Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Przejrzyj na oczy - WOŚP zagra w Pruszkowie po raz 30.!

30. Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
REDAKCJA POLECA
30 Finał Wośp
Ilustracja: 30 Finał Wośp
Zpruszkowa Png 13

Dorota PIASECKA

Największa orkiestra świata zagra już po raz 30! Tym razem wszyscy mamy okazję zrzucić się na zakup sprzętu ratującego wzrok u najmłodszych. Jak czytamy na stronie internetowej WOŚP - "Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje."

Pomóc można jak zawsze na wiele różnych sposobów- m.in. zasilając puszki wolontariuszy, biorąc udział w licytacjach internetowych, czy też dokonując wpłat w czasie najdłuższego i najgłośniejszego podcastu na żywo streamowanego na fanpage Podcasty dla WOŚP.  

Pruszkowskie sztaby, jak zawsze, przygotowały się do 30. Finału WOŚP koncertowo. Poniżej prezentujemy przegląd wydarzeń i atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Pruszkowa i okolic.

Sztabem WOŚP przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie pokieruje po raz kolejny niezastąpiona Dorota Rybarczyk, nominowana w plebiscycie na Pruszkowskiego Człowieka Roku 2021.  Rozkład jazdy sztabu w SP2 przewiduje przede wszystkim aukcje przedmiotów przekazanych na licytację przez lokalne firmy i osoby zaprzyjaźnione z orkiestrą. Nie sposób wymienić wszystkich gadżetów, jest ich ponad 100! Warto jednak wspomnieć, że do zgarnięcia będzie m.in. rower, vouchery na: zabiegi kosmetyczne, pobyt dla dwojga w Sztutowie, tatuaż w Muti tattoo Pruszków, wizytę w salonie optycznym, przegląd auta, zaproszenia do przygotowania dziennikarskiego materiału telewizyjnego we współpracy z redakcją Telewizji Kablowej Tel-Kab, a także… na spacer z alpakami!

Redakcja zpruszkowa.pl przekazała na licytację 32-letni zestaw Lego, kultową remizę strażacką z 1990 r. Zachęcamy do licytacji, zanim redaktor Chodkowski się rozmyśli 😊

O 15:30 sztab zaplanował światełko do nieba, połączone ze słodkim poczęstunkiem i gorącą herbatą. 
W ramach działań sztabu SP2, w godzinach 9:30-14:30 będzie też działało stoisko przy ulicy Sportowej 6 w Pruszkowie. Do zdobycia m.in. świece zapachowe od Domowezapachy. Stoisko przygotowały lokalne aktywistki, znane m.in. z niezwykłej skuteczności w walce o nazwę ronda i zawieszenie w szkołach różowych skrzyneczek. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji można znaleźć na stronie sztabu na Facebooku

Sztab WOŚP w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Obrońców Pokoju 44 w Pruszkowie zaprasza na licytację internetową. Do zgarnięcia m.in. zwiedzanie koszar Straży Pożarnej w Nowej Wsi, voucher na dwa treningi personalne z Robertem Świerczem, zwiedzanie sejmu oraz kawa z Kamilą Gasiuk–Pihowicz, a także 2 vouchery na jazdę konną w Klubie Jeździeckim Wolta w Żółwinie. Można się też dorzucić do wirtualnej puszki sztabu. Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej placówki

Sztab WOŚP w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Pływackiej 16 w Pruszkowie przygotował stoisko, na którym będzie można zakupić wiele wspaniałych gadżetów oraz odebrać wylicytowane już wcześniej przedmioty. Przewidziano też loterię fantową - los można zakupić w cenie 5 zł. Stoisko sztabu będzie czynne w godzinach od 14:00 do 18:00. Warto wspomnieć, że SP nr 10 posiada też tzw. skarbonki stacjonarne. Jedną z nich znajdziecie w Przychodni Weterynaryjnej Vet-Love, przy ul. Robotniczej 56a. Więcej informacji na stronie sztabu na Facebooku.

Sztab nr 5956 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie przy ul. Bohaterów Warszawy 4 zorganizował Szczep Harcerskich Drużyn Sokolich im. B.Wieniawy-Długoszowskiego. Poza licznymi licytacjami na mieszkańców czekać będzie m.in. wystawa historyczna na temat stulecia pruszkowskiego harcerstwa. Wśród przygotowanych atrakcji znajdziecie stoiska z kawą i goframi, gry i zabawy dla dzieci, warsztat decoupage, a także loterię z nagrodami. Do wylicytowania m.in. przejazd w kabinie maszynisty WKD, koszulka Urszuli Łoś (kolarki torowej, reprezentantki Polski na Igrzyskach Olimpijskich), a także voucher prozdrowotny dla dojrzałej kobiety i dojrzałego mężczyzny. Wśród atrakcji przewidziano pokazy akrobatyczne, pokaz tańca jazzowego, pokaz sztuk walki Capoeira, pokaz sprawnościowy Straży Pożarnej, a także możliwość komputerowego zbadania wzroku. Sztab będzie grał z Orkiestrą od 12:00 do 20:00. Na zakończenie zaplanowano Światełko do Nieba, a także występ Orkiestry Dętej Pruszkowianka.

Pruszkowski Sztab w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego 2 zorganizował szkolny kiermasz. Jak czytamy na stronie szkoły: „Uczniowie przygotowali ciasta, nauczyciele zrobili przetwory, biżuterię, witraże - uczennice szkolnego sztabu sprzedawały je podczas przerw. Udało się zebrać ponad 1000 zł.” Brawo!

Warto też rzucić okiem na ofertę przygotowaną przez naszych sąsiadów. Działające od lat sztaby już po raz kolejny zorganizowały dla swoich mieszkańców liczne atrakcje.

Do Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie przy ul. Wilsona 2 zgłosiło się aż 90. wolontariuszy i wolontariuszek! Działa OKejowa e-skarbonka, gdzie można dorzucić swoje wirtualne finansowe wsparcie. W tym roku licytacja odbędzie się na żywo w siedzibie OKej, a także, o godz. 18:00, na platformie ZOOM. Licytację wsparli m.in. Gmina Brwinów, Warszawska Kolej Dojazdowa, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, Cukiernia  Jarzyna i Lecznica weterynaryjna Vet Med. Link do aukcji na platformie ZOOM dostępny jest na stronie ośrodka

Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Michałowicach, ul. Szkolna 15 w ramach wsparcia WOŚP będzie prowadziła licytacje. Fanty podzielono na 3 kategorie: vouchery (licytowane od godz. 14:00), rękodzieło i inne (licytowane od godz. 15:00) oraz gadżety firmowe (licytowane od godz. 15:30). Licytować będzie można również online, za pomocą Facebooka. Wśród najciekawszych voucherów do zgarnięcia m.in. szkolenie z pierwszej pomocy, przejażdżka Fordem Mustangiem kabrio 5.0, Dzień w Wydziale Napraw i Utrzymania Taboru WKD, nauka jazdy na monocyklu, a dla miłośników adrenaliny- ekstremalna jazda OffRoad - trasa Pro w Sękocinie. Bardzo atrakcyjne gadżety do wygrania również w kategorii rękodzieło i inne- m.in. oryginalna mapa Warszawy z 1933 roku, plakat z podpisami polskiej sztafety mieszanej 4x400 ze złotymi medalami Tokio 2020, mata węchowa dla psa, plakaty z podpisami artystów takich jak Anna Wyszkoni, zespół Perfect, Maryla Rodowicz, Luciano D’Abbruzzo, Beata i Bajm, Halina Młynkova, Artur Andrus, zespół Pectus. Licytowane też będą gadżety firmowe 30. Finału WOŚP, Gminy Michałowice, WKD i Prodmax. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Po raz kolejny zagra też Sztab w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Komorowie. Tym razem licytacja fantów zostanie przeprowadzona online, poprzez aplikację Twitch w godzinach 10:00-17:00. Do wygrania m.in. koszulki, kalendarze, Vouchery, obrazy. Finansowe wsparcie będzie można również przekazać w budynku szkoły w godzinach 11:00- 20:00, gdzie dostępny będzie terminal płatniczy. Po więcej informacji zapraszamy na stronę. 

