Logo facebook - Ikona Logo instagram - Ikona Logo youtube - Ikona Logo spotify - Ikona
zpruszkowa.pl logo

Noc Muzeów z Muzeum Dulag 121

STAROSTWO POWIATOWE W PRUSZKOWIE
Już 17 maja odbędzie się największe muzealne wydarzenie roku, czyli coroczna Noc Muzeów. Z tej okazji Muzeum Dulag 121 przygotowało dla swoich gości wiele atrakcji.
Noc Muzeów 2025 Dulag 121
Ilustracja: Noc Muzeów 2025 Dulag 121

Noc Muzeów 2025 w Muzeum Dulag 121 – historia, mapy i nocne spacery

Muzeum Dulag 121 zaprasza 17 maja na wyjątkową Noc Muzeów. Od godziny 17:00 do północy zwiedzający będą mogli bezpłatnie obejrzeć stałą ekspozycję muzeum, a także dwie wystawy czasowe poświęcone historii map – plenerową wystawę „Pruszków i okolice na dawnych mapach” oraz mikrowystawę „Mapa turystyczna 1957–1989” ze zbiorów Jerzego Parfianowicza.

W programie przewidziano również warsztaty plastyczne dla dzieci (w godz. 17:00–20:00) oraz dwa nocne spacery historyczne z przewodnikiem – o 18:00 i 21:00 – po terenie dawnych Warsztatów Kolejowych i obozu Dulag 121. To wyjątkowa okazja, by poznać mniej znane historie Pruszkowa w atmosferze nocnego zwiedzania.

W czasie wydarzenia dostępne będą także publikacje wydane przez Muzeum Dulag 121. Noc Muzeów to doskonały moment, by spojrzeć na historię miasta z nowej perspektywy – przez pryzmat map, wspomnień i archiwalnych opowieści.

Program Nocy Muzeów 2025:

Artykuły, które również mogą Cię zainteresować:

Nowa Komunikacja W Pruszkowie Transport Publiczny

Tydzień od reformy komunikacji miejskiej w Pruszkowie. Skok jakościowy w atmosferze skandalu

Sławomir BUKOWSKI

Zawiodło przygotowanie, zabrakło dialogu i elementarnej uczciwości wobec pasażerów. Na ulice wyjechał nowoczesny tabor, ale władze miasta wykorzystały ten moment do autopromocji w takim stopniu, że można odnieść wrażenie, iż zapomniały, że celem reformy była poprawa jakości usługi publicznej, a nie budowanie własnego wizerunku.

REDAKCJA POLECA
Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana w Pruszkowie Edukacja i Oświata

Wyluzowany wuefista czy przekroczenie granic? Skargi na nauczyciela w "Zanie" wpływały przez cały rok, ale rzecznik dyscyplinarny ich nie zobaczył

Konstanty CHODKOWSKI

Przez cały rok szkolny 2025/2026 do dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie wpływały skargi na zachowanie nauczyciela wychowania fizycznego wobec uczennic: od niestosownych komentarzy, przez wizyty w żeńskiej przebieralni, po zamknięcie trzech uczennic w szkolnym magazynku. Dyrekcja ani razu nie zawiadomiła rzecznika dyscyplinarnego, choć wymaga tego Karta Nauczyciela. Rodzice załamują ręce z bezradności, nauczyciele mówią o zamiataniu sprawy pod dywan.

Walka O Jawność W Powiecie Pruszkowskim Społeczeństwo

Radni Koalicji Obywatelskiej w powiecie pruszkowskim: starania o jawność popierają, ale stanowisko wspierające mieszkańców w tej walce – odrzucają

Sławomir BUKOWSKI

Do niecodziennej sytuacji doszło na ostatniej sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego. Radni Koalicji Obywatelskiej odrzucili projekt stanowiska w sprawie transmitowania i archiwizowania posiedzeń komisji, a więc de facto w sprawie działań na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego. Czy dlatego, że przygotowali je nie oni, lecz radna PiS Magdalena Beyer?