Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Od niedzieli 9 czerwca ważne zmiany na kolei

Jasiek OCHNIO
Od niedzieli zwiększy się częstotliwość pociągów SKM linii S1, wszystkie docierać będą do Otwocka (przez Warszawę Śródmieście). Do centrum Warszawy po długiej przerwie wróci również WuKaDka. To jednak nie koniec utrudnień na kolei.
WKD i KM
Ilustracja: WKD i KM

W związku z postępem prac na stacji Warszawa Zachodnia, w niedzielę 9 czerwca do użytku zostaną oddane perony 1, 2 i 3. Oznacza to nie tylko zwiększenie przepustowości stacji, ale również powrót części pociągów aglomeracyjnych na linię średnicową.

Na swoje dawne perony (2 i 3) wrócą pociągi podmiejskie (SKM i KM), dowożące mieszkańców Pruszkowa i okolic do centrum stolicy. Wszystkie pociągi linii S1 odjeżdżać będą z Pruszkowa w kierunku Otwocka (przez Warszawę Śródmieście) w około półgodzinnym takcie od godziny 4:30 do godziny 22:00.

Od niedzieli pasażerowie dojadą do centrum stolicy również pociągami WKD. To jednak nie koniec utrudnień. Dalsze prace budowlane na stacji Warszawa Zachodnia wymuszają na przewoźniku korzystanie wyłącznie z jednego toru (lewego patrząc w stronę centrum). To zmniejszy na jakiś czas przepustowość linii. Według planów PKP PLK, drugi tor WKD zostanie oddany do użytku już w sierpniu.

Okres letni WKD zamierza wykorzystać na remont przystanku w Regułach. Prace te, rozpoczynające się wraz z początkiem nadchodzącego tygodnia, dołożą pasażerom kolejną porcję utrudnień.

Do końca czerwca zamknięty pozostanie tor nr 2 (prawy patrząc w kierunku Warszawy) na odcinku od Komorowa do Reguł. Po torze nr 1 pociągi w obu kierunkach będą kursować co 80 minut. Część pociągów z Grodziska Mazowieckiego oraz wszystkie pociągi z Milanówka trasy będą kończyć w Komorowie. Do Komorowa pociągi z kierunku Grodziska/Milanówka docierać będą co 20 minut.

W Komorowie na pasażerów czekać będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Autobus ZKA kursować będzie na trasie Reguły WKD - Komorów WKD - PKP Pruszków - Tworki WKD - Malichy WKD. Z Rozkładem jazdy ZKA można zapoznać się TUTAJ

W Regułach pasażerowie będą mogli przesiąść się do pociągu kursującego w skróconej relacji Warszawa Śródmieście WKD - Reguły. Linia ta będzie kursować co 80 minut, przez co łączna częstotliwość pociągów na odcinku Reguły - Warszawa Śródmieście wyniesie 40 minut w każdym kierunku (schemat organizacji ruchu poniżej).

Na czas utrudnień obowiązywać będzie honorowanie biletów WKD w innych środkach transportu. Z biletem WKD będzie można wsiąść do autobusów linii 717, 817 i 220, a także do pociągów SKM S1 oraz Kolei Mazowieckich. O szczegółach organizacji ruchu i honorowania biletów można przeczytać TUTAJ.

Schemat organizacji ruchu WKD

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować: