Od lutego droższe bilety na WKD

(170)

Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadza nowe stawki cen biletów jednorazowych i okresowych.

Na oficjalnej stronie internetowej Warszawskiej Kolei Dojazdowej pojawiły się dość nieprzyjemne informacje – od 1 lutego wzrosną ceny biletów na przejazd kolejką. Podwyżki cen dotyczą zarówno biletów jednorazowych, jak i okresowych.

5,50 za jednorazowy, 200 za miesięczny

Nowe ceny biletów jednorazowych będą wyglądać następująco:

Bilet normalny:
Bilet na I strefę: 4,10,-
Bilet na II strefę: 5,50,-
Bilet na III strefę: 8,00,-

Bilet ulgowy (37%):
Bilet na I strefę: 2,58,-
Bilet na II strefę: 3,47,-
Bilet na III strefę: 5,04,-

Bilet ulgowy (51%):
Bilet na I strefę: 2,01,-
Bilet na II strefę: 2,70,-
Bilet na III strefę: 3,92,-

Bilet miesięczny z Pruszkowa do Warszawy kosztować będzie 195 złotych (122,85,- w przypadku ulgi 37% oraz 95,55,- w przypadku ulgi 51%).

Kompletne zestawienie nowych cen biletów jednorazowych można znaleźć pod tym linkiem, zaś cen biletów okresowych – pod tym linkiem.

WKD ogłasza również, że podróżni, którzy posiadają bilety jednorazowe o nieaktualnej wartości nominalnej WKD, mogą dokonać zwrotu biletów jednorazowych, zakupionych do 31 stycznia 2020 r. bez potrącenia odstępnego. Dotyczy to biletów całkowicie niewykorzystanych, częściowo niewykorzystanych, w tym biletów abonamentowych.

Zwrotu biletów jednorazowych dokonuje Wydział Sprzedaży Usług WKD, w drodze pisemnego wniosku.

Źródło: wkd.pl

“Jakiekolwiek opinie zawarte w artykule są osobistymi poglądami jego autora i nie odzwierciedlają opinii innych autorów bloga zpruszkowa.pl ani opinii wydawcy bloga zpruszkowa.pl. Polityka wydawcy wymaga kategorycznie od autorów, by nie używali określeń zniesławiających, nie naruszali ani nie zezwalali na naruszanie praw autorskich ani jakichkolwiek innych regulacji prawnych korzystając z bloga zpruszkowa.pl. Jakiekolwiek publikacje sprzeczne z polityką wydawcy stanowią przekroczenie zakresu uprawnień autora publikacji. Wydawca nie bierze odpowiedzialności za tego typu publikacje, a autor będzie osobiście ponosić odpowiedzialność za powstałe w wyniku jego publikacji szkody i zobowiązania.”

Konstanty Chodkowski

Warszawiak z urodzenia, pruszkowiak z wyboru. Były dziennikarz zajmujący się tematyką Europy Wschodniej. Dziś hobbystycznie pisuje o Pruszkowie. Z zawodu programista. Szczęśliwy narzeczony swojej narzeczonej. Właściciel psa.

PROFIL REDAKTORA