Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

„Perspektywy” oceniają pruszkowskie licea [Ranking 2024]

Anna MALICKA
Jak co roku, za sprawą publikacji rankingu liceów ogólnokształcących miesięcznika Perspektywy, przyglądamy się pruszkowskim liceom. Gdzie w tym roku znalazły się Kościuch i Zan?
Ranking Perspektywy 2024

Miesięcznik Perspektywy opublikował najnowszy ranking liceów ogólnokształcących w Polsce. Posiedzenie Kapituły odbyło się 7 listopada 2023 roku, a jego gospodarzem była dr hab. Barbara Marcinkowska – Rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea były oceniane pod względem 3 kryteriów: sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyników matury z przedmiotów dodatkowych.

Jak wygląda sytuacja liceów ogólnokształcących w Pruszkowie? Najwyższe miejsce zajęło Akademickie LO Fundacji Sternik „Pryzmat”, które w tegorocznym rankingu znalazło się na miejscu 106. To spadek o ponad 50 pozycji w porównaniu z zeszłorocznym rankingiem, kiedy to niepubliczne liceum debiutowało na 51. miejscu w Polsce.

Kościuch ze złotem się nie rozstaje

Następne pruszkowskie LO w rankingu to LO im. Tadeusza Kościuszki na 183. miejscu. W stosunku do zeszłego roku liceum awansowało o 14 pozycji, pozostając tym samym w gronie liceów ze złotą tarczą. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele zasługują na szczególne uznanie, ponieważ mimo trudnych warunków (remont i rozbudowa budynku szkoły) na 108 przystępujących do egzaminu dojrzałości  wszyscy zdali, a 28 otrzymało nagrodę od Starosty Pruszkowskiego Krzysztofa Rymuzy. To ogromny sukces.

Złota tarcza 2024 dla naszego liceum Miło nam poinformować, że w rankingu Perspektywy 2024 zdobyliśmy Złotą Tarczę....

Opublikowany przez LO im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie Czwartek, 11 stycznia 2024

Zan - szybkie wyjście z kryzysu

Po zeszłorocznym, rozczarowującym spadku, LO im. Tomasza Zana odnotowało spektakularny awans. Najstarsze pruszkowskie liceum z 535. pozycji w roku 2023 przeniosło się na pozycję 236. w obecnym rankingu – to awans o niemalże 300 pozycji! Tak wysokie miejsce, bliskie granicy otrzymania złotej tarczy, daje nadzieję, by w przyszłym roku Zan dołączył do Kościucha w pierwszej dwusetce.

Ostatnim kwalifikowanym do rankingu liceum jest Społeczne LO nr.23, które uplasowało się na 994. pozycji. Poza rankingiem znalazła się Szkoła Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcące.

Szkoły w regionie

Jak poradziły sobie inne szkoły w naszym sąsiedztwie? Społeczne LO nr 5 STO w Milanówku spadło o 7 pozycji, plasując się na 19. miejscu w Polsce. Podkowiańskie LO nr 60 znalazło się na 329. miejscu, LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Adama Mickiewicza w Piastowie na 442. miejscu, LO im. Marii Dąbrowskiej zajęło 550. miejsce, a Nadarzyńskie LO im. Jana Pawła II z pozycją 765 zamyka listę okołopruszkowskich liceów w rankingu Perspektywy.

W imieniu Redakcji zpruszkowa.pl wszystkim uczniom, nauczycielom oraz dyrekcji szkół z całych sił gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!