańcom. – pisze na Facebooku Basia Roszkowska, członkini prezydium Rady Rodziców w Szkołe Podstawowej nr 5 w Pruszkowie.

Szanowni mieszkańcy Pruszkowa! Mieszkańcy Żbikowa! Od lat w planach jest inwestycja, która znacząco usprawni i...

Opublikowany przez Basię Roszkowską Piątek, 23 lutego 2024

Ciąg pieszo-rowerowy rozpoczynający się na ulicy Rusałki, a kończący przy Szkole Podstawowej nr 5, ma poprawić bezpieczeństwo dzieci na drodze do i ze szkoły. Obecnie jedyną drogą prowadzącą do tej szkoły z południa dzielnicy jest ulica Jarzynowa. W porannym pośpiechu do pracy i szkoły, w którym uczestniczą piesi, rowerzyści i kierowcy, nietrudno o tragedię. Jak czytamy w opisie petycji:

Już miały miejsce wypadki z udziałem dzieci w tej okolicy, nie chcemy żeby wydarzyła się tragedia.

Plan sytuacyjny Żbikowa

W momencie publikacji swoje poparcie dla inicjatywy wyraziło 130 osób.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: