Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Pruszkowianki zdominowały plebiscyt na Osobowość Roku Polska Times

Konstanty CHODKOWSKI
Zakończył się powiatowy etap plebiscytu "Osobowość Roku" organizowanego przez gazetę Polska Times. Pruszkowianki zdominowały ranking.
Osobowość Roku 2020
Ilustracja: Osobowość Roku 2020

Na początku czerwca zakończył się powiatowy etap głosowania na Osobowość Roku 2020 organizowanego przez gazetę Polska Times. Głosy można było oddawać drogą SMS-ową lub przez Internet. "Osobowość Roku" wyłaniano w czterech kategoriach: kultura, biznes, działalność charytatywna/społeczna oraz polityka. Pierwsze miejsce w aż trzech z nich (w skali powiatu pruszkowskiego) zajęły Pruszkowianki.

W kategorii biznes pierwsze miejsce zajęła Weronika Woźnica - behawiorystka, założycielka szkoły dla psów Psyuczanie. Weronika zajmuje się psychologią zwierząt od 3,5 roku. Brała udział w wielu kursach instruktorskich prowadzonych przez najlepszych behawiorystów w kraju. Od niedawna prowadzi szkołę dla psów, znajdującą się przy ul. Polnej 30. Dodatkowo udziela się w Pruszkowskim Stowarzyszeniu na Rzecz Zwierząt.

Z tym samym stowarzyszeniem związania jest również Agata Gałka, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii działalność społeczna i charytatywna. Agata jest częścią stowarzyszenia już od 7 lat (obecnie zasiada w zarządzie organizacji), prowadzi dom tymczasowy dla kocich podrostków. Możecie kojarzyć ją z licznych wystąpień w lokalnych mediach, gdzie promowała działaność stowarzyszenia. Warto zauważyć, że w skali całego plebiscytu Agata Gałka otrzymała nadzwyczaj dużo - bo aż 299 - głosów!

Laureatką w kategorii kultura została Anna Chomiak, blogerka, znana w Pruszkowie z inicjatyw takich jak Klub Aktywnych Mam czy "Aktywne mamy - działamy!". Jej ostatnią inicjatywą była organizacja pikniku rodzinnego na dachu CH Nowa Stacja i - znając jej zapał do organizowania się - z pewnością o kolejnym pruszkowskim projekcie jej autorstwa usłyszymy raczej prędzej niż później. 

A skoro mowa o "pruszkowskim projekcie", to warto wspomnieć, że w tej kategorii plebiscytu konkurencja była niełatwa do pokonania - wszak to do niej nominowano najwięcej powszechnie rozpoznawanych w Pruszkowie osób, takich jak Maciej Bochnowski (projekt Pruszkowiak) czy Jacek Duda.

Wszystkim zwycięskim Paniom serdecznie gratulujemy i czekamy na relacje z rozdania statuetek!

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: