Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Paweł Makuch i Konrad Sipiera odkryli TikToka

Sławomir BUKOWSKI
Prezydent wyskakuje zza kadru, zaś jego zastępca tańczy. Ostrzegamy, te filmiki każdy ogląda na własną odpowiedzialność.
Tik Tok
Ilustracja: Tik Tok

„Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły” – próbował rapować w 2020 roku prezydent RP Andrzej Duda. Filmik, który stał się kanwą dziesiątek memów, odnotował do tej pory ponad 14 milionów wyświetleń (można go obejrzeć TUTAJ). Popularności głowie państwa najwyraźniej pozazdrościli Paweł Makuch oraz Konrad Sipiera. Ich dokonania (całe szczęście nie wokalne, ale wszelkie inne) można dziś oglądać na TikToku.

TikTok to platforma społecznościowa, która popularność zyskała wśród nastolatków, ale dziś, jak się okazuje, zdobywa także nieco starszych użytkowników. Tygodnik „Wprost” na początku tego roku pisał, że operator platformy osiągnął w 2021 roku 1 mld użytkowników na całym świecie i 100 mln w Europie. Populacja Polski (38 mln) to około 5 proc. populacji Europy (750 mln). „Jeśli liczba użytkowników rozkłada się tak samo jak populacja, to można szacować, że TikTok w Polsce ma 1,9 mln użytkowników” – pisał tygodnik. „Firma podała ciekawe informacje, z których można wywnioskować, że aplikacja wcale nie jest domeną nastolatków. Ze slajdów zaprezentowanych przez TikTok wynika, że 45 proc. polskich użytkowników planuje kupić w najbliższym czasie dom, a 62 proc. planuje zakupu samochodu. Można więc sądzić, że znaczna część użytkowników TikToka w Polsce to ludzie starsi niż nastolatki, ze stałym źródłem dochodu. Jest to o tyle ciekawe, że TikTok cały czas uchodzi za aplikację właśnie dla osób najmłodszych”.

Na TikToku swój profil założyło niedawno miasto Pruszków – publikuje krótkie relacje z imprez miejskich oraz zaproszenia. Przebojem ostatnich dni, oglądanym zwłaszcza przez młodzież, jest wyskakujący zza kadru prezydent Paweł Makuch, który zaprasza na imprezę biegową. Filmik w niedzielne popołudnie miał już ponad tysiąc polubień.

Na TikToku obecny jest też wiceprezydent Konrad Sipiera. Na jednym filmiku pokazuje swoją odzieżową metamorfozę. Na innym nocny przejazd przebudowaną ul. Sienkiewicza (ostrzega kierowców, by uważali na znaki pierwszeństwa przejazdu). Tańczącego Konrada Sipierę można zaś obejrzeć TUTAJ.

Hitem na profilu wiceprezydenta jest filmik pokazujący fragment przygotowań do sesji Rady Miasta Pruszkowa, na którym uradowany przewodniczący Krzysztof Biskupski (SPP) wita radnego Karola Chlebińskiego (SPP) słowami „Don Karollo, buenos dias”. „Przed komputerem jest dobra zabawa” – brzmi napis zamieszczony przez Konrada Sipierę.

Nie podejmujemy się oceniać zawartości filmików, umiejętności aktorskich ich bohaterów, ani też dywagować, „czy tak wypada”. Każdy widz niech oceni sam.

Na TikToku profilu nie założył jeszcze starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza, ale znając jego zamiłowanie do fotografowania się przy każdej okazji, może to być kwestią czasu.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: