Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Nowe wiaty przystankowe w Pruszkowie

Jasiek OCHNIO
Miasto chwali się wymianą wiat przystankowych, mieszkańcy nie chwalą miasta.
Przystanek

Paweł Makuch, za pośrednictwem swojego facebookowego profilu, chwali się wymianą wiat na kilku pruszkowskich przystankach. Nowych wiat doczekały się przystanki Pułaskiego 02, Puchatka 01, Wesoła 01 i Wesoła 04. Nieco wcześniej mieszkańcy doczekali się nowych wiat również na przystankach Jasna 01 i Jasna 02.

Choć część mieszkańców ocenia zmiany na plus, na wierzch przebijają się opinie o braku funkcjonalności nowych wiat. Według jednej z mieszkanek, nowe wiaty wcale nie chronią przed deszczem. “czekałam na autobus pod tą wiatą . Padało , cała ławka mokra [pisownia oryginalna - przyp. red.]” – pisze w komentarzu. "Fajnie ze coś się zmienia tylko szkoda ze te wiaty przystankowe są dość wąskie i nie da się uchronić przed wiatrem, śniegiem, deszczem lub słońcem a do tego oprócz oczekiwania na autobus miały służyć.. [pisownia oryginalna - przyp. red.]" – czytamy w innym komentarzu.

Wątpliwości mieszkańców wzbudza również dobór przystanków, na których znalazły się nowe wiaty. Zamiast stanąć na przystankach pozbawionych wiat, zastąpiły istniejące. "A co z wiatą na przystanku Mostowa??", "czy na stalowej na przystanku przy zusie tez będzie", "A kiedy stanie wiata na przystanku między ul Komorowska a Polna", "Czy stanie kiedyś wiata na przystanku topolowa przy Żabce ?", "A kiedy nowe Wiaty na Partyzantów?" [pisownia wszystkich komentarzy oryginalna - przyp. red.] – dopytują zainteresowani pasażerowie.

Wielkie dzięki, ale co z drzewami?

Temat drzew ciągnie się za prezydentem Pawłem Makuchem wszędzie. Mieszkańcy przy każdej sposobności przypominają mu o wycięciu przez MZDW 50-letnich lip wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Nie inaczej w tym przypadku.

Choć to nie prezydent Makuch personalnie wydał zgodę na wycięcie tych drzew, to on pozytywnie zaopiniował projekt zaproponowany przez MZDW. Nie próbował zablokować wycinki nawet wtedy, gdy mieszkańcy i radni razem przeciwko niej protestowali. Obrazy ulicy pozbawionej szpaleru drzew obiegły nie tylko Pruszków, ale ogólnokrajowe media. Pisaliśmy o tym tutaj.

O wiatach słów kilka

Wiaty przystankowe nie powinny być sztuką dla sztuki. Nie muszą być również dziełem sztuki. Muszą za to spełniać swoje podstawowe i zarazem jedyne zadanie – chronienie oczekujących na autobus pasażerów przed wszelkimi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Stanie pod małym daszkiem, pod którym ciągle wieje wiatr, a z wiatrem nawiewane są krople deszczu, nie zachęci nikogo do porzucenia własnego auta na rzecz transportu publicznego. Nawet bezpłatnego.

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

REDAKCJA POLECA Mariusz Misiura - Znicz Pruszków Społeczeństwo

Mariusz Misiura: jestem bardzo szczęśliwy w Pruszkowie

Marcin RAJCHEMBA

Zdobywał szlify w Niemczech i w akademii piłkarskiej Realu Madryt. Do polskiej piłki chce tchnąć ducha nowoczesnych, zachodnich technik szkoleniowych. Redakcja portalu zpruszkowa.pl wybrała go Pruszkowskim Człowiekiem Roku 2023, choć zanim do tego doszło, kibice Znicza Pruszków zdążyli okrzyknąć go cudotwórcą. Poznajmy Mariusza Misiurę - trenera MKS Znicz Pruszków!