Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Pruszkowskie "Koncerty przy Tężni" HIT czy KIT?

Anna CHOMIAK
Czy Letnie koncerty przy Tężni w Parku Kościuszki podobają się mieszkańcom? Czy Pruszków potrzebuje takich wydarzeń kulturalnych?
Music Gb2dc73fb5 1280
Ilustracja: Music Gb2dc73fb5 1280

W minioną sobotę 6 sierpnia odbył się kolejny koncert w ramach projektu „Letnie koncerty przy Tężni Miejskiej w Parku Kościuszki (Sokoła)”. Seria sobotnich, wakacyjnych spotkań muzycznych jest finansowana ze środków Miasta Pruszkowa w ramach Budżetu Obywatelskiego. Za organizacją kulturalnych wydarzeń odpowiada MOK KAMYK. Koncerty odbywają się w soboty w Parku Kościuszki od godz. 18:00. Wstęp wolny.

Letnie koncerty przy Tężni w Pruszkowie

Do tej pory odbyły się 4 z 6 zapalnowanych koncertów przy tężni. Pruszków gościł do tej pory: Warszawską Orkiestrę Sentymentalną, Dorotę Osińską, WWSosonowski i Pasja oraz Dorotę Helbin z Zespołem. Pruszkowiacy mogli przenieść się w klimat przedwojennej rewii i kabaretu, posłuchać folkowo-countrowych brzmień, czy zanurzyć się w brzmienia muzyki alternatywnej, okraszonej blusowymi balladami. 

Sobotni występ Doroty Helbin z Zespołem

6 sierpnia pod Tężnią można było wysłuchać Doroty Helbin, która zaprezentowała repertuar piosenek Edith Piaf w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi. Był to bardzo udany spektakl muzyczny. Poza czysto wykonanymi utworami znanej Francuzki, widzowie mogli posłuchać historii życia i wielkiej milości Edith Piaf. Urokliwy Park Kościuszki dodawał romantycznej atmosfery wydarzeniu, gdzie przy akompaniamencie akordeonu i pianina można było się poczuć jak w przedwojennej Francji.

297388799 497615755635471 3199507229448496909 N

Koncerty przy Tężni to HIT!

Wydarzenie zgromadziło liczną publikę. Wszystkie leżaki były zajęte, sporo osób dołączyło do koncertu słuchając piosenek na stojąco pod sceną. Najliczniejszą grupą odbiorców byli seniorzy oraz rodziny z dziećmi. Mi udało się dołączyć do koncertu przypadkiem, podczas rodzinnej wyprawy na rowery. To był bardzo udany sobotni wieczór. Pruszków potrzebuje takich inicjatyw i pardzo podoba mi się wykorzystanie miejskiej tężni i parku do kulturalnej aktywizacji mieszkańców. Przed nami jeszcze dwie sierpniowe soboty pełne muzycznych wrażeń. Warto wybrać się i ocenić na własne uszy, czy proponowana rozrywka trafi do naszego serca.

13 sierpnia o godz. 18:00 wystąpi Studio Accantus z musicalowym i filmowym repertuarem. Bedą to aranżacje w polskiej wersji językowej. Natomiast 20 sierpnia o godz. 18:00 wystąpią Natalia Kovalenko i Aleksander Czajkowski-Ładysz razem z przebojami Anny German. Będzie można usłyszeć przedwojenne szlagiery i piosenki z repertuaru Barnarda Ładysza.

A Wy jak oceniacie "Letnie koncerty przy Tężni"? Hit czy Kit? 

 

 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: