Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Próba podpalenia w bloku przy al. Wojska Polskiego 40. Lokatorzy widzieli podejrzanego

Konstanty CHODKOWSKI
Około godziny 5 rano ktoś próbował spowodować pożar w bloku przy al. Wojska Polskiego 40. Lokatorzy widzieli sprawcę. Obawiają się, że to zemsta.
Al. Wojska Polskiego 40 - próba podpalenia
Ilustracja: Al. Wojska Polskiego 40 - próba podpalenia

Dziś we wczesnych godzinach porannych doszło do próby podpalenia w bloku przy ul. Wojska Polskiego 40. Próby dokonano na trzech piętrach pierwszej klatki schodowej. Lokatorzy widzieli potencjalnego sprawcę, jednak ten zdołał uciec.

"Mężczyzna w czarnej bluzie z kapturem podpalał rzeczy pod drzwiami mieszkań - rowery, wózki dziecięce, hulajnogi, dywaniki" - mówią lokatorzy, którzy zaalarmowali redakcję portalu zpruszkowa.pl - "potem uderzał w drzwi czymś metalowym i krzyczał, że się pali. Kiedy otwierano drzwi - uciekał".

Próba podpalenia bloku przy Al. Wojska Polskiego 40

Wszystko działo się około godziny 5 rano. Lokatorzy wezwali służby. Na miejscu stawiły się dwa zastępy straży pożarnej i policja. Ogień udało się szybko ugasić.

"Straty to spalone wózki, rowery, hulajnogi, przypalone drzwi i ściany, z których teraz odpada tynk. W mieszkaniach było dużo dymu i sadzy. Teraz czekają nas remonty" - mówią lokatorzy. 

Próba podpalenia w bloku przy Al. Wojska Polskiego 40

Ostrzeżenie czy zemsta? 

Blok przy ulicy Wojska Polskiego 40 jest zarządzany przez Agencję Mienia Wojskowego. Zamieszkują go czynni oraz byli żołnierze. Blok jest w fatalnym stanie i wymaga kapitalnego remontu. Lokatorzy od miesięcy walczą o poprawę swojego bytu (jako pierwsi opisaliśmy sprawę tutaj). Próbowali nakłonić Agencję do współpracy m.in. poprzez nagłośnienie sprawy w mediach. 

Dwa tygodnie temu do mieszkańców przyjechali reporterzy programu Interwencja telewizji Polsat. Nagrali materiał interwencyjny który został wyemitowany 11 maja (link do wersji on-line znajduje się tutaj). Lokatorzy, w rozmowie z portalem zpruszkowa.pl, wyrażają obawy, że dzisiejszy incydent może być formą zemsty za nagłośnienie sprawy, lub ostrzeżeniem przed dalszymi staraniami o remont budynku.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: