Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona Logo spotify - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Pierwsza wigilia sąsiedzka w Pruszkowie już jutro! "Każdy jest mile widziany"

Konstanty CHODKOWSKI
Już jutro o 15:00 w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu rozpocznie się Powiatowa Wigilia Sąsiedzka - pierwsze tego typu wydarzenie w Pruszkowie. Wstęp jest wolny dla każdego i - jak zapewniają organizatorzy - "każdy jest mile widziany"!
NASZ PATRONAT
Powiatowa Wigilia Sąsiedzka - 22 grudnia o godz. 15:00 w hali MOS Pruszków przy ul. Gomulińskiego 4
Ilustracja: Powiatowa Wigilia Sąsiedzka - 22 grudnia o godz. 15:00 w hali MOS Pruszków przy ul. Gomulińskiego 4

W niedzielę, 22 grudnia, o godzinie 15:00 w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu przy ul. Gomulińskiego 4 rozpocznie się Powiatowa Wigilia Sąsiedzka, dedykowana wszystkim mieszkańcom Pruszkowa i okolic. To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście. 

- Wigilie sąsiedzkie są popularnym wydarzeniem na zachodzie Europy, w szczególnie w mniejszych miasteczkach południowych Niemiec - mówi Katarzyna Włodarczyk, radna Miasta Pruszkowa (KO) i pomysłodawczyni inicjatywy.

Ich idea jest bardzo prosta: lokalne władze, firmy i stowarzyszenia organizują tradycyjną wigilię Bożego Narodzenia, z tym tylko, że otwartą kompletnie dla wszystkich mieszkańców i członków społeczności.

- W pracy chodzimy na wigilię firmową, w domu spędzamy świąteczny czas z rodziną, a podczas wigilii sąsiedzkich mamy okazję spotkać się z naszymi sąsiadami - mówi Włodarczyk. Zaznacza przy tym, że sama jest ciekawa, czy ta tradycja przyjmie się w Pruszkowie i zostanie z nami na lata. 

"Każdy jest mile widziany"

W toku trwania wydarzenia organizatorzy - Stowarzyszenie Pruszków Jest Kobietą - przewidzieli moc atrakcji. Dania dla wszystkich uczestników przygotuje Mariusz Szwed - finalista 3. sezonu programu Masterchef Polska. W części artystycznej odbędą się występy Artura "ArteZa" Patanowskiego i Michała "Subacika" Subatowicza. Imprezę uświetnią także pokazy tańca i śpiewu w wykonaniu pruszkowskich seniorów oraz występ zespołu uczniów L.O. im. T. Zana w Pruszkowie - "Miraż".

Imprezę wspierają liczni sponsorzy, w tym władze Powiatu Pruszkowskiego (wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Starosty Pruszkowskiego, Adriana Ejssymonta) oraz lokalni przedsiębiorcy.

- Będzie pyszne jedzenie, będą występy lokalnych artystów, będzie wspaniała okazja do spotkania z sąsiadami i wspólnego spędzenia tego magicznego wieczora. Wszystko to oczywiście bezpłatnie. Każdy jest mile widziany! - mówi Katarzyna Włodarczyk w rozmowie z portalem zpruszkowa.pl

 

 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

Nocne Zakupy. Fot. Freepik.com Społeczeństwo

Nocna prohibicja w Pruszkowie – dziś głosowanie radnych. Wbrew wynikom konsultacji społecznych rezultat nie jest przesądzony

Sławomir BUKOWSKI

Blisko 75 proc. Pruszkowian – uczestników konsultacji – opowiedziało za wprowadzeniem nocnych ograniczeń w sprzedaży alkoholu w sklepach. Duża część radnych jest jednak niezdecydowana. Jeśli pomysł upadnie, Pruszków może wkrótce stać się celem nocnej turystyki alkoholowej dla mieszkańców Warszawy.

REDAKCJA POLECA
31 marca kończy się umowa dzierżawy budynku przy ul. Stanisława 30 w Pruszkowie. Fot.: Google Street View/KnowYourMeme.com Gospodarka Komunalna

Nie ma i nie będzie - władze Pruszkowa wycofały się z planów otwarcia świetlicy przy ul. Stanisława 30

Konstanty CHODKOWSKI

To już pewne. Plan otwarcia świetlicy środowiskowej w budynku przy ul. Stanisława 30 trafia do śmietnika. Obiekt dzierżawiony przez miasto od 1 stycznia 2025 roku wraca pod zarząd Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z początkiem kwietnia. Nieruchomość miała służyć mieszkańcom pruszkowskiej Ostoi.