Photo by Nathan DeFiesta on Unsplash

Pruszkowskie idee #1

(33)

Co by było, gdyby Pruszków postanowił skopiować słynne budowle i umieścić je gdzieś u siebie? Na to pytanie odpowie cykl „Pruszkowskie idee”! Co Pruszków skopiuje dzisiaj?

HollyPruszków czy Pruszkówwood?

Na pierwszy ogień wybrałem coś naprawdę prostego do skopiowania i jednocześnie coś bardzo, bardzo znanego – słynny napis „Hollywood” znajdujący się w Los Angeles, w stanie Kalifornia. Gwiazdy kina, szybkie kobiety, piękne samochody – to jest świat Hollywood’u.

Jedyne, czego potrzebujemy, poza ogromnym napisem „Pruszków” (to da się załatwić), to jakiejś większej górki, na której ów napis mógłby stanąć. Mamy w Pruszkowie jakąś górkę na zbyciu? Masz ci los! Tak się składa, że mamy!

Wizualizacja napisu „Pruszków” à la „Hollywood”

Robi wrażenie, prawda? Własny napis na wzgórzu, na bogato, a nie po taniości, jak w Szastarce (zobacz sobie w Google). Taka reklama bez wątpienia przyciągałaby uwagę wielu kierowców jadących autostradą, i nie tylko kierowców. Tylko czekać, aż zlecą się do nas Spielbergi, Nolany, Eastwoody i inne podobne, by nakręcić dzieło o budżecie dwukrotnie wyższym niż budżet naszego miasta.

“Jakiekolwiek opinie zawarte w artykule są osobistymi poglądami jego autora i nie odzwierciedlają opinii innych autorów bloga zpruszkowa.pl ani opinii wydawcy bloga zpruszkowa.pl. Polityka wydawcy wymaga kategorycznie od autorów, by nie używali określeń zniesławiających, nie naruszali ani nie zezwalali na naruszanie praw autorskich ani jakichkolwiek innych regulacji prawnych korzystając z bloga zpruszkowa.pl. Jakiekolwiek publikacje sprzeczne z polityką wydawcy stanowią przekroczenie zakresu uprawnień autora publikacji. Wydawca nie bierze odpowiedzialności za tego typu publikacje, a autor będzie osobiście ponosić odpowiedzialność za powstałe w wyniku jego publikacji szkody i zobowiązania.”

Jasiek Ochnio

Reżyser, scenarzysta, pisarz, w wolnych chwilach dziennikarz. Pruszkowiak od małego. Absolwent LO im. Tadeusza Kościuszki.

PROFIL REDAKTORA