Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Od soboty powraca Klub Bardzo Młodego Historyka w Muzeum Dulag 121!

Anna CHOMIAK
Po przerwie wracają spotkania Klubu Bardzo Młodego Historyka dla dzieci w wieku 7 – 12 lat w Muzeum Dulag 121.
Sahara 649445 1280
Ilustracja: Sahara 649445 1280

Muzeum Dulag 121 wraz a Anią Chomiak – historykiem kultury interesującą się Sarożytnością, zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej podróży po kartach historii. Zajęcia starują od 4 lutego i odbywać się będą w soboty w godzinach: 10:00-12:00 w siedzibie Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Jest to kontynuacja zajęć z poprzedniego roku

Młodzi historycy „odwiedzą” każdą epokę historyczną, zatrzymując się dłużnej na najpopularniejszych wydarzeniach i dobytkach kulturalnych. Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się dlaczego mamuty wyginęły, jak powstały mumie, kim byli faraoni, oraz dlaczego warto pofilozofować. Prócz poznania bogactwa Antyku, zaprosimy dzieci do poznania dorobku kulturalnego Średniowiecza, Nowożytności, Epoki XIX wieku oraz Współczesności. Poza żywymi lekcjami historii, młodzi badacze mogą liczyć na dużą dawkę zabawy, warsztaty plastyczne i naukę pracy zespołowej. 

Czym jest Klub Bardzo Młodego Historyka?

To weekendowe spotkania z historią dla najmłodszych podane w formie ciekawych warsztatów. Podczas zajęć, dzieci poznają ciekawostki historyczne z każdej epoki, oraz będą aktywnie uczestniczyć w kreatywnych zajęciach inspirowanych omawianym okresem. Muzeum Dulag 121 pragnie przekonać najmłodsze osoby, że lekcje historii nie muszą być nudne i nie nie polegają wyłącznie na zapamiętywaniu różnych dat. Młodzi Historycy będą uczestniczyli w "żywych lekcjach historii", korzystając z multimedialnych materiałów oraz, samodzielnie tworząc "rękodzieło" nawiązujące do tematu spotkań. Nauka poprzez zabawę i rozwój poprzez doświadczenia, to główna idea sobotnich spotkań. 

20230202 183940 0000

Co to jest prehistoria i dlaczego mamuty wyginęły?

Pierwsze spotkanie reaktywowanego Klubu Bardzo Młodego Historyka poświęcone będzie prehistorii. Dzieci dowiedzą się jak wyglądały i dlaczego wyginęły mamuty, oraz jak żyli pierwsi ludzie. Grupa popracuje nad skonstruowaniem rozwijanej osi czasu, która pozwoli zapamiętać najważniejsze terminy i wydarzenia z każdej epoki. Dzieci będą miały okazję wykonać pracę plastyczną inspirowaną pierwotnymi malowidłami w jaskiniach. Nie zabraknie materiałów edukacyjnych w formie video, przeglądu ciekawych książek o prehistorii dla dzieci.

Czego dowiedzą się dzieci z Klubu Bardzo Młodego Historyka?

Spotkania w Muzeum Dulag 121 dla dzieci będą koncentrowały się przede wszystkim wokół historii kultury. W programie m.in. :

Potwierdzenia kontynuacji uczestnictwa w zajęciach należy kierować na adres mailowy: edukacja@dulag121.pl lub telefonicznie pod numerem 22 758 86 63. Spotkania będą się odbywać w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ulicy 3 Maja 8a w Pruszkowie.

 

 

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: