Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Paweł Makuch na 58. miejscu w Polsce w rankingu najbardziej wpływowych prezydentów w internecie

Sławomir BUKOWSKI
Włodarz Pruszkowa uplasował się wyżej niż cenieni w Polsce i rozpoznawalni prezydenci Gliwic, Jaworzna czy Elbląga.
Paweł Makuch na 58. miejscu najbardziej wpływowych samorządowców
Ilustracja: Paweł Makuch na 58. miejscu najbardziej wpływowych samorządowców

Ranking „Najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2022 roku” przygotował Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. To placówka prowadząca badania w zakresie skutecznego docierania z komunikacją do odbiorców w social mediach i internecie. „Misją IBIMS jest wspieranie organizacji pożytku publicznego, jednostek samorządowych oraz instytucji komercyjnych poprzez dostarczanie kompleksowej wiedzy w zakresie komunikacji w sieci, badania aktywności, analizy publikowanych treści i informacji, targetowania przekazów, odczytywania oczekiwań oraz zarządzania sytuacjami kryzysowymi w sieci” – czytamy na stronie Instytutu.

Samorządowcy zostali podzieleni na trzy grupy: prezydentów miast wojewódzkich, prezydentów miast oraz burmistrzów. Zwycięzcami tegorocznej edycji rankingu są w swoich kategoriach: prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz burmistrz Wojkowic Tomasz Szczerba. W zestawieniu nie uwzględniono prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który co prawda generuje największe zasięgi oraz dotarcie do odbiorców w sieci wśród wszystkich włodarzy, jednak, jak tłumaczy Instytut, „wysoki odsetek treści o charakterze ogólnopolskim i pozasamorządowym zakrzywiałby przejrzystość danych zaprezentowanych w rankingu”.

Autorzy do opracowania tabel wykorzystali m.in. takie dane, jak liczba fanów profilu samorządowca, liczba polubień, liczba komentarzy, liczba udostępnień, liczba postów, suma interakcji, liczba postów dziennie.

Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch zajął w rankingu prezydentów miast miejsce 58. Dla porównania, w tej kategorii prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk sklasyfikowany został na miejscu 61., prezydent Jaworzna Paweł Silbert na 67., prezydent Gliwic Adam Neumann na 68, a prezydent Legionowa Roman Smogorzewski na 76. Na podium stanęli zaś: prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, prezydent Starachowic Marek Materek oraz prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

Zerknijmy jeszcze do tabeli z burmistrzami. Włodarz Podkowy Leśnej Artur Tusiński jest na miejscu 43., burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz na 44., burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński na 66., a burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski na 178. Na podium stanęli tutaj: burmistrz Wojkowic Tomasz Szczerba, burmistrz Jawora Emilian Bera oraz burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz.

Artykuł opisujący ranking można znaleźć TUTAJ, pod nim znajduje się link pozwalający pobrać tabele wynikowe.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: