Photo by Destlii on Unsplash

PRUSZKOWSKIE IDEE #3

(59)

Co by było, gdyby Pruszków postanowił skopiować słynne budowle i umieścić je gdzieś u siebie? Na to pytanie odpowie cykl „Pruszkowskie idee”! Co Pruszków skopiuje dzisiaj?

Triumfalny powrót do Pruszkowa

Nie mogę spoczywać na laurach, dlatego po krótkiej przerwie przyszedł czas na postawienie gdzieś w Pruszkowie kolejnej dosyć znanej budowli. Co tym razem? Na pewno nic amerykańskiego! W Europie też mamy wiele rozpoznawalnych budowli!

Wymyśliłem sobie, bo mogę, żeby w Pruszkowie, a dokładnie na naszym słynnym rondzie żbikowskim, postawić słynny Łuk Triumfalny! Tak, dokładnie taki sam, jaki znaleźć można w Paryżu. Dlaczego by nie? Przecież oryginał też znajduje się na rondzie!

Tym razem, oprócz samych materiałów, potrzebujemy jeszcze dosyć zręcznych artystów, w zasadzie to bardzo zręcznych artystów, którzy będą w stanie odtworzyć płaskorzeźby obecne na oryginale.

Wizualizacja Łuku Triumfalnego stojącego na rondzie żbikowskim

Powiem szczerze, że widzę tu pewne ukryte znaczenie, jakiś głębszy sens, jeśli chodzi o tę konkretną budowlę w tym konkretnym miejscu. Rondo na Żbikowie jest zakorkowane codziennie i tego ukryć się nie da. Gdyby faktycznie postawić tam taki Łuk Triumfalny, każdy mógłby triumfować sobie pod nim po godzinie straconej na staniu w korku. Poza tym byłoby w tej okolicy po prostu ładniej.

“Jakiekolwiek opinie zawarte w artykule są osobistymi poglądami jego autora i nie odzwierciedlają opinii innych autorów bloga zpruszkowa.pl ani opinii wydawcy bloga zpruszkowa.pl. Polityka wydawcy wymaga kategorycznie od autorów, by nie używali określeń zniesławiających, nie naruszali ani nie zezwalali na naruszanie praw autorskich ani jakichkolwiek innych regulacji prawnych korzystając z bloga zpruszkowa.pl. Jakiekolwiek publikacje sprzeczne z polityką wydawcy stanowią przekroczenie zakresu uprawnień autora publikacji. Wydawca nie bierze odpowiedzialności za tego typu publikacje, a autor będzie osobiście ponosić odpowiedzialność za powstałe w wyniku jego publikacji szkody i zobowiązania.”

Jasiek Ochnio

Reżyser, scenarzysta, pisarz, w wolnych chwilach dziennikarz. Pruszkowiak od małego. Absolwent LO im. Tadeusza Kościuszki.

PROFIL REDAKTORA