Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Półkolonie w Pruszkowie i okolicach – Informator na lato 2019

Konstanty CHODKOWSKI
Rozpoczęły się wakacje szkolne, a rodzice zaczęli rozmyślać nad zapełnieniem swoim pociechom wolnego czasu. Gdzie wysłać dzieciaki? Czym ich zainteresować? Jakie zajęcia im znaleźć? Przecież opiekunów nikt nie zwolni z pracy na dwa miesiące, a dzieci coś muszą robić. Na ratunek przychodzi bogata oferta półkolonii w naszym powiecie. I my – bo postanowiliśmy je wszystkie zebrać w jednym miejscu 🙂
Zegnaj Szkolo.jpg
Ilustracja: Zegnaj Szkolo.jpg

Rozpoczęły się wakacje szkolne, a rodzice zaczęli rozmyślać nad zapełnieniem swoim pociechom wolnego czasu. Gdzie wysłać dzieciaki? Czym ich zainteresować? Jakie zajęcia im znaleźć? Przecież opiekunów nikt nie zwolni z pracy na dwa miesiące, a dzieci coś muszą robić. Na ratunek przychodzi bogata oferta półkolonii w naszym powiecie. I my – bo postanowiliśmy je wszystkie zebrać w jednym miejscu 🙂

Półkolonie – co to jest?

Mam przeświadczenie graniczące z pewnością, że tłumaczenie na czym polega idea półkolonii w tym artykule jest zbędne. Zwłaszcza, jeśli czytelnikiem będzie zaprawiony w bojach rodzic. Dla pewności jednak przypomnę: półkolonie, to trochę jak szkoła – tylko bez zajęć w klasie i trochę jak kolonie – tylko bez nocowania poza domem.

Uczestnicy półkolonii zbierają się codziennie rano w określonym miejscu, a organizator zapewnia im zajęcia na cały dzień, do późnego popołudnia. Następnie opiekunowie odbierają uczestników z półkolonii i zawożą do domu. Następnego dnia cały cykl się powtarza.

Półkolonie najczęściej pokrywają robocze dni tygodnia – rodzice mogą więc w spokoju udać się do pracy i odebrać pociechy wieczorem. Mogą mieć przy tym pewność, że ich dzieci w ciągu dnia miały zapewnioną opiekę, wyżywienie i bogaty zestaw atrakcji.

Jakie atrakcje mam na myśli? To już zależy od wybranego programu półkolonii. W naszym powiecie możemy znaleźć oferty półkolonii “ogólnorozwojowych”, gdzie rozrywki intelektualne przeplatają się z aktywnością fizyczną, bądź takie, które kładą większy nacisk na jeden z obszarów rozwoju naszych dzieci. Jedno jest pewne – dzieci nie będą się nudzić, a rodzice nie będą się martwić o ich dobre samopoczucie i bezpieczeństwo.

Równie różnorodne, co programy, są lokalizacje organizacji półkolonii. Nawet jeśli nie załapiemy się na żaden z turnusów dostępnych w Pruszkowie, cały czas mamy do dyspozycji półkolonie w Komorowie, Michałowicach, Raszynie czy Błoniu.

Pod koniec tygodnia zwróciłem się do “pruszkowskiego Internetu” o dostarczenie nam informacji o dostępnych ofertach. Bezpośrednio zwróciły się do nas dwie firmy zajmujące się profesjonalną organizacją czasu wolnego dla dzieci – zarówno w sezonie wakacyjnym jak i poza nim. Ich propozycje opisuję poniżej, zachowując kolejność otrzymywania wiadomości.

Na końcu artykułu znajdziecie Państwo tabelkę z kompletnym zestawieniem wszystkich pozostałych ofert, jakie udało mi się wygrzebać w Internecie.

Sala Zabaw Fikołki – półkolonie na okrągło

Funkcjonująca w pruszkowskiej Nowej Stacji Sala Zabaw Fikołki oferuje nam półkolonie non-stop. Tak, dobrze przeczytaliście. Nie trzeba dopasowywać się do kilkudniowych turnusów zamkniętych w konkretnych datach. 5-dniowy turnus można rozpocząć tam dowolnego dnia, począwszy od 24 czerwca, aż do końca sierpnia.

Każdy dzień z “Fikołkami” to 9 i pół godziny zajęć krojonych na każdy gust: od aktywności fizycznej, przez wycieczki, zwiedzanie, zabawy integracyjne, po łamigłówki logiczne. Koszt jednego, 5-dniowego turnusu dla jednej osoby to 600 złotych, jednak przy zapisie przed 30 czerwca otrzymujemy 10% rabatu, co redukuje początkową cenę do przeciętnej stawki za turnus półkolonii w Warszawie i okolicach. Zajęcia w “Fikołkach” dedykowane są dzieciom od 5 do 11 roku życia.

Co wyróżnia salę zabaw Fikołki? “Jesteśmy największą salą zabaw w okolicy, mamy wykwalifikowanych wychowawców kolonijnych, duża konstrukcję zabawową i 9 tras ścianki wspinaczkowej” – odpowiadają organizatorzy zajęć.

Edukido czyli ile bym dał, żeby znów być dzieckiem

Nie wiem jak powszechnie znanym jest fakt, że do dziś pozostaję nieprzejednanym fanem klocków LEGO®. Skupuję je na kilogramy, trzymam w specjalnie do tego wydzielonej strefie w mieszkaniu i buduję zaawansowane modele. I pewnie dlatego, skusiłbym się na ofertę firmy Edukido, gdybym tylko mógł się jeszcze załapać w widełkach 6-12 lat. Niestety jednak powoli dobijam do 30 roku życia i nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Edukido szczęściarzom urodzonym 20 lat po mnie. “Za moich czasów nie było takich bajerów” – chciałoby się rzec 🙂

Ale codzienne spotkania z klockami to nie wszystko! Półkolonie z Edukido to również: treningi piłkarskie, gry miejskie czy wycieczki terenowe. Turnus czerwcowy już ruszył, jednak przed nami jeszcze dwa turnusy lipcowe. Cena jednego to 550 złotych za osobę. Zajęcia trwają od 8 do 9 godzin i odbywają się pod czujnym okiem wykwalifikowanych opiekunów. Zapisów można dokonywać poprzez formularz pod tym linkiem.

Półkolonie w Michałowicach, Brwinowie i Raszynie – co gmina, to nowe oferty

Dwie wspomniane wyżej oferty to oczywiście daleko nie wszystko, co można znaleźć w Pruszkowie i najbliższych okolicach. Specjalnie dla Państwa skomponowaliśmy szczegółowe zestawienie ofert znalezionych w Internecie. Lista ta obejmuje podstawowe informacje takie jak: dane organizatora, nadchodzące turnusy, porównanie cen za turnus i najważniejsze dane kontaktowe. Aby przejść do zestawienia, należy kliknąć w link poniżej:

[ Półkolonie w Pruszkowie i najbliższej okolicy – informator 2019 ]

To jak? Gotowi na wakacyjne przygody?

Nota od autora: powyższy sporządzałem z najwyższą starannością o detale. Jeśli jednak gdzieś popełniłem błąd (przeinaczyłem daty rozpoczęcia/zakończenia turnusów, źle zinterpretowałem dane kontaktowe bądź informacje znalezione w krążących po sieci infografikach) – proszę organizatorów o kontakt na adres: redakcja@zpruszkowa.pl

Z tą samą prośbą zwracam się do organizatorów, którzy w naszym opracowaniu poczuli się pominięci – zawsze powtarzam, że skontaktowanie i dogadanie się ze mną to dwie najłatwiejsze rzeczy, jakie można zrobić w Pruszkowie 🙂 Tak więc śmiało piszcie na redakcja@zpruszkowa.pl

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

Pruszkowska Karta Mieszkanca. Fot.: pruszkow.pl Rekreacja

Co dalej z Pruszkowską Kartą Mieszkańca?

Konstanty CHODKOWSKI

Karta Nadarzyniaka uprawnia mieszkańców gminy Nadarzyn do większej zniżki na pruszkowskiej pływalni "Kapry", niż posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Z Kartą Mieszkańca Michałowic otrzymamy zniżkę na karnet na pływalni przy ul. Gomulińskiego, a z Pruszkowską Kartą Mieszkańca zapłacimy pełną stawkę. Czy program karty mieszkańca czekają (w końcu) jakieś zmiany? Zapytaliśmy o to Prezydenta Pruszkowa, Piotra Bąka.