Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Od 14 marca zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Mazowieckich

Konstanty CHODKOWSKI
Remont stacji Warszawa Zachodnia da się we znaki pasażerom. Od 14 marca wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich.
Koleje Mazowieckie 02.jpg

Trwający od lipca 2020 roku remont Dworca Zachodniego w Warszawie ma uczynić go największym węzłem przesiadkowym w Polsce. Niestety jednak, prace odbijają się na ruchu pociągów pasażerskich. Jak informuje Biuro Rzecznika Prasowego Kolei Mazowieckich – od 14 marca zmianie ulegnie rozkład jazdy pociągów. Zmiany dotkną również linie kursujące przez Pruszków.

Ruch po jednym torze

Ruch pociągów na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia będzie odbywał się jednotorowo. Część pociągów KM skończy i rozpocznie bieg na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Centralna. Jak informuje spółka Koleje Mazowieckie – w dniach 14 – 23 marca w godz. 22:10-5:00 dnia następnego wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów na linii średnicowej z uwagi na prace remontowe związane z zamknięciem jednego z torów.

Pociągi kursujące w kierunku wschodnim będą kierowane przez Warszawę Centralną z pominięciem przystanków osobowych Warszawa Ochota, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Wybrane pociągi do i z Grodziska Mazowieckiego będą rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Warszawa Główna.

Ponadto, z uwagi na kontynuację prac w stacji Warszawa Zachodnia, a także ze względu na dalsze prace przy budowie przystanku osobowego Warszawa Targówek od 14 marca 2021 r. będą występować utrudnienia w kursowaniu pociągów KM i pociągów SKM linii S1 i S3.

Kolejami z biletem ZTM

W związku z zapowiadanymi utrudnieniami, od 14 marca 2021 r. do odwołania przewoźnicy zaoferują swoim pasażerom wzajemne honorowanie biletów.

Bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w obu kierunkach w pociągach SKM:
1) linii S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina;
2) linii S9 i S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”) będą honorowane w obu kierunkach w pociągach KM m.in. na odcinkach: Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, Warszawa Wschodnia – Pruszków, Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna.
2) linii lotniskowych RL, na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina przez Warszawę Centralną/Warszawę Śródmieście.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

Wkd Newag Transport Publiczny

Tajemnicze awarie pociągów, także kolejek WKD. Czy składy były psute celowo?

Sławomir BUKOWSKI

Producent z Nowego Sącza mógł wywoływać usterki w swoich składach, żeby później brać zlecenia na ich serwisowanie – podał w środę portal Onet.

REDAKCJA POLECA Czy Pruszków straci środki unijne? Budżet i Finanse

Magistrat przeholował w układaniu się z deweloperem. Czy Pruszków straci środki unijne?

Konstanty CHODKOWSKI

W wyniku kontroli, której poddano projekt budowy ulicy Pawiej wraz z towarzyszącym jej centrum przesiadkowym P+R, Pruszków może stracić ponad 650 tys. zł dotacji unijnej. Tak wynika z dokumentu pokontrolnego sporządzonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Artur Tusiński Polityka

Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej: Mogę już odejść, nie będę kandydował

Sławomir BUKOWSKI

– Gdy wygrywałem w 2014 roku wybory, zaplanowałem, że to będzie jedna, góra dwie kadencje. Druga właśnie dobiega końca. Zostawiam miasto w znakomitej kondycji – mówi Tusiński.