Sztab WOŚP w Nadarzynie w tym roku również rezygnuje z tradycyjnej licytacji, proponując udział w aukcjach internetowych na Allegro. Poza licytacjami internetowymi Nadarzyński Ośrodek Kultury przy Placu Poniatowskiego 42 zaprasza mieszkańców do swojej siedziby 31.01.2022 w godzinach 13:00-15:00. W programie m.in. akustyczny występ Ani Krysiak i Monito, pokaz ratownictwa przedmedycznego (OSP Nadarzyn), występ Orkiestry Dętej Nadarzyn, a także loteria fantowa. 
 
W Piastowie, Sztab WOŚP zorganizował Hufiec ZHP Piastów, który zaprasza mieszkańców do Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Warszawskiej 24. Przewidziano m.in. wymiankę książek w ramach akcji Półki do Spółki, możliwość zakupu gadżetów ze stoiska zorganizowanego przez zuchy, okazję do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS oraz akcję Graty z Chaty. Licytacje online można znaleźć pod tym linkiem . Polecamy śledzić na bieżąco stronę Sztabu na Facebooku: .  

Zachęcamy też do wzięcia udziału licytacji książki znanego pruszkowskiego dziennikarza i wychowanka MKS Pruszków Łukasza Ceglińskiego "Pruszków mistrz! Szalony basket przełomu wieków". Autor nie tylko podpisze książkę, ale również spotka się ze zwycięzca lub zwyciężczynią w kawiarni Art Cafe Bistro & Bar (Komorów ul. Ceglana 2). Licytacja dostępna jest na stronie Allego.

Poza atrakcjami przygotowanymi przez lokalne sztaby, powstało wiele ciekawych inicjatyw wspierających Orkiestrę. Jedną z nich jest projekt „Podcasty dla WOŚP”. Jak czytamy na stronie akcji: „Podcasterki i podcasterzy o wielkich sercach ponownie jednoczą siły we wsparciu dla 30. finału WOŚP! Polscy twórcy i twórczynie podcastów będą zachęcać do wsparcia zbiórki w czasie najdłuższego i najgłośniejszego podcastu na żywo! Bądźcie z nami na fanpage Podcasty dla WOŚP i na kanale na Youtube.”

Aby zachęcić do szczodrego wsparcia, podcasterzy i podcasterki przygotowują mnóstwo niespodzianek — od gościnnego udziału zaprzyjaźnionych twórców, przesłania pozdrowień na antenie, przez wspólną naukę nowych umiejętności, po możliwość reklamy w czasie tej niecodziennej audycji. Wśród wielu ciekawych rozmów zachęcamy szczególnie do wysłuchania tej z Anną Chomiak (blogerką znaną również jako Nieidealnaanna), która razem z Anią Machulską poruszy temat profilaktyki zdrowia psychicznego. Co dwie mądre Anie to nie jedna, temat też bardzo ważny, warto więc posłuchać i dorzucić się do skarbonki na siepomaga.pl 

Nieidealnaanna postanowiła dołożyć od siebie jeszcze więcej i proponuje Państwu promocję na swojego e-booka „Nieidealnik. Sztuka szcześliwego życia”, który do 1 lutego będzie dostępny za jedyne 30 zł.  Cały dochód ze sprzedaży ebooków w promocyjnej cenie Ania postanowiła przeznaczyć na WOŚP! 

Cel 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspierają także Koleje Mazowieckie. Na „Odjazdowych aukcjach Kolei Mazowieckicj można wylicytować m.in. szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego FLIRT, przejazd w kabinie „babci”, czyli najstarszego czynnego pojazdu EN57, dzień w dyspozyturze, zwiedzanie wybranej Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru, sesję zdjęciową z koleją w tle, a także zestaw gadżetów. Zapraszamy na aukcje KM na Allegro.

Niestety ten jubileuszowy, 30. Finał WOŚP odbędzie się w cieniu rozpędzonej pandemii. Mamy nadzieję, że nie powstrzyma to Państwa przed dołączeniem do tej inicjatywy. W organizację sztabów zaangażowało się bardzo wielu społeczników i społeczniczek, którzy pomimo ograniczeń przygotowali dla Państwa wiele atrakcji. Pamiętajcie, że wszystkie sztaby uruchomiły e-skarbonki i licytacje, do których można się dorzucić nie wychodząc z domu. Dbajmy o siebie i innych i pomagajmy mądrze. Siema!

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: