Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

"Płuca po pandemii" - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu zagra w Pruszkowie!

Anna MALICKA
Już dziś rozpoczyna się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” – brzmi hasło tegorocznej akcji. W najcieplejszy dzień w roku będziemy wspólnie pomagać tym, którzy ucierpieli w czasie pandemii. Sprawdziliśmy dla Was, jakie atrakcje przygotowały dla mieszkańców sztaby w Pruszkowie i okolicach!
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie

Oficjalne otwarcie 32. Finału WOŚP w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie nastąpi o godzinie 11.00, gdzie swoją siedzibę ma sztab Szczepu Harcerskich Drużyn Sokolich z Hufca ZHP Pruszków. W programie między innymi: występy przedszkolaków z pruszkowskiego Przedszkola nr 8 i liczne aukcje. W samo południe wystartuje rajd nording walking “Idziemy z kijami. I jest OK!”. Będą koncerty, będzie kawiarenka i wiele innych atrakcji, na które serdecznie zapraszają organizatorzy (link do wydarzenia na Facebooku: tutaj).

WOŚP CKiS Pruszków 2024
Szkoła Podstawowa nr 2

W najdłużej działającym sztabie w Pruszkowie, czyli w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej, wystąpią zespoły muzyczne, odbędzie się pokaz sztuk walki. Na licytacje przekazano wiele voucherów. Dużą atrakcją będzie możliwość wylicytowania 20-minutowej przejażdżki Nysą po ulicach Pruszkowa. Właścicielem samochodu jest Pan Adam Majewski, który jest zawsze chętny do pomocy.

Na licytację w “dwójce” została również przekazana koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego. Darczyńcą jest Mateusz Szproch.

Nie lada gratką dla zainteresowanych historią Pruszkowa będzie również możliwość wylicytowania archiwalnego numeru “Głosu Pruszkowa” z 1983 roku, przekazanego na ręce legendarnej Doroty Rybarczyk przez mieszkańca Pruszkowa, Pawła Mierzejewskiego.

Szkoła Podstawowa nr 10

Sztab w Szkole Podstawowej nr 10 gra od 12.00 do 18.00. Będzie kawiarenka ze słodkościami przygotowanymi przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Będą też stoiska z różnościami. Książki, maskotki, biżuteria, gry - wszystko na sprzedaż i wszystko na szczytny cel!

Do sztabu zawitają motocykliści z Klubu Motocykli Dawnych i Ciężkich NORNICA z motorami i skuterami. Będzie można obejrzeć zabytkowe maszyny, zrobić zdjęcie oraz porozmawiać z pasjonatami motoryzacji.
Organizatorzy zapraszają też na stoisko Premium, gdzie odbędzie się sprzedaż gadżetów WOŚP czyli przedmiotów przekazanych przez przyjaciół szkoły na rzecz tego sztabu.

Piastów

Finał w Piastowie, organizowany przez sztab harcerskiego Hufca Piastów, odbędzie się w na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Warszawskiej 24. Na miejscu będzie zorganizowana Eko Strefa z wymiankami. Będą warsztaty ekologiczne i Glitter bar. Będzie też kiermasz przygotowany przez najmłodszych z Gromady Zuchowej „Dzielni Apacze”. Imprezie będą towarzyszyły (jak co roku!) liczne występy artystyczne.

Komorów

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz Pracownicy serdecznie zapraszają do udziału w finale WOŚP do Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Impreza rozpocznie się o godzinie 14. Odbędą się tam występy artystyczne zarówno uczniów jak i... nauczycieli!

Tradycyjnie organizatorzy zapraszają również do kawiarenki, stoiska z pierniczkami, stoiska z „przydasiami” i książkami, jak również pokazu eksperymentów chemicznych.

Komorów WOŚP 2024

Michałowice

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Michałowicach zaprasza z kolei m.in. na stoisko rękodzieła, kiermasz książek i gier, oraz do zakupu gadżetów firmowych WKD. A gdy zacznie dokuczać głód, organizatorzy zapraszają na  pizzę i do kawiarenki.

W tym roku licytowane będą również vouchery. m.in. na sesję fotograficzną czy przejazd w kabinie maszynisty WKD ze stacji Podkowa Leśna Główna do stacji Komorów (tam i z powrotem) w dniu 16 kwietnia 2023  i wiele wiele innych.

Nowa Wieś

Zespole Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Warszawskiej organizuje swój finał w godzinach w godzinach 15-20. Sztab zaprasza na występy uczniów, mini bal karnawałowy, kiermasz rękodzieła, potańcówkę i wiele innych atrakcji.

Brwinów

Finał w Brwinowie odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej na ul. Moczydłowskiego 2. Licytacje rozpoczną się o godzinie 18. Wśród najciekawszych fantów znajdziemy m.in. przejażdżkę maluchem z burmistrzem Arkadiuszem Kosińskim, oraz książki Ałbeny Grabowskiej z autografami.

W części artystycznej wystąpią Damian Bartosiewicz (uczestnik znanego programu muzycznego “The Voice of Poland”) oraz zespół Spring Light. 

W programie również pokaz cheerleaderek, pokaz ratownictwa Straży Miejskiej, koncert i pokaz tańca uczniów SP nr 1 w Brwinowie i SP w Żółwinie oraz wiele innych atrakcji.

WOŚP 2024 Brwinów

***

Wraz z całą redakcją portalu zpruszkowa.pl życzymy wszystkim organizatorom i wolontariuszom pełnych puszek, dobrej pogody i bezpieczeństwa. Jesteśmy z Wami! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!