Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Mistrz Zimnej Wody

Konstanty CHODKOWSKI
Remigiusz Gołębiowski – Mistrz Świata w Pływaniu Lodowym, mieszkaniec Pruszkowa. Zbiera środki na ponowny udział w mistrzostwach.
54518442 10213653136066594 4764525002340958208 N.jpg
Ilustracja: 54518442 10213653136066594 4764525002340958208 N.jpg

Remigiusz Gołębiowski – Mistrz Świata w Pływaniu Lodowym, mieszkaniec Pruszkowa. Zbiera środki na ponowny udział w mistrzostwach.

Pływanie Lodowe (ang. Ice Swimming), lub pływanie ekstremalne to niszowy, acz bardzo widowiskowy sport. W dużym skrócie – polega dokładnie na tym samym, co standardowe zmagania pływackie, z tą różnicą, że odbywa się w lodowatej wodzie. W 2018 roku, mistrzostwa świata w tej dyscyplinie odbywały się w Murmańsku (północna, okołobiegunowa część Rosji). Zawody rozgrywały się zimą, na odkrytym basenie, podczas intensywnych opadów śniegu. Wśród zawodników – Remigiusz Gołębiowski. Pruszkowiak.

Złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym. Złoty medal w wyścigu na 50 m stylem klasycznym. Złoty medal w sztafecie 4 x 50 m oraz srebro w sztafecie 4 x 250 m. Z takim dorobkiem pływak powrócił ze zmagań w Rosji. Jednak, jak na sportowca przystało, to nie zaspokoiło jego głodu zwycięstw. Dlatego w nadchodzącym roku postanowił podnieść sobie poprzeczkę i zapowiedział start w kolejnych zawodach.

Pruszkowskie morsy cz. 2

Pamiętacie materiał o pruszkowskich morsach? 🥶 W Pruszkowie mamy jeszcze jednego! Remigiusz Golebiowski, pruszkowiak, jest mistrzem świata w pływaniu lodowym 🏆🏊Aktualnie zbiera pieniądze na udział w zawodach w 2020 roku 👉 https://zrzutka.pl/kawhth Obejrzyjcie najnowszy materiał Jasiek Ochnio i podajcie go dalej 👍

Opublikowany przez Jestem z Pruszkowa Niedziela, 24 listopada 2019

W styczniu 2020 roku w Chinach odbędą się zawody pucharowe federacji Winter Swimming Association, na którą zaproszono również Remigiusza. Miesiąc później, w lutym, ta sama federacja organizuje mistrzostwa świata w pływaniu Lodowym w Słowenii. Natomiast w marcu, konkurencyjna federacja, Ice Swimming Association, zwołała zawodników do zmagań w mistrzostwach w Szwecji. Remigiusz zadeklarował udział we wszystkich nadchodzących.

Problemy z kasą

Na drodze do realizacji marzeń pływaka stanęły pieniądze. Start w zawodach kosztuje i, choć organizatorzy nie wymagają kolosalnych wpisowych, to zebranie odpowiedniej kwoty okazało się problemem.

Remigiusz postanowił zwrócić się o pomoc do miasta. W październiku tego roku wysłał do Urzędu Miasta pismo z prośbą o wsparcie kwotą 15 tysięcy złotych, na udział w trzech zawodach łącznie. W rozmowie ze zpruszkowa.pl przyznał, że środki te nie wystarczyłyby na pokrycie wszystkich kosztów wyjazdów, jednak zabezpieczyłyby jego start w rozgrywkach. Brakującą kwotę pływak chciał zebrać na własną rękę. Niestety, z miasta napłynęła odmowna odpowiedź z uzasadnieniem: “Gmina Miasto Pruszków nie dysponuje wystarczającymi wolnymi środkami”.

Sprawa pływaka została również podniesiona na jednej z obrad miejskiej komisji sportu, lecz tam spotkała się niemal wyłącznie z krytyką i drwinami pruszkowskich radnych. Remigiuszowi nie pozostało nic innego, jak zebranie całej potrzebnej kwoty samodzielnie.

Sprzedam auto i medale

O dążeniach pływaka zaczęło być głośno, gdy ten ogłosił na Facebooku, że gotów jest na sprzedaż swojego samochodu, aby pokryć koszty udziału w zawodach. Wielokrotnie deklarował również, że do samochodu może dorzucić medale z 2018 roku, jeśli to mogłoby pomóc potencjalnemu nabywcy w podjęciu decyzji.

Oferta sprzedaży samochodu szybko obiegła pruszkowski Internet. Błyskawicznie zrodził się również pomysł założenia publicznej zbiórki, która pomogłaby Remigiuszowi w realizacji marzenia o osiągnięciu mistrzostwa “na wszystkich frontach”. Na realizację tego pomysłu nie trzeba było długo czekać.

[ KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI NA UDZIAŁ REMIGIUSZA W MISTRZOSTWACH ŚWIATA ]

Zbiórka została zarejestrowana na portalu zrzutka.pl i możecie zapoznać się z jej treścią tutaj. Będzie trwać do końca roku. Do tej pory osiągnięto około 20% z celu wyznaczonego na poziomie 18 000 PLN. Zostało więc niewiele ponad 30 dni, aby zapewnić pływakowi start we wszystkich zaplanowanych rozgrywkach. Na stronie zbiórki można zapoznać się z dokładnym opisem kosztów udziału w każdych z nich.

Stawiaj poprzeczki wyżej niż doskoczysz, bo właśnie wtedy doskoczysz.

Opublikowany przez Remigiusz Gołębiowski – trener pływania Wtorek, 19 listopada 2019

Na mistrzostwa z flagą Pruszkowa

Gra jest warta świeczki. Remigiusz, pomimo iż nie jest rodowitym Pruszkowiakiem, czuje się mocno związany z naszym miastem. To tutaj odbywa codzienne treningi. Zawodowo trenuje pływaków z UKS Kapry Armexim Pruszków. Tutaj również planuje podjąć widowiskowe wyzwanie przepłynięcia tzw. “lodowej mili”. Organizacja tego przedsięwzięcia została ujęta jako “cel dodatkowy” w prowadzonej przez niego zbiórce. Jeśli się powiedzie – w przyszłym roku będziemy mogli podziwiać ten historyczny moment na wodach kąpieliska Parku Mazowsze.

Remigiusz zadeklarował również, że na okoliczność dekoracji zabierze ze sobą flagę z herbem Pruszkowa. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za sukcesy sportowca!

Postscriptum. Poniżej prezentujemy sylwetkę postaci Remigiusza zaprezentowaną szerokiej publiczności dzięki projektowi Pruszkowiak!

Cześć!Nazywam się Remigiusz Gołębiowski. Czy jestem pruszkowianinem? Hmm… sam nie wiem. Mieszkam tu, pracuję tu, do…

Opublikowany przez Pruszkowiak Wtorek, 30 lipca 2019

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: