Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Od przyszłego tygodnia armageddon. Wiadukt zostanie zamknięty

Sławomir BUKOWSKI
Przejazd przez tory możliwy będzie jedynie w Parzniewie, tunelem w ulicy Działkowej albo przez wiadukt w Piastowie.
Wiadukt.jpg
Ilustracja: Wiadukt.jpg

Trzy tygodnie ma potrwać interwencyjny remont wiaduktu nad torami kolejowymi w Pruszkowie, dzięki czemu budowla wytrzyma jeszcze kilka lat, do czasu budowy obok nowej przeprawy. Inwestorem prac jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Ekipa remontowa musi unieść całą konstrukcję, aby zamontować nowe łożyska. Przedsięwzięcie będzie skomplikowane technicznie i może wiązać się z szeregiem niespodzianek, dlatego zakończenie prac w ciągu 21 dni nie jest stuprocentowo pewne. Kierowcy nie mają wyjścia – muszą uzbroić się w cierpliwość.

Zamknięcie wiaduktu zbiega się niestety z remontem Działkowej, dlatego kierowcy wybierający objazd przez tunel będą musieli jechać ulicami Gomulińskiego i Powstańców, a to jeszcze zwiększy korki na Powstańców przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego. Może się okazać, że lepiej będzie nadłożyć drogi i pojechać przez Piastów niż tkwić przed światłami w Pruszkowie.

Już od poniedziałku 16 listopada objazdami skierowane zostaną autobusy aż trzech linii. Czwórka z osiedla Staszica pojedzie klasyczną trasą przez Gąsin, ale skończy przy Elektrowni i nie dotrze do WKD – to na pewno będzie utrudnienie dla mieszkańców Gąsina, którzy chcą dostać się do centrum Pruszkowa. Szóstka z osiedla Staszica pojedzie tunelem pod torami i przez Gąsin, koło Elektrowni, dotrze na do ul. POW/Łączniczek AK i dalej stałą trasą przez Żbików pojedzie do Ożarowa. Najbardziej zmieni się trasa linii nr 7. Autobusy spod dworca PKP pojadą starą trasą do WKD, ale dalej ulicami Bolesława Prusa, Bohaterów Warszawy i Tuwima do Piastowa, tam przejadą przez wiadukt i następnie Warszawską, Długą i 3 Maja dotrą do tymczasowej pętli przy ul. Łączniczek AK. Autobus nadal więc będzie łączył Żbików z centrum Pruszkowa, ale podróż będzie wiązała się z przejazdem naokoło – przez Piastów. Jednak z racji tego, że szóstka ma centrum miasta omijać, linia nr 7 przez kilka tygodni będzie jedyną pozwalającą dostać się ze Żbikowa w rejon urzędu miasta, urzędu skarbowego czy ZUS.

Wydział Strategii i Rozwoju urzędu miasta tym razem do sprawy podszedł profesjonalnie i przygotował nowe, pełne rozkłady jazdy linii autobusowych na trasach objazdowych, z uwzględnieniem wszystkich mijanych przystanków. Dostępne są na głównej stronie internetowej Pruszkowa. Urzędnicy powinni jeszcze dopilnować, żeby przewoźnik, czyli grodziski PKS, wywiesił tymczasowe rozkłady na przystankach na terenie miasta i żeby stosowne informacje o zmianach tras pojawiły się w autobusach.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: