Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Próba podpalenia w bloku przy al. Wojska Polskiego 40. Lokatorzy widzieli podejrzanego

Konstanty CHODKOWSKI
Około godziny 5 rano ktoś próbował spowodować pożar w bloku przy al. Wojska Polskiego 40. Lokatorzy widzieli sprawcę. Obawiają się, że to zemsta.
Al. Wojska Polskiego 40 - próba podpalenia

Dziś we wczesnych godzinach porannych doszło do próby podpalenia w bloku przy ul. Wojska Polskiego 40. Próby dokonano na trzech piętrach pierwszej klatki schodowej. Lokatorzy widzieli potencjalnego sprawcę, jednak ten zdołał uciec.

"Mężczyzna w czarnej bluzie z kapturem podpalał rzeczy pod drzwiami mieszkań - rowery, wózki dziecięce, hulajnogi, dywaniki" - mówią lokatorzy, którzy zaalarmowali redakcję portalu zpruszkowa.pl - "potem uderzał w drzwi czymś metalowym i krzyczał, że się pali. Kiedy otwierano drzwi - uciekał".

Próba podpalenia bloku przy Al. Wojska Polskiego 40

Wszystko działo się około godziny 5 rano. Lokatorzy wezwali służby. Na miejscu stawiły się dwa zastępy straży pożarnej i policja. Ogień udało się szybko ugasić.

"Straty to spalone wózki, rowery, hulajnogi, przypalone drzwi i ściany, z których teraz odpada tynk. W mieszkaniach było dużo dymu i sadzy. Teraz czekają nas remonty" - mówią lokatorzy. 

Próba podpalenia w bloku przy Al. Wojska Polskiego 40

Ostrzeżenie czy zemsta? 

Blok przy ulicy Wojska Polskiego 40 jest zarządzany przez Agencję Mienia Wojskowego. Zamieszkują go czynni oraz byli żołnierze. Blok jest w fatalnym stanie i wymaga kapitalnego remontu. Lokatorzy od miesięcy walczą o poprawę swojego bytu (jako pierwsi opisaliśmy sprawę tutaj). Próbowali nakłonić Agencję do współpracy m.in. poprzez nagłośnienie sprawy w mediach. 

Dwa tygodnie temu do mieszkańców przyjechali reporterzy programu Interwencja telewizji Polsat. Nagrali materiał interwencyjny który został wyemitowany 11 maja (link do wersji on-line znajduje się tutaj). Lokatorzy, w rozmowie z portalem zpruszkowa.pl, wyrażają obawy, że dzisiejszy incydent może być formą zemsty za nagłośnienie sprawy, lub ostrzeżeniem przed dalszymi staraniami o remont budynku.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!