Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

"Płuca po pandemii" - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu zagra w Pruszkowie!

Anna MALICKA
Już dziś rozpoczyna się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” – brzmi hasło tegorocznej akcji. W najcieplejszy dzień w roku będziemy wspólnie pomagać tym, którzy ucierpieli w czasie pandemii. Sprawdziliśmy dla Was, jakie atrakcje przygotowały dla mieszkańców sztaby w Pruszkowie i okolicach!
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Ilustracja: 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie

Oficjalne otwarcie 32. Finału WOŚP w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie nastąpi o godzinie 11.00, gdzie swoją siedzibę ma sztab Szczepu Harcerskich Drużyn Sokolich z Hufca ZHP Pruszków. W programie między innymi: występy przedszkolaków z pruszkowskiego Przedszkola nr 8 i liczne aukcje. W samo południe wystartuje rajd nording walking “Idziemy z kijami. I jest OK!”. Będą koncerty, będzie kawiarenka i wiele innych atrakcji, na które serdecznie zapraszają organizatorzy (link do wydarzenia na Facebooku: tutaj).

WOŚP CKiS Pruszków 2024
Szkoła Podstawowa nr 2

W najdłużej działającym sztabie w Pruszkowie, czyli w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej, wystąpią zespoły muzyczne, odbędzie się pokaz sztuk walki. Na licytacje przekazano wiele voucherów. Dużą atrakcją będzie możliwość wylicytowania 20-minutowej przejażdżki Nysą po ulicach Pruszkowa. Właścicielem samochodu jest Pan Adam Majewski, który jest zawsze chętny do pomocy.

Na licytację w “dwójce” została również przekazana koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego. Darczyńcą jest Mateusz Szproch.

Nie lada gratką dla zainteresowanych historią Pruszkowa będzie również możliwość wylicytowania archiwalnego numeru “Głosu Pruszkowa” z 1983 roku, przekazanego na ręce legendarnej Doroty Rybarczyk przez mieszkańca Pruszkowa, Pawła Mierzejewskiego.

Szkoła Podstawowa nr 10

Sztab w Szkole Podstawowej nr 10 gra od 12.00 do 18.00. Będzie kawiarenka ze słodkościami przygotowanymi przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Będą też stoiska z różnościami. Książki, maskotki, biżuteria, gry - wszystko na sprzedaż i wszystko na szczytny cel!

Do sztabu zawitają motocykliści z Klubu Motocykli Dawnych i Ciężkich NORNICA z motorami i skuterami. Będzie można obejrzeć zabytkowe maszyny, zrobić zdjęcie oraz porozmawiać z pasjonatami motoryzacji.
Organizatorzy zapraszają też na stoisko Premium, gdzie odbędzie się sprzedaż gadżetów WOŚP czyli przedmiotów przekazanych przez przyjaciół szkoły na rzecz tego sztabu.

Piastów

Finał w Piastowie, organizowany przez sztab harcerskiego Hufca Piastów, odbędzie się w na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Warszawskiej 24. Na miejscu będzie zorganizowana Eko Strefa z wymiankami. Będą warsztaty ekologiczne i Glitter bar. Będzie też kiermasz przygotowany przez najmłodszych z Gromady Zuchowej „Dzielni Apacze”. Imprezie będą towarzyszyły (jak co roku!) liczne występy artystyczne.

Komorów

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz Pracownicy serdecznie zapraszają do udziału w finale WOŚP do Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Impreza rozpocznie się o godzinie 14. Odbędą się tam występy artystyczne zarówno uczniów jak i... nauczycieli!

Tradycyjnie organizatorzy zapraszają również do kawiarenki, stoiska z pierniczkami, stoiska z „przydasiami” i książkami, jak również pokazu eksperymentów chemicznych.

Komorów WOŚP 2024

Michałowice

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Michałowicach zaprasza z kolei m.in. na stoisko rękodzieła, kiermasz książek i gier, oraz do zakupu gadżetów firmowych WKD. A gdy zacznie dokuczać głód, organizatorzy zapraszają na  pizzę i do kawiarenki.

W tym roku licytowane będą również vouchery. m.in. na sesję fotograficzną czy przejazd w kabinie maszynisty WKD ze stacji Podkowa Leśna Główna do stacji Komorów (tam i z powrotem) w dniu 16 kwietnia 2023  i wiele wiele innych.

Nowa Wieś

Zespole Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Warszawskiej organizuje swój finał w godzinach w godzinach 15-20. Sztab zaprasza na występy uczniów, mini bal karnawałowy, kiermasz rękodzieła, potańcówkę i wiele innych atrakcji.

Brwinów

Finał w Brwinowie odbędzie się w Miejskiej Hali Sportowej na ul. Moczydłowskiego 2. Licytacje rozpoczną się o godzinie 18. Wśród najciekawszych fantów znajdziemy m.in. przejażdżkę maluchem z burmistrzem Arkadiuszem Kosińskim, oraz książki Ałbeny Grabowskiej z autografami.

W części artystycznej wystąpią Damian Bartosiewicz (uczestnik znanego programu muzycznego “The Voice of Poland”) oraz zespół Spring Light. 

W programie również pokaz cheerleaderek, pokaz ratownictwa Straży Miejskiej, koncert i pokaz tańca uczniów SP nr 1 w Brwinowie i SP w Żółwinie oraz wiele innych atrakcji.

WOŚP 2024 Brwinów

***

Wraz z całą redakcją portalu zpruszkowa.pl życzymy wszystkim organizatorom i wolontariuszom pełnych puszek, dobrej pogody i bezpieczeństwa. Jesteśmy z Wami! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: