Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

PRUSZKOWSKIE IDEE #3

Jasiek OCHNIO
Co by było, gdyby Pruszków postanowił skopiować słynne budowle i umieścić je gdzieś u siebie? Na to pytanie odpowie cykl „Pruszkowskie idee”! Co Pruszków skopiuje dzisiaj?

Co by było, gdyby Pruszków postanowił skopiować słynne budowle i umieścić je gdzieś u siebie? Na to pytanie odpowie cykl „Pruszkowskie idee”! Co Pruszków skopiuje dzisiaj?

Triumfalny powrót do Pruszkowa

Nie mogę spoczywać na laurach, dlatego po krótkiej przerwie przyszedł czas na postawienie gdzieś w Pruszkowie kolejnej dosyć znanej budowli. Co tym razem? Na pewno nic amerykańskiego! W Europie też mamy wiele rozpoznawalnych budowli!

Wymyśliłem sobie, bo mogę, żeby w Pruszkowie, a dokładnie na naszym słynnym rondzie żbikowskim, postawić słynny Łuk Triumfalny! Tak, dokładnie taki sam, jaki znaleźć można w Paryżu. Dlaczego by nie? Przecież oryginał też znajduje się na rondzie!

Tym razem, oprócz samych materiałów, potrzebujemy jeszcze dosyć zręcznych artystów, w zasadzie to bardzo zręcznych artystów, którzy będą w stanie odtworzyć płaskorzeźby obecne na oryginale.

Wizualizacja Łuku Triumfalnego stojącego na rondzie żbikowskim

Powiem szczerze, że widzę tu pewne ukryte znaczenie, jakiś głębszy sens, jeśli chodzi o tę konkretną budowlę w tym konkretnym miejscu. Rondo na Żbikowie jest zakorkowane codziennie i tego ukryć się nie da. Gdyby faktycznie postawić tam taki Łuk Triumfalny, każdy mógłby triumfować sobie pod nim po godzinie straconej na staniu w korku. Poza tym byłoby w tej okolicy po prostu ładniej.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

Pruszkowska Karta Mieszkanca. Fot.: pruszkow.pl Rekreacja

Co dalej z Pruszkowską Kartą Mieszkańca?

Konstanty CHODKOWSKI

Karta Nadarzyniaka uprawnia mieszkańców gminy Nadarzyn do większej zniżki na pruszkowskiej pływalni "Kapry", niż posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Z Kartą Mieszkańca Michałowic otrzymamy zniżkę na karnet na pływalni przy ul. Gomulińskiego, a z Pruszkowską Kartą Mieszkańca zapłacimy pełną stawkę. Czy program karty mieszkańca czekają (w końcu) jakieś zmiany? Zapytaliśmy o to Prezydenta Pruszkowa, Piotra Bąka